Svadba bez hostiny

15. dec 2023

Ahojte žienky,
Zaujímal by ma vás názor (najlepšie aj skusenost) so svadbou, ktorá je bez hostiny a večernej zábavy.
Priklad: svadba by bola vonkajšia na nejakom peknom mieste a miesto hostiny by boli standby stoly s nejakými jednohubkami, niečo na zahryznutie + drinky a pitný režim, hudba by bola pustena len tak do povetria, iba by sa postavalo, sedelo, rozprávalo sa a večer by sa každý vybral svojou cestou.
Máte s tým niektorá skúsenosť?

syslik81
15. dec 2023

znama mala v lete na urade a potom sa islo na chatu kde oni spali .. bol ntam kotlikovy gulas neake obcerstvenie a daco na pitie ... hudba z magnetaka-daco ako oslava na zahrade ale len cca do podvecera-uplne to stacilo

danica2711
15. dec 2023

skúsenosť nemám, ale páči sa mi to, s radosťou by som sa takej svadby zúčastnila

mikadooo
15. dec 2023

Kamoška bola na takej svadbe a veľmi sa jej to páčilo. Oni to však nemali na lúke, ale v interiéri, keďže svadba bola v novembri 🙂. V nejakej galérii, s príjemným podmazom a že to bolo veľmi fajn, žiaden organizovaný program.

pettom19
15. dec 2023

My sme mali obrad + my, rodicia, surodenec, svedkovia a fotograf sme potom mali neskory obed v restike. Najedli sme sa, dali kavu, rozkrojili tortu, pokecali. Posedeli sme necele dve hodky a kazdy si siel po svojom. Za mna uplne top. Usetreny cas sme este s manzelom vyuzili na druhe podvecerne, uz take neformalne fotenie. O siedmej sme uz kukali doma televizne noviny 😁. Ale tvoj napad sa mi tiez pozdava, moze to byt velmi pekne, prijemne a hlavne nie strojene 🙂.

kornelies
15. dec 2023

Preco nie? Moze to byt zaujimave, ale urcite treba zabezpecit dostatok jednohubiek 🤣.Hladny chlap zje 4 rozky s usmevom a este to zaplacne zakuskami. 😆
Spominam si jedny okruhliny (50), kazda sme dostali 2 chlebicky a 1 zakusok a pohar vina. Isli sme domov hladne, smadne , 🤣🤣🤣 pretoze sme boli pozvane do restauracie a ratali s normalnou vecerou. Skladali sme sa po 50E. Toto sa neda zabudnut. 😆😆😆

rorino
15. dec 2023

Veď aj to je hostina,síce netradičná,ale "no a čo".Nezažila som takú,ale podľa tvojho opisu by sa mi to pacilo.

lalilla
15. dec 2023

Mne by sa to velmi pacilo. Pride mi to take prirodzenejsie ako to ustrojene klasicke.

kitycat
15. dec 2023

Skor by som videla tie jednohubky pred svadbou a po nej mini burgre, minitortily... zazila som aj ze na mieste robil kuchar mini bulky s roastbeefom... rozkrojit tortu a koniec

Mysli ale aj na mokru variantu. Jedma znama to mala na luke. V lete. Lialo cely den, luka pidmacana ale sli kupit gumaky a pokracovalo sa

beata_k
15. dec 2023

Mne by sa pacilo, ale treba hosti oboznamit, ze to nie je akcia do vecera. Nech necakaju, ze este vecer volaco bude.

deby3
15. dec 2023

Mali sme svadbu len v kruhu najblizsej rodiny a svedkov. Svadba na urade, potom sme sa presunuli na zahradu. Prvy den len rodina a druhy kamarati (s nami 8 aj druhý den 8 ludi). Pripravili sme si grecky salat, jednohubky s domacimi natierkami, chlebicky, kolace a mali sme dve torty. Prvy den domaci sacher a druhy ovocny cheesecake, aby mali vsetci ten pohlad na nase rezanie torty;) na pitie domace limonady, radler a nealko sampus. A kopec zmrzliny;) Ziaden vyvar, rezne, ziadne vzajomne krmenie, zametanie, prezliekanie, alkohol a ani hudba. Prvy den sme skoncili o piatej a stihli sa ist pofotit. Druhy sme boli len v letnom obleceni a do desiatej sedeli a kecali s kamosmi. Jedine, co mi chybalo bolo grilovanie, ale vzhladom na oblecenie a horucavu sme to zavrhli. Nelutujem vobec, bolo to skvele;)

kapanek1
15. dec 2023

Ja som mala svadbu teraz v lete bez hostiny. Posielali sme pozvanky s dodatkom ze "kona sa len sobas, bez svadobnej hostiny". Prisla mi rodina aj z dalsia. Prisli sme, zoznamili sa (muzova rodina s mojou tetou, sesternicami z dalsia sa nepoznaju...) a potom klasicky. Civilny sobas na urade. Gratulovali mi, kvety, obalky. Podotykam pred sobasom sa rozdali krabice s kolacmi a vino. Po sobasi sme sa pofotili, rozdavali sa kolace a palenka - to bolo nase mini obcerstvenie. A potom sa to samo pomaly rozprchlo a sli sme aj my domov, samozrejme posledny.
Mini, rychla svadba kvoli mojim malym detom. Ak by som ich este nemala, urcite by som chcela nieco vacsie a s hostinou.

deniseee
16. dec 2023

Z rodiny dobre i zle. Dobre, ked bolo dobre pocasie, na dvore mali akoby stany, aby neprazilo slnko kazdemu na hlavu, zaroven tam mali obcerstvenie, nejake pitie, jednohubky, grilovalo sa… vsetko ok. Zle, ked bolo zle pocasie. Cestovali sme dlho, na mieste svadby lialo ako z krhly, obrad aj fotenie malo byt samozrejme vonku, vsetka vyzdoba mokra, znicena, nakoniec bola svadba vo vnutri, rychlo chystali aspon nejaku vyzdobu a cakalo sa, nastastie aspon obcerstvenie si dali do klasickej restauracie, pretoze v tom pocasi by vonku tazko niekoho niecim ponukli.

cacianka
18. dec 2023

Je to neformálne pohostenie, ale pozvaní by o tom mali vedieť, ako to bude, aby nečakali rezne, sviečkovú a polievku, prestieranie s 3 tanieri a 10 čašníkov.
Skús sa inšpirovať na webe Moja svadba, je tam oveľa viac, ako tu.