Svadba na chate

tvyks
1. apr 2024

Dobry den robil niekto svadbu na chate ? Len tak ze gulas party nejaku ? Kolko vas ro cca vyslo? A kolko mozem ratat na osobu ked by bol napriklad korlina gulasu,nejake maso pecene suche kolaciky a pagaciky,alkohol pre 40ludi.
Dakujem
Lebo stale zvazujeme su rozne alternativy ale chcela by som vediet tak orientacne kolko by to cca stalo

zeldia
1. apr 2024

@tvyks moja teta ktorá ma teraz 80 rokov mala pred 60r takúto svadbu na dvore rodičovského domu. Podľa mňa super svadba. Chcem tým povedať len to že to nieje nic nové.
Koľko to bude stat záleží od toho kto bude varit a kde sa kúpia suroviny napríklad v metre a varit bude tvoja sestra s mužom bez nároku na odmenu. Ja by som sa na takúto svadbu veľmi tešila ako hosť.

jeanne14
1. apr 2024

Minuly rok oslava 30tky, 35 ľudí cca 500€ všetko, veľký kotlík gulášu, koláče, alkohol, nealko, opekačka večer, slané pohostenie k tomu. Ale doma na záhrade, tak si ešte pripocitaj cenu za prenájom chaty. 😉

tvyks
autor
1. apr 2024

Super holky dakujem ja som myslela ci by sme sa pomestili do 1000 max 1600
Chatu nejaku by sme splasili ved by to bolo len jeden vecer
A presne takto si to predstavujeme nic formalne vziat sa na urade a potom prijemne posedenie s kamosmi a najblizsimi ,hudbu nam bude robit kamos aj foto
Gulas tiez kamos samozrejme maso zabezpecime my len sa teda nemusime o to starat bude to mat na starosti on a teda ten gulas a asi nejake maso lebo gulas kazdy nepapa, a potom nejake kolacky suche,pagaciky,alko nealko slane

tvyks
autor
1. apr 2024

@zeldia teta super vyriesila

lonely66
1. apr 2024

@jeanne14 musela si mať niečo aj "domáce", nie? sa mi nechce veriť, že za 500 eur guláš, alkohol, koláče, nealko pre 35 ľudí. pamätám, keď sme robievali guláš (pár rokov) pre cca 10 ľudí, len mäso stálo okolo 30 eur.

@tvyks ale inak, výborný nápad. vrátiť tak čas, urobím tak isto 😀 a že to bude lacnejšie, to je jasné, akurát 500 sa mi zdá nereálne, pokiaľ si máš všetko kupovať (nepečieš, nemáš domáci alkohol, atď). ono sa to nezdá, ale v dnešnej dobe sú to pálky. rozhodne to bude však niekoľkonásobne lacnejšie, než klasika. a myslím si, že aj niekoľkonásobne zapamätateľnejšie pre teba a hostí 🙂

kamatopo
1. apr 2024

My sme mali na chate okruhliny. Ešte sme si zabezpečili DJ. No guláš mi príde málo na svadbu. My sme mali catering. Pečené stehná,kolená a rezne s prílohami. Tiež dáke šaláty som si narobila doma.

tvyks
autor
1. apr 2024

@kamatopo len gulas nebude lebo kazdy neje gulas nejake pecene masko salaty budu asi urcite a kolko vas to vyslo?

tvyks
autor
1. apr 2024

@kamatopo
A dj nam bude robit kamos a fotografa

kamatopo
1. apr 2024

@tvyks uf to je ťažko povedať. My sme mali všetko cez známosť. DJ robil tiež známy zadarmo. Chata za 40€ a mäso od poľovníkov za super cenu. Catering sme mali cez známeho a jeho restiku tak si bral len za suroviny ... Zelenina zo zahrady ,takže cca 300€. Ľudí bolo 30 aj s deťmi. Skôr si to daj nacenit od dodávateľov v tvojom okolí. To budeš mať reálnejšie ako tuná. Každý máme iné možnosti.

zuzubb007
1. apr 2024

Koláče objednas, guláš nakúpite veci, alkohol a pitie tiež podľa mňa za všetko tak 1000 eur + treba rátať veľkú chatu to vyjde na dáku noc pre 40 ľudí tiež podľa mňa 1000, myslím, že reálne za 2000 by sa to dalo zorganizovať, menej podľa mňa nie, je to svadba treba jedla dosť, osobne by u som objednala rezne a šalát k tomu gulášu ešte, z gulášu sa človek až tak nenaje

kamatopo
1. apr 2024

My sme alkohol napr. nekupovali. Nepijeme tak to čo sme podostávali pred tým všetko sme dali do obehu a máme domáce,ktoré je v našom regióne vyhľadávané...a stačí

muchotrafka298
1. apr 2024

Hlavne si zisti, ci takto velke chaty (nie je ich az tak vela na Slovensku) su k dispozicii v tvojom termine a iba na 1 noc. Niektori prenajimatelia maju minimalne pocet noci alebo ine pravidla, trebars ze ziadne svadby, rozlucky so slobodou a podobne.Tiez zvaz, ze kolko a akeho jedla budes potrebovat, kedze pises, ze gulas kazdy nezje. Budes potrebovat aj veci na grilovanie, prilohy, slane/sladke, alko/nealko. Masite, bezmasite, kolko porcii coho, aby Ti neostalo alebo ludia neboli hladni, lebo im to druhi zjedia.

tvyks
autor
1. apr 2024

@zuzubb007 40ludi na chate ale spat budu tak 7 max kazdy si pride a odide kedy bude chciet

marth16
1. apr 2024

@tvyks my sme to chceli presne tak isto, ale nakoniec sme došli k záveru že sa to neoplatí. Za prvé chatu na jednu noc málo kto prenajíma. Za ďalšie väčšinou je možné príchod na chatu okolo druhej hodiny a odubytovanie do nejakej 10. Čiže ak to chceš v kľude a zabávať sa do rána potrebuješ chatu na 4 dni. ( Prvý deň príchod a chystanie, druhý deň svadba, tretí deň upratovanie, čo pri predstave že sa budem deň pred tým do rána baviť bude trvať do večera, takže treba zaplatiť ďalšiu noc.

tvyks
autor
1. apr 2024

@marth16 este chcem upresnit ze by to bola nejaka polovnicka chata kde by bola dole len kuchynka a hore tak max 6 posteli v jednej miestnosti
My to fakt chceme jak posedenie s rodinou,kamosmi.ziadna noblesa rezne polievka svieckova casnici ani prestieranie

tinqua
1. apr 2024

@tvyks ahoj my sme mali, na horskej chate, sobas vonku, salonik, ubytko na chate plus jedlo pitie od nich max 3000e, 24 ľudí...nasa svadba bola vikendova chata s malym programom pre najblizsich, po obrade sme sli späť do teplakov

zmrzlinka2021
1. apr 2024

@tvyks a budete platiť aj catering,či variť,obsluhovať a upratovať budú kamoši?

tvyks
autor
1. apr 2024

@zmrzlinka2021 no premyslame nad tym cateringom

tvyks
autor
1. apr 2024

@zmrzlinka2021 teda v ramci toho jedla ze teda okrem gulasu aj nieco ine obsluhovat sa budeme my rodina ved to nebude formalne kto bude mat na co chut to si da

janinah
1. apr 2024

No,neviem...ak idem na takú akciu ako hosť hoc aj v teplakoch a s neformalnym programom,tak sa chcem zabaviť,niečo vypiť,niekde zdriemnut,nie sa na otočku večer brať domov...tiež nechcem mat povinnosti teda fotiť,guláš varit,riady umývať...bud som tam hosť alebo tam idem robiť ...

zmrzlinka2021
1. apr 2024

@tvyks prepáč, ale ak je niekto pozvaný na svadobnú hostinu a je jedno či je to na zámku, kulturaku či chate,je neslušné aby robil servis. Pozvaní si to majú užiť, nie obsluhovať, upratovať. Iné je výslovne požiadať známeho, kamošku, či je ochotná vypomáhať.

muchotrafka298
1. apr 2024

@tvyks asi by bolo dobre povedat tym ludom, co budu mat na starosti varenie, umyvanie riadu, dodavanie jedla, ze toto budu ich ulohy a vlastne "nebudu" ani na svadbe. Lebo sa neda zvladat to, ze bude niekto varit, doplnat jedlo, napoje a zaroven sa bavit na svadbe.Ty si mozno povies,ze ved rodina to zvladne, kazdy si vezme co bude chciet. Ale niekto musi na toto vsetko dozerat a starat sa o to, aby bolo vsetko ako ma byt. Umyvat riady, pozerat ci su ciste WC, to su malickosti, ale velmi dolezite. Co ked zrazu zistis, ze sa hostia nemaju k umyvaniu riadu, na chate je bordel ako v tanku, nie je tam jediny pohar a nie je z coho jest? Budes ich nutit, ze TY povinne budes umyvat riad, ty pozries na WC, ty doplnis alko? Ta poslu vies kam, ked budu dostatocne asertivny a cele Ti to pokazi svadbu.

zeldia
1. apr 2024

@tvyks ja by som pridala gril, tam opäť osobu ktorá sa ale bude o ten gril starať a tam sa môže piect mäso aj zelenina pre vegetariánov, chleba ku gulášu aj grilu.
Ono to nemusi byt tak že servis za každú cenu. Svadba je vzdy pre mňa príšerná nuda za kopu peňazí. Ja by som napríklad pomohla (upratat, poroznasat) ako hosť len aby som tam nemusela celý cas sediet a nudiť sa. Normalne posedenie s rodinou a priateľmi, parada ja by som sla aj hneď🙂
Jediný problém ktorý by som riešila a nevyriešila je pocasie tak že bolo by fajn keby bol prístrešok.

kamatopo
1. apr 2024

Inak na to umývanie a obsluhovanie pozor. Ja som mala dve kamarátky čo si chodíme navzájom pomáhať a nerobilo im to problém. Oni presne vedeli čo robiť a umývali donemoty. Robiť takúto svadbu ,len pre to aby som to mala najlacnejšie neznamená,že keď to neskôr prepočítaš, bude to aj najlacnejšie. 🤷

zeldia
1. apr 2024

Daj plastove/papierové taniere ako na chate, každý ma svoj hrnček pohar. Tie co ste boli na takej párty napr v UK poraďte. Dá sa dať stôl s naliatymi drinkami na zaciatok dalej už každý sa obslúži sam.

lenicka298
1. apr 2024

@tvyks my sme robili pár mesiacov dozadu malej oslavu narodenín na chate, rok pred tým moja 30tka. (600€ chata na víkend). 20 ľudí- guláš, grilovanie a zmestili sme sa za jedlo, nápoje, torta do 300€ s tým, že napríklad mäso na guláš som mala doma, tortu som piekla tiež ja, mamina spravila koláč... Záleží aj od toho, či chceš grilovať lacnejšiu kuracinu, alebo len hovädzie steaky, aky alkohol sa bude piť... no tých 2000 by som počítala minimálne pre toľkých ľudí, pokiaľ to chceš mat na úrovni, dat si upiecť koláče a podobne. A ešte mať zajednanych ľudí, ktorý to budú mať na starosti, (budú vedieť, že nie sú "hostia" ale obsluha) aby to neskončilo tak, že ty budeš behať, chystať...

tvyks
autor
1. apr 2024

@zmrzlinka2021 ti ktori budu obsluhovat a varit napriklad gulas sa sami toho ujali ze to budu a chcu robit ..kamos napriklad vsade toto robi u kazdeho aj na velkych akciach a nevadi mu to.tak isto znama ktora sa sama ponukla ze nam sa postara o tu obsluhu ,ja zas do toho nechcem zapojit uplne najblizsiu rodinu ze nasich a brata a tak .ti co sa ponukli su daleka rodina ktorych bych normalne ani nevolala

liv1
1. apr 2024

Ja by som chatu na svadbu nikomu nepozicala. Ale mozno najdete nejake, co sa vyslovene na taketo akcie prenajimaju. Ale to az take lacne nebude. Rataj aspon 1500-2000 eur za vsetko. Neverim ze toto niekto dal za 500 😅. Jedine ze ak to cele ale fakt cele navaril sam. Ale ja zvyknem varit pre 15 osob, ale to mam teda dost. Navarit pre 40, este na dlhsi vecer, plus kolace, alkohol, nealko.. a nakupit to vsetko. A mysli aj organizacne, ak pridu s malymi detmi, ci ich budu mat kde ulozit atd. A ako napisali dievcata, kto bude umyvat, upratovat. Aj o to vylozene jedlo sa treba starat. Pohare budu vsade. Jedni znami urobili taku low cost svadbu a teda hrozne to bolo. Aj na tej chate sa to da spravit na urovni, ale chce to organizaciu.

tvyks
autor
1. apr 2024

@muchotrafka298 toto vsetko bude vyriesene na to ludi mam

tvyks
autor
1. apr 2024

@zeldia presne takto to aj niektori chapu..napriklad kamos je moja taka vzdialena rodina ze normalne by tam nebol ale je gulas majster rad obsluhuje zabava tak sa sam podujal ze sa toho ujme