Výročie

7. nov 2022

Prosím poraďte ako by ste zareagovali. S terajším manzelom sme pred 6 rokmi začali bývať a zároveň sme začali spolu chodiť. Bol to pre nás veľký mil ik a veľké rozhodnutie. Asi 2 roky sme to oslavovali. Potom manžel prišiel s tým ze preňho to výročie nie je a on to nebude oslavovať.. asi zabudol a potreboval výhovorku..od vtedy to neriešim len som spomenula ze uz x rokov spolu zijeme vo svojom, on vždy doniesol potom na srihy den kvety lebo som mu to pripomenula ze budeme mat výročie.. je to o pár dní a neviem aký postoj zaujat..pred tými 4 rokmi ma úplne znechutiť... co by ste robili vy?

zuzkaa1991
7. nov 2022

Výročie je ked ste mali dátum svadbu 🤦‍♀️.....my "oslavujeme" ze ma veceru na stole 🤣🤣 den vyrocia svadby a meniny narodeniny 😁 kedze si bezne priebehu roka kupujeme co treba tak nekupujeme si darčeky....ale aby sme oslavovali vyrocie zacatia chodenia, byvania spoznania atd pride mi blbo...plus ked sme zacali spolu byvat 🤦‍♀️ aj tak si nepamätám kedze od začiatku vzťahu sme prespavali bud u jednych rodičov alebo u druhých kedze sme.mali pracu ze.sme.sw vidavali len vecer

elis248
7. nov 2022

S mojim drahým žiadne výročie neoslavujeme. V prvom rade ani neviem presne kedy sme spolu začali chodiť. Viem iba že to bolo v roku 2017😄 teraz sme mali v októbri druhé výročie svadby a tiež sme to akosi extra neoslávili. Pri dvoch malých drobcoch sa nám akosi ani nedá nič plánovať, možno keď trošku vyrastú. Takže žiadnu tragédiu z toho nerobím. Nie sme veľmi na oslavy výročia začatia randenia, prvého bozku, spoločného bývania,..... ja neviem čoho všetkého. Kvety mi donesie aj keď nič neoslavujeme, len mi chce sám od seba urobiť radosť. Tie mi nosí hlavne cez leto, pretože ich osobne trhá na lúke☺️

ada12345
7. nov 2022

Za vyrocie povazujem vyrocie datumu svadby. Ine si nepripominame.

autor
7. nov 2022

@zuzkaa1991 🤦‍♀️ myslím si ze som napísala ze to bol pre nás dôležitý deň. Výročie svadby sme ešte nemali a môj manžel má večeru každý deň. Tvoj len na výročie 🤦‍♀️ chudák.. aj ja si kúpim hocikedy co potrebujem a to ze si to kúpim sama nie je pre mňa darcek..

humajnicek
7. nov 2022

Ja by som takisto nebrala do úvahy iné výročia ako to, kedy ste sa brali. To je za mňa úplne najpodstatnejšie🙂 To by človek musel oslavovať fakt všetko. Prvá pusa, prvý sex, prvé rande :D By mi hrablo z tých dátumov.

hilda08
7. nov 2022

Ja by som mu povedala, ze je to vlastne jedine spoločne vyrocie keďže svadbu ste nemali, a chcela by som ten den spravit pekným, nemusí ti nosit dary, choďte spolu na veceru, ved výročia su o potešenie oboch nie len ze muž ma potešiť ženu

Hlavne od neho nic prekvapivé nečakaj, takých mužov je žalostne malo co robia take gestá

autor
7. nov 2022

ešte ze sa ľudia berú, inak si už asi nič nepripomínaju, len žijú rýchlym stresujucim uponáhľanom životom s ideou načo sa zastaviť a potešiť. No nič asi to nechám tak..véd už mám dieťa tak nemám čas si ani pripit s manzelom a zaspomínať ze sme spolu 6 rokov v jednom byte.

sense
7. nov 2022

Nič. Keby nie chlapa ani neviem kedy toto výročie mame. Doniesol domov kvety a tortu a par dni ja to sme šli na večeru len my dvaja. Kvety mi donesie hocikedy len tak, sladké tiez.
A minulý týždeň to bol rok co žijeme spolu v novom byte a to viem. Preto lebo sme riešili problém na vedľajšej bytovke ze odfusovana práca na nových bytoch 🙈

hilda08
7. nov 2022

V prvom rade sa vykasli na to co oslavujú ine zeny, my oslavujeme vsetko, ze sme dokončili plot, ze sme dokončili detskú izbu, ze naše dieta netrucovalo pred spanim 😁 ved trochu radosti treba mat v živote

konikkon
7. nov 2022

Pre takmer nikoho, ale čo je hlavné a podstatné, ani pre tvojho manžela to žiadne výročie nie je.
Povedal ti to. Tak sa preboha posun ďalej a nerieš to. Skôr sa zameraj na skutočne vyoracia, ako napríklad výročie svadby.

sense
7. nov 2022

Sú ľudia ktorí tieto výročia berú ako ty alebo môj chlap a sú ľudia kt to berú ako tvoj chlap alebo ja. Ak sa inak správa ako správny chlap, prejavuje ti úctu a lásku, nebaziruj na jednom dni a dátume. To ze také dátumy nedrží v hlave neznamená ze mu je aj celý vzťah a ty ukradnutá.
Ak ti na tom záleží tak mu to pripomeň ale nie štýlom v stredu mame výročie ale štýlom ako to robí môj chlap rezervujte stôl v restike alebo spraví nejaké prekvapenie a rovnako môžeš aj ty pripraviť inú večeru ako zvyčajne alebo si zájdite do kina, alebo kľudne len s pohárom vína pri filme a za spomínate aké to bolo na začiatku krásne a bezstarostne a čím všetkým ste si prešli.

kvetinka75
7. nov 2022

tak pre neho to asi až také dôležité nie je aby to oslavoval. Niektoré ste tak zaťažené na dátumy - dátum kedy sme sa prvýkrát stretli, pobozkali, nasťahovali niekam. Treba to menej preháňať a nebudú žiadne problémy.

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
januska12323
7. nov 2022

Preháňaš to, za výročie vo vzťahu považujem akurát tak zásnuby, svadbu a narodeniny. Ak ti na tom tak záleží pozvi ho na rande, otvor fľašu vína ide predsa o spoločne strávený čas a nie nejaké darčeky.

danica2711
7. nov 2022

robíš problémy z blbostí... väčšina chlapov (a veľa žien vrátane mňa) zabúda na narodeniny, meniny, výročie svadby, nie to na takéto "výročie", o ktorom ti jasne povedal, že preňho nie je dôležité

zuzkaa1991
7. nov 2022

Slavnostnu veceru ma na vyrocie chudak nie je....ma kazdy den navarene resp kazdy den veceru kedze viem ze pracuje tazko ;)

jabadabadu
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
h2
7. nov 2022

My sme v živote žiadne výročie neoslavovali. Manželia nie sme, čiže výročie svadby nemáme. Pred tým, ako sme sa dali dokopy, sme sa poznali cca 11 rokov, čiže ani presný dátum zoznámenia nevieme. Nejaký čas aj trvalo, kým sme sa zblížili natoľko, aby to už bol ozaj vzťah, kým sa to z kamarátstva prehuplo do vzťahu, čiže ani toto sa nedá na presný dátum určiť. Takže, aj keby sme chceli, dátum proste nemáme. 🤷🏻‍♀️😁

janewithane
7. nov 2022

Ved spomenut mu to môžeš, spytaj sa ho ze ci idete aj nieco vymysliet - nejaku veceru von a pod.. Ze napr ty by si aj rada sla von. Zaroven necakaj kvety, dary proste si uzite spolu pekny vecer, zaspominajte... Ak sa nebude chciet tak to nehrot a vyrazit si na rande mozete aj inokedy, zaspominat si viete aj vecer s vinom na gauci.. My s manzelom radi výročie oslavujeme (je to datum nasho 4.rande) ale napr vyrocie svadby, zasnubenia a pod az tak neriesime ale ak mame naladu tak preco nie, radi oslavujeme, spominame, pozerame stare fotky

ketrint
7. nov 2022

A nedá sa spraviť nejaký kompromis?🙏
On nechce oslavovať, ale Tebe na tom zalezi… možno keby si na ten deň proste kupila víno, alebo zarezervovla restiku, alebo kupila lístky niekam,… 😊 To by mohlo byt riešenie… Ty si pripravis tu výnimočnú chvíľu, ktorá je pre Teba dôležitá a on sa príjemnému programu brániť nebude 😉

(A je fajn uvedomiť si, na com presne Ti zalezi… na jeho pozornosti? Na drobnom dare/prekvapení?…alebo?… Potom by si si to vedela vyriešiť aj iným spôsobom a nevyžadovať to, čo mu nie je po chuti, ale našli by ste iný kompromis..)

Držím palce ✊💕