Svadba až po pôrode

cherset
20. apr 2014

S priateľom nás tehotenstvo trošku zaskočilo, no na bábätko sa obidvaja velmi tešíme. Ja sa nechcem vydávať tehotná (a aj keď trošku bojujem s mojou mamou, lebo z blízkej rodiny s tým nik iný nemá problém), chceme zostať pri pôvodnom pláne našej svadby, teda zhruba takto o rok. To by už malinke malo okolo pol roka. Chcem sa spýtať, či s tým máte niektorá skúsenosti, lebo napriek svojmu rozhodnutiu ešte stále trošku vaham, čo by bolo lepšie. Ešte chcem dodať, že nechceme žiadnu veľkú svadbu, budú tam len tí najbližší. Vopred ďakujem za názory a skúsenosti ;)

kkristin
20. apr 2014

Je ovela praktickejsie brat sa kym si tehotna...kvoly dietatu menu vybavovaniu veci okolo...vsetko je jednoduchsie. Osobne by som volila volbu cim skor a teda kym si tehotna.

zuzi79
20. apr 2014

s pol ročným bábätkom bude veľa starostí na svadbe a mne osobne sa veľmi páčia nevesty s brušinkom, je to krásne.

janinah
20. apr 2014

dieťa má prísť do rodiny,v tomto som ako tvoja mama...

zuzana76
20. apr 2014

aj ja by som bola za svadbu pred porodom

maggie37
20. apr 2014

@cherset ja som sa v ziadnom pripade nechcela vydavat ako tehotna. Neboli sme svoji ked sa mala narodila a napriek tomu sa narodila do rodiny, co tu trepete odkedy treba na rodinu papier? 🙂
Svadba bola ked mala 4 mesiace. Mali sme zajednanu izbu v penzione kde bola svadba. Chodila som ju kojit, prestriedala si pri nej kamaratka s mamou- tam spinkala a neskor sme tam prisli aj my. Prespala celu noc 🙂 tiez sme mali mensiu svadbu. Nelutujem, mame krasne svadobne rodinne foto aj s nou. Pri obrade bola s nami, bolo to krasne a plne lasky. Jasne ze trochu narocnejsie ale som stastna ze som si to tak vybrala. Ja ked vidim tehotne s bruskom, mne sa to veru nepaci. Tristvrte znamych povie ze brali sa lebo museli a tomu paru to prischne, aspon v malom meste 🙂

iwet7
20. apr 2014

ahoj, ja som presne tvoj pripad, tiez som sa nechcela vydavat s bruskom a vsetky tie stresy okolo toho...svadbu som si chcela uzit...maly ma terqz 14 mesiacov a v auguste chystame svadbu,. Nemyslim si, ze s rocnym dietatkom je na svadbe starost, ved tam bude xy ludi, ani o nom nebudem vediet a ked sa unavi, pojde spinkat, na to uz mam dohodnutu znamu, ktora bude pri nom celu noc. Sprav si tak, ako to tebe vyhovuje, vela stastia

markusovska
20. apr 2014

Ja som sa nikdy nechcela vydavat tehotna a nikdy v zime. Vydavala som sa v january a v piatom mesiaci. Mala som super saty brusko nebolo vidiet. Svadbu som si uzila aj ked som sa nemohla riadne vytancovat lebo som nevladala. A to som si svadbu zorganizovala prestrela ozdobila vybavila sama aby to bolo tip top co aj bolo. Nelutujem. Ale neviem si predstavit svadbu s babom podla mna viac starosti. Ale musis si to sama zvazit

jabadaba
20. apr 2014

@cherset ja byt tebou, vydam sa uz teraz. Ak sa teda chcete skutocne vziat. Si este len kratko tehotna, ide krasne jarne obdobie a pokial sa citis dobre, potom nevidim dovod to odkladat. S dietatom uz bude vacsi chaos, budes sa musiet prisposobovat Ty ako nevesta jeho rezimu. Neuzijes si pohodu. Najma ka chcete len malu svadbu tak nevidim problem. Ale rozhodnut sa musis Ty za mna takto. Ostatne, nech Ti ako odstrasujuci priklad sluzi tot vedla pripad, ako ziju ludia bez toho nepotrebneho papiera a potom sa k sebe spravaju ako take svine, sorry za vyraz. 😝 😉

janinah
20. apr 2014

bola som na svadbe s dojčiacou nevestou a babetkom 3mes.,tak toto neodporúčam,prsia ako vedrá,každú chvíľu bola pri malej v hotelovej izbe,malá nervozna asi z cudzieho prostredia,hluk.....

dionyzka
20. apr 2014

@cherset ... toto zalezi od toho ake budes mat babatko, ako sa budes citit Ty, ci bude nejaky zdravotny problem alebo nie. V nasom priprade bolo babatko nekludne, mala som problemy po porode, problemy s kojenim - bola som rada, ze zijem a uz vonkoncom by som nemala naladu na vybavanie svadby a riesenia problemov okolo toho.
Ak chcete malu svadbu a chcete sa zviazt, teraz rozhodne mate viac casu, viac si to vychutnate ako ked bude babatko na svete. Kludne sa Ti moze stat, ze prave v den obradu bude mat sopliky, boliet brusko, prave bude hladne a vsetko preplace a Ty z toho nebudes mat nic iba stres.

bluka2
20. apr 2014

Ja sa priklanam k povodnemu planu (som v podobnej situacii).
V com konkretne su vybavovacky ohladne dietata zlozitejsie? Mne sa zda, ze ani nie. Hadam nie je problem, ze dieta by malo jej priezvisko (docasne, alebo ako sa rozhodnete).

Dalsia moznost je, ze uplne mini oficialnu svadbu s par ludmi teraz v lete a oslavu so vsetkymi o rok... Co som videla na svadbe s par mesacnym dietatom bolo to, ze ostatne zeny s nim dost pomahali, nevesta (kamoska) si svadbu urcite uzila 🙂

lead16
20. apr 2014

My budeme mať až po narodení. Názory ostatných ma nezaujímajú týka sa to mňa a priateľa tak to máme rozhodnúť mi dvaja. A že sa dieťa nenarodí do rodiny? Prepáčte vačšiu blbosť som nepočula. To ako na rodinu potrebuješ nejaký papier z úradu? Vtip pekný koľký ho majú a ako rodina nefungujú a ani nebudú lebo sa nechali do toho vtlačiť. Vydaj sa keď to ty budeš chcieť s priateľom kvôli vám a nie druhým. 🙂. A problémy s papiermi? Aké? Ísť na úrad podpísat papier na priznanie otcovstva aby malo jeho priezvisko. To je problém? Asi ako u koho.🙂

janinah
20. apr 2014

@lead16 presne takú reakciu som čakala,pre teba blbosť,pre mňa určite nie,dieťa bez manželstva by som nechcela.a vôbec si nemyslím,že je to len "o papieri"...

zonjushe
20. apr 2014

Ja sa vydavam v juni a mame uz 2-rocnu dcerku..takto sme to planovali, takto nam to vyhovuje..nedaj na rady ostatnych, urob ako to ty budes citit..

zonjushe
20. apr 2014

@janinah to ci sa dieta narodi do manzelstva, alebo "len" do partnerstva neovplyvni stastne fungovanie rodiny..

janinah
20. apr 2014

@zonjushe to máš pravdu,neovplyvní.....,ale ovplyvní to môj pocit ,že som s niekým spolu aj pred Bohom,že sme si prisahali,že to myslíme úplne vážne na celý život,že si jeden druhého vážime,že budeme dieťa vychovávať spolu v dobrom aj zlom.....poznám partnerov,kedy muž sľúbil tehotnej žene manželstvo,len ak sa dieťa narodí a bude ZDRAVÉ....a nemajme všetky ružové okuliare,mnohokrát by sa žena zvlášť tehotná aj rada vydala,len akosi k požiadaniu o ruku neprichádza....píšem môj postoj,ak má niekto iný,tak je to jeho vec resp. problém,ak mu to takto vyhovuje,tak ok,každý si žijeme sám za seba...

sjuzan77
20. apr 2014

Priklanam sa k dievcatam, ktore ti radia spravit svadbu este pred porodom. Nebudem argumentovat papiermi alebo priezviskom, to sa da vybavit, ale porozmyslaj, ake to bude s dietatom. Chces sa vydavat, ked bude mat drobec cca 6 mesiacov, ako pises. Vies, ono to nie je take, ako vidis na obrazkoch z kniziek, ze dietatko sa napapa a pekne spinka. Svadbu vam moze skomplikovat, pripadne uplne skazit mnoho neprijemnych drobnosti, ktore pochopis, az ked sa stanes mamou. Moze mat koliky, byt nekludne, problemy so spankom, mozu sa mu zacat tlacit zubky, co sprevadza neustaly plac, horucky, hnacky. Dietatko sa moze naviazat na teba a bude vyzadovat tvoju pritomnost a odmietat kohokolvek, kto ho bude chciet strazit. Tiez mozes mat problemy ty, napriklad s dojcenim, bolestive prsia, dohryzene bradavky, ktore neznesu tlak podprsenky, pripadne korzetu na svadobnych satach. Samozrejme, mozes mat obrovske stastie, ukazkove dieta a vsetko bez problemov, ale chces riskovat, ze den, ktory ma byt pre teba nadherny a vynimocny ti prekazi nieco nepredvidatelne?
Ja osobne by som volila svadbu este teraz, alebo potom pockat nejaky cas a vydat sa az ked drobec povyrastie a bude mat cca 1,5 - 2 roky.

lucia78
20. apr 2014

Vydavat sa s pol rocnym dietatom je maximalne neprakticke. Taketo dieta este moze byt plne kojene, s kolikami, placmi... Obrad byva dohodnuty na urcity presny cas a uz len dodrzat tento cas bude neskutocny stres. Moze sa stat, ze niekto z tvojich najblizsich, najpravdepodobnejsie tvoja mama alebo otec ten obrad ani neuvidi, lebo malemu nieco sadne na nos alebo dostane hlad a spusti krik, ale pre koho je ten obrad, kto sa najviac tesi - su to rodicia, neukrat ich o to. A oslava... aj ked bude kratka, budu len problemy a stresy.
Ja som sa vydavala 4-5 mesiac tehotna, s polrocnym dietatom by som to vobec nezvladla, narodilo sa mi placlive nervozne dieta so silnym refluxom - vrackala non stop prvych 8 mesiacov.
Znama sa vydavala, ked mal chlapec 2 roky a nevie si to vynachvalit - mohla s nim tancovat na svadbe 🙂

zonjushe
20. apr 2014

@janinah ano, zdielam tvoj nazor, chcem prisahat pred Bohom, ze myslim manzelstvo uplne vazne..preto sa vydavam..nie kvoli dietatu, ale preto, ze milujem svojho partnera..

zabka79
20. apr 2014

@cherset Tehotenstvo mi vôbec nepríde ako dôvod odkladania svadby...je okolo toho kopec starostí aj pri malej svadbe...budeš si meniť doklady, meno, neviem aké priezvisko chcete tak maličkému...všetko potom budeš obehávať s kočárom...a na svadbe sa budeš musieť prispôsobovať režimu bábätka...
v ponuke je veľa svadobných šiat aj pre tehotné a pokiaľ sa nebudeš vydávať v treťom trimestri budeš v každých šatách vyzerať dobre 🙂 malá svadba sa dá zariadiť za krátky čas...my sme to stihli za mesiac 😀 a šaty stačili normálny strih len s vyšším pásom...deň som si užila...a potom si budem užívať aj bábätko 🙂

janinah
20. apr 2014

@zonjushe nič v zlom,ale milovala s iho aj keď si otehotnela,či?

sarabi
20. apr 2014

Podľa mňa je zas lepšie po pôrode. S bruškom si tú svadbu vôbec neužiješ...veď teraz je to už normálne, keď sa ľudia berú po bábätku a keď sa ti bude mať kto sa svadbe postarať o babo, neni problém. Taktiež keď sa dohodnete s farárom že svadba je už naplánovaná, v pohode vám ho pokrstia. A s matrikou tiež nevidím problém, pokiaľ dáš dieťaťu priezvisko po otcovi, netreba nič meniť. Aj známa to tak spravila. Pekný deň 🙂

sarabi
20. apr 2014

A ďalšia vec je, že si aspoň "nanečisto" vyskúšate, ako sa vám zmení život s babom. Nehovorím že sa neľúbite, ale isto je to takto lepšie ako o rok sa rozvádzať, takéto svadby narýchlo, že žena je tehotná tak rýchlo im vystrojme svadbu,aby bolo pred Bohom všetko naporádku sa najčastejšie končia rozvodom.

janinah
20. apr 2014

@sarabi a keď im to nanečisto nevyjde,tak sa len rozídu a nie rozvedú,to má byť akože výhoda?či som to zle pochopila....

lucinkao
20. apr 2014

Ja som sa vydavala v 6 mesiaci a lepsiu vec sme nemohli spravit sice mi rano bolo zle ale celu svadbu som si uzila pretancovala.keby uz bol maly na svete a mal by mesiac rok tri viem ze by som sa tak uz nezabavila ani by som si to tak neuzila lebo by sme behali len okolo neho aj tak si myslim ze ci uz s bruskom alebo s babatkom na rukach ked sa z vas stava rodina vsetko ma svoje caro 😉

zeriempizzu
20. apr 2014

@janinah kedze maju dieta mimo manzelstva, uz je neskoro riesit nieco pred Bohom. A zvysok je ich vec.

sarabi
20. apr 2014

@janinah nie je to veľká výhoda, ale keď sa bude chcieť znova vydať, môže sa v kostole pred Bohom a nie že teraz sa kvôli dieťaťu narýchlo vydá, aby sa nepovedalo a potom bude celý život ľutovať. Nie že by to bol tejto konkrétnej slečny prípad, ale stávajú sa aj takéto veci a hlavne mladým ľuďom, ktorých rodičia tlačia do svadby.

koniarova
20. apr 2014

Máš ružové okuliare. 😉 6-mesačné dieťa je riadny zaberák aj v normálny deň, nie to ešte v svadobný. Neverím, že si svadbu užiješ. A to nehovorím o prípravách.

michaela45
20. apr 2014

ja som mala taktiež svadbu až po narodení synčeka 🙂 a spojila som to hneď aj s krstom bolo to veľmi pekné a praktické malo som dve oslavy naraz 🙂 malý mal dva mesiačiky keď sme sa s manželom brali a je to na tebe ako sa rozhodneš ja ti poviem pravdu svadbu som si užila zo všetkým čo bolo 🙂 a keby sa to má stať ešte raz tak to urobím presne tak isto......držím ti palčeky 🙂

jana_eyre
20. apr 2014

ja som sa vydavala, ked mal maly rok a par mesiacov a bolo to dost narocne.. druhy krat by som to nespravila, pretoze to bolo stale o tom, co potrebuje maly, nemohla som sa venovat nicomu inemu.. (babka v nasom pripade nemohla pomoct, moj syn nechcel v tom case byt s nikym inym ako somnou, alebo s tatom) uz obrat bol narocny, lebo maly nechcel sediet babke na kolenach, chcel byt pri nas a tak sme ho mali na rukach.. tiez som sa nechcela vydavat tehotna, ale nakoniec som sa aj tak vydavala - bola som v 4tom mesiaci :D teraz mam doma dvoch a som rada, ze to mam uz za sebou.. (inak ja som chcela uplne obycajnu svadbu bez ziadnych blbosti okolo - iba obed, ziadna tancovacka a pod. aj tak som mala pocit ze to bol hrozny den :D.. aj ked to by bolo v mojom pripade asi za akychkolvek okolnosti - ja totizto neznasam svadby..)