Zmena mena a trvalého pobytu po svadbe

zuzik198
19. máj 2020

Ahojte všetci. 😊 Chcela by som sa opýtať (ak tu už taká diskusia je hoďte mi link, ak nie tak prosím radu). Už rok a pol bývame so synom a snúbencom u Svokry 😢😂 syn a ja máme ešte stále trvalý pobyt doma. Dohodli sme sa so snúbencom, že po svadbe keď bude všetko ok začneme hľadať svoje čiže som si TP nemenila. Svadba je ďalší mesiac takže budem musieť mať nový OP a neviem či musím meniť aj trvalý pobyt alebo iba meno pretože sa mi nechce potom zase meniť celý OP kvôli trvalému pobytu keďže tento bude už môj 4 občiansky preukaz. Takže otázka. Musím si po svadbe meniť aj pobyt alebo stačí len meno? A vybavím si len papier o prechodnom pobyte? Ďakovala 😊

renatka1985
19. máj 2020

po svadbe staci zmenit len meno - prides so sobasnym listom na policiu a tam vybavis zadarmo.

zuzik198
autor
19. máj 2020

@renatka1985 ďakujem 😊

jaskolka
19. máj 2020

Stačí len nový op s novým menom, len potom, ak zmeníš aj pobyt, zase budeš vybavovať novy OP, a to už budeš platiť v plnej výške. Ja som presne preto naraz vybavila všetko,aj pas, aby som nemusela potom opakovane behať a platiť kolky

zuzanka.zuzu
19. máj 2020

tá "plná výška" je 4,50 a zmena TP stojí viac (aj času aj nervov) než si ešte raz vybaviť občiansky, takže pokiaľ to nie je nevyhnutné napr. kvôli miestu v škôlke, tak by som si nevybavovala ani trvalý ani prechodný, až potom ten "definitívny". no booože tak zaplatíš 4,50 🙂

a mne matrika na polícii zmenu hlásila, ja som nešla so sobášnym, iba som prišla. (BA)

snowflake07
19. máj 2020

@zuzik198 najlepsie dat si po svadbe zmenit vsetko vratane mena a adresy.Budes to mat zadarmo

sense
19. máj 2020

@snowflake07 na zmenu tp potrebuje ale suhlas majitela nehnutelnosti...

kate_cs
19. máj 2020

@zuzik198 ja len ako som to urobila ja. Menila som občiansky naraz s menom a aj trvalým pobytom, hoci som nebola v lehote, dokedy sa musí po sobáši zmeniť občiansky. Na úrade to nikto neriešil, ani žiadna pokuta. Ale tak my už sme mali kúpu rozbehnutú, že som meškala možno mesiac, dva. Nemá sa to, ale ja som nechcela dvakrát behať po úradoch so všetkým.

lubisvecko
19. máj 2020

Zmenis si teraz iba meno, nic viacej a potom ked budete uz mat svoje byvanie, tam si das trvaly pobyt. To si zmenis uplne obciansky. To je podla mna ovela lepsia cesta ako riesit prechodne bydlisko a neviem co vsetko.