Žiadosť o ruku

david987654
3. júl 2018

Chcel by som v blízkom čase požiadať svoju priatelku o ruku. Chodíme spolu rok a pol a už bežne sa rozprávame o svojej budúcnosti, začali sme riešiť spoločne bývanie, tak by som sa chcel k tomu odhodlať. Chcem s nou prežiť celý život. Len by som sa chcel opýtať, že aké kvety by sa hodili ku žiadosti o ruku, zrejme ruže a ešte počet kusov. Koľko ste ich vy dostali ? :D Dávajú sa kvety po oznámeni rodine aj svokre, bo niekto mi to spomínal. Ako prebiehali vaše zasnuby? Dakujem

yoxinka
4. júl 2018

@david987654
Ja som žiadne kvety nedostala a už vobec nie moja rodina. Do momentu, keď vytasil na mňa prsteň ma ani nenapadlo, že sa také niečo stane v ten večer. Bola som úplne prekvapená. Jediné, čo mal vymyslené, bola večera, ale tam to nespravil, lebo mu to prišlo moc obyčajné a potom už len improvizoval. Večera mi zvláštna neprišla, lebo sme chodievali na večere ale vypálilo to super a bolo to krásne. Držím palce! 🙂

mijunik
4. júl 2018

@david987654 piatok trinásteho je super. 🙂 Teda pre mňa je to dátum ako každý iný, ja to nejako neprežívam, ale moji rodičia sa v piatok trinásteho o trinástej hodine brali, vyšlo to tak úplne náhodou, nebolo to naschvál a sú spolu už pomaly 44 rokov. A majú krásny vzťah. 🙂

dai
4. júl 2018

@david987654 u nas to bolo gycove a krasne... poziadal ma pod eifelovkou ako som si to vysnivala - s krasnymi slovami a s prstienkom. Kvetiny som nedostala , dali sme si poharik vina a zahrabali sa pod deku a pozorovali blikajucu eifelovku. Kyticu priniesol mojej mamine ked prisiel o mna poziadat rodicov - prislo mi to pekne a slusne a viem ze aj rodicom sa to velmi pacilo.( bolo to len symbolicke, moje ano uz mal )

dai
4. júl 2018

@david987654 kludne piatok 13teho, aspon na to nezabudnete😉

cecilia68
4. júl 2018

@david987654 Od kedy chodia mladí chalani na Modrého koníka, hmmm? Mne to skôr príde, že nejaká unudená adolescentka sa smeje na tom, ako sa tu ženy "pretekajú" v romantike a chvália sa jedna pred druhou, ktorá zadre Paríž a ktorá Benátky, len aby boli štýlové 😝 A keď bolo spomenuté 13-teho, som sa len utvrdila vo vymyslenej blbosti 😂

pininka
5. júl 2018

@cecilia68 a keby to aj tak bolo, komu to uskodi? Ked sa ti tema nepaci, naco sa zapajas?

cecilia68
5. júl 2018

@pininka Mám si pýtať od teba povolenie?

mircalla
5. júl 2018

@cecilia68 You got the point

jana_eyre
5. júl 2018

pekne si to vymyslel, moj muz sa teda tak vobec nesnazil.. 😅 ale tak to uz je jeho rochesterovska povaha 🤷😁

nadazdi
5. júl 2018

Moj ma požiadal pri big bene a začali si nás natáčať angličania a strašne tlieskať všetci, cela ulica :D on tam kľačal s prsteňom a pritom mi len vravel, že nevie čo mi ma povedať :D žiadna romantika a aj tak náš najobľúbenejší zážitok okrem pôrodu :D

penelope11
5. júl 2018

@nadazdi je to super, nemusi to byt romantika, ale bola to vasa chvila, na ktoru budes spominat do konca zivota 🙂

elizita
18. júl 2018

@david987654 ja som nedostala ziadne kvety, to nie je predsa povinnost a ani mi to nechybalo..

elizita
18. júl 2018

A inak, ano, mojej mame doniesol nejaky kvet. Normalne k nam dosiel po 3tyz s rodicmi aby sme oznamili svoje rozhodnutie, pokecali o svadbe a zaroven si aj svatkovci potykali. My sme to zbytocne nenatahovali a o necele 4 mesiace sme mali ajsvadbu