Svadba s dvomi svedkami

simona1994
19. jún 2022

Žienky, mali ste niektorá svadbu o dvoch svedkoch , že len snúbenci ,svedkovia a oddavajuci?
Žiadna rodina, mamy nikto?
Aká bola ich reakcia
Ide mi o to,že som s priateľom dva roky , od minulého roka sme zasnúbení a keď sme im oznámili,že sa ideme brať tak mali rôzne reakcie
moja mama nemá peniaze aby mi robila svadbu a svokra povedala,že si to poznačí do kalendára a vybavené
Peniaze nemáme nazvyš a brať si pôžičku mi príde odveci

Ďakujem za každý koment

staronova
19. jún 2022

@simona1994 boli sme ako svedkovia. V pohode

nerya
19. jún 2022

Moja sestra tak mala, ale oni šli na Maurícius, jasne ze nám to bolo ľúto, ale bolo to ich rozhodnutie, ich svadba a nemali sme do toho čo hovoriť v podstate. Oni boli spokojní a to bolo hlavne.

len_nig
19. jún 2022

Áno aj my, tiež na Mauriciuse sami dvaja bez akejkoľvek rodiny 😊 neľutujem

simona1994
autor
19. jún 2022

no u nás bude svadba na Slovensku v kostole
Najprv sme boli taký,že áno mala svadba,hostina všetko bude ,ale žiaľ postupne tie reakcie ako prichadzali nás veľmi sklamali. peniaze vieme minút aj inak a počuť od matky,že zapisem si do kalendára a nič viac k tomu nepovedať má dosť sklamalo a od druhej,že nemá si čo obliecť a svadbu čakala až o dva roky tak ďakujem pekne

pukina
19. jún 2022

@simona1994 ak sa vase rodiny postavili tak ako pises, potom nemate co riesit. Ak by sa nahodou chceli v buducnosti vrtat v tom preco ste nespravili hostinu alebo vacsiu svadbu, pripomeniete im, ako sa zachovali ked ste im oznamili zasnubenie a hotovo. Svadba o dvoch svedkoch nie je ziadna hanba, poznam tiez kopu ludi, co sa zobrali o svedkoch a ostatni sa dozvedeli az potom.

pinkgirl
19. jún 2022

@simona1994 pozri, je to tvoj-váš deň a rozhodnutie mať len obrad je úplne v poriadku🙂. Ako píšeš, peniaze viete minúť aj zmysluplnejšie čo je veľmi zrelý prístup, mali by to chápať obe strany rodičov. V lete si môžte urobiť rodinnú opekacku miesto hostiny - na to nepotrebujú príbuzní extra dress code😉.

simona1994
autor
19. jún 2022

Ďakujem za každú reakciu 🙂 rozhodli sme sa správne a hlavne tam ide o mňa a môjho priateľa
Len počúvať reakcie,že ako vám prajú a potom ich naše rozhodnutie vziať sa prekvapí a ešte som dostala od budúceho švagra "dobrú radu" že čím viac ľudí si pozveme tým lepšie lebo nám zaplatia svadbu 😂😂 tak mám dosť

mikadooo
19. jún 2022

@simona1994 tak veď spravte malú svadbu, len pre rodičov a vás🤷. Doobeda obrad, potom nejaký obed v reštike, menšia tortička a vybavené. Ostatní podľa mňa nebudú až tak frfľať ako rodičia. A keď tam tí rodičia budú, tak problém vyriešený🤷. Alebo nech je jeden svedok jedna mamina, druhý druhá a ešte ušetríte aj na svedkoch 🙂. Čo sa skúsenosti týka, moja sestra sa rozhodla pre takúto svadbu, no nepozvali len rodičov, ale aj súrodencov s partnermi. Obrad bol doobeda, išli sme na obed, tortu a zákusky som sestre spravila ja a doručila deň vopred do reštiky (nebolo toho veľa 🙂). A po obede sme sa rozišli domov a bolo to v podstate celkom fajn... Kamaráti si zas spravili svadbu s 2 svedkami, jasné že rodičia boli sklamaní a potom spravili na dvore veľkú "posvadobnú" grilovačku pre rodinu, kde im to oznámili (pri pozvaní na grilovačku).

evamarek77
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
simona1994
autor
19. jún 2022

@mikadooo to bol náš prvotný plán urobiť malú svadbu s tortou aj DJ ten je z rodiny ,ale zase sme sa nevedeli dohodnúť skrz aj to ,že moja rodina má 5 a pol členov a priateľova cez 30 a tam toho pozveme a druhého nie
takto si nebudú čo závidieť a hlavne nás mamy sklamali
Áno veľký deň a rodičia by tam mali byť ale ich reakcie nás sklamali preto sme sa nakoniec rozhodli takto

simona1994
autor
19. jún 2022

@evamarek77 on je veru prípad 😁 Ďakujeme krásne ❤️

mikadooo
19. jún 2022

@simona1994 ok, je to na vás 🙂.

pinkgirl
19. jún 2022

@simona1994 pozri, rodičov môžeš mať na sobáši a z obradu sa zastavíte u niekoho doma na pohár šampanského a zákusok a vybavené. Mať rodičov na sobáši by bolo isto pre teba fajn😊.

kitycat
19. jún 2022

Za ten rok od zasnub ste na svadbu neodkladali nic? 🤷‍♀️

simona1994
autor
19. jún 2022

@kitycat nie
peniaze sme hlavne mali na iný plán
my tie peniaze máme ale s takýmto prístupom ich proste neminieme

simona1994
autor
19. jún 2022

@pinkgirl mhm ani nie keďže s mamou mám dva roky naštrbene vzťahy a doteraz by bola rada,keby som sa s priateľom rozišla a žila s ňou

blah24
19. jún 2022

@simona1994 my sme tak meli. Oznamili sme az po. Ne kazdemu se to libilo ale nase vec. Pak sme udelali jen posezeni v restauraci

simona1994
autor
19. jún 2022

@blah24 my sme oznámili pred keby som vedela aké budú reakcie vykaslem sa na to a nepoviem nikomu nič a hotovo
najkrajší deň snúbencov a žiadna podpora okolia len sproste reči

blah24
19. jún 2022

@simona1994 my sme se zasnoubili a za 3tydny vzali 😀😀 tatkove si aj oddychli ze nebude velka svatba. S restauraci byli vsichni spokojeni. My se brali ve stredu dokonce 😀

pinkgirl
19. jún 2022

@simona1994 rozumiem je to naštrbené, ale raz ťa môže v budúcnosti mrzieť, že si ju tam nemala.

lija22
19. jún 2022

@simona1994 ahoj nerob zo svadby vedu. Ano my sme mali svadbu s dvomi svedkami. Spontanne vybavenu tyzden po zadani poziadavky. V rifloch, slapkach. tusim bola streda, vybavene. Nikto nemal s tym problem. Ale urcite to bolo nezvycajne. Par rokov preslo a hodnotimto za skvele rozhodnutie. Zobrati, ziadne zbytocne vydavky, absolutne ziadne stresy. Stalo nas to asi 200€ ktore sme po obrade so svedkami prepili/ prejedli. Odporucam

deti95060810
19. jún 2022

ja som moc nepochopila čo ťa nahnevalo na reakcii svokry... však povedala že si zapíše do kalendára - asi aby nezabudla. Možno si myslela že všetko si vybavíte sami a ona tam príde ako hosť.... Môj švagor si tak sám zaplatil svadbu, aj všetko so snúbenicou naplánovali a rodičov pozval ako hostí... mal 24 r-

thoughtfulweirdo
19. jún 2022

My sme tak mali, sobáš na úrade s dvoma svedkami, o hodinu bolo všetko vybavené 😁 celá rodina to vedela vopred, nikto to pred nami neriešil. Či si ponadavali medzi sebou za našim chrbtom, to už nie je moja vec 😄 a teda s rodičmi a súrodencami mám skvelý vzťah, takže dôvodom nebolo vyhnúť sa rodine.

simona1994
autor
19. jún 2022

švagriná sa vyjadrila,že už môj snúbenec nieje viac jej brat

susannnsusan123
19. jún 2022

@simona1994 ahojky, my sme tak mali sobas v kostole 200km od domova a len svedkovia. Oslavili sme to nasledne vecerou, na dalsi den sme sli vytlacit fotky ako svadobne oznamenie (upravene oznamko v apke) a sli oznamovat rodine. Rodicia tiez nemali prachy na svadbu aku som si predstavovala, a preto sme sa takto rozhodli po 7 rokoch (uz som bola tehu), takze namiesto svadobnych siat v zime v bielych svetrovyxh satach. 😂 a je to take, ze ked vidim tie nevesty a tak, chvilku lutujem, ale na druhej strane nie, pretoze som si ho nebrala pre svadbu, ale preto aky je 🙂 takze kludne, chodte do toho a radsej si porieste byvanie, auto, dovolenku alebo prachy odlozte a uvidite neskor 🙂

susannnsusan123
19. jún 2022

@simona1994 a reakcie boli rozne, manzelova strana vycitala, ze sme to takto urobili, a moja mama bola ok, tiez by to takto urobila, keby bola v tejto dobe a v mojom veku. Jedine brat bol trocha sklamany viac, ze k oltaru ma neodviedol on, tak ako si to planoval 🙂

abbey1
19. jún 2022

Nehrotila by som situáciu. Normálne by som všetkým dala oznámenie o svadbe. Nech na obrad do kostola príde, kto chce. Po obrade by som pozvala svedkov a rodičov z oboch strán na obed do reštaurácie a hotovo.
To je taký kompromis v danej situácii. Osobne by mi bolo veľmi ľúto nemať v tak dôležitý deň svojich blízkych pri sebe.
Takto sa kto chce obradu zúčastní, vás to bude stáť minimum peňazí.

biba95
19. jún 2022

@simona1994 mali sme, v čase kovidu, kvôli opatreniam. Ja som takú vždy chcela, bolo to super 😀 rodiny o Tom vedeli dopredu, takže reakcie žiadne. Pogratulovali nám, zobrali na vedomie a bolo 😀

andreatytler
20. jún 2022

@simona1994 Neviem... Ani jedna z tych reakcii sa mi nezda natolko zla ze by som koli tomu odmietala pozvat ludi na svadbu. Chapem ale ze ta to velmi sklamalo ze sa netesia s tebou. Urcite to ale nerob ako pomstu. To ta bude neskor mrziet.
Moja svokra je neskutocne mila osoba, velmi chapava, obetava, priatelska a kedze sme mali od zaciatku skvely vztah, cakala som nadsenu rozziarenu tvar ked jej ukazem prsten a vsetko co som dostala bolo suchoparne OK😀
Vies co, takyto postoj od svokry je ovela lepsi, ako keby ti chcela vsetko organizovat. Bol tu prispevok od nevesty, ktorej svokra pozvala ludi na svadbu napriek tomu ze za nu neplatila.

simona1994
autor
20. jún 2022

Chceli sme zobrať aspoň mamy na obed ,ale zvyšok to nevedel akceptovať
že keď už svadba tak poriadna ,že keď nie mamy tak aspoň súrodenci nech prídu