Známi majú 3. výročie svadby. Je vhodné im dať nejaký dar?

5. aug 2020

Ahoj, známi majú 3 výročie svadby, je vhodné im dať nejaký dar? Sme si totiž veľmi veľmi blízky, je to vhodne od 3 osoby im dať niečo? Ako keď sa napr rodičom dáva k 50-temu výročiu....neriešim počet rokov len či by to bolo vhodné ...

petkaaa
5. aug 2020

Nebolo. Mne osobne by to bolo extrémne trápne, keby mi niekto tretí na výročie pchal darček. Čo ty máš s ich manželstvom? Je to o dvoch ľuďoch a nie o "cudzej" osobe. Iné je pri výročí 30,40,50 rokov a darček dajú deti svojim rodičom. Ale určite by som známym nedávala dar a už vôbec nie k tretiemu výročiu.

mondolina
5. aug 2020

Nie, veď to je medzi nimi.

paskolinka
5. aug 2020

urcite to nie je vhodne

ajka0207
5. aug 2020

Úplne odveci nevhodné.

0silvia0
5. aug 2020

nie...

ukulela
5. aug 2020

Darček iba v prípade, že oni robia nejakú oslavu, na ktorú vás pozvali. ináč nie.

luci_ba
5. aug 2020

podľa mňa to je nevhodné

marygk
5. aug 2020

Celkom si to neviem predstaviť. Zazvoníš im pri dverách "mali ste výročie tak som vám doniesla darček" budú na teba pozerať jak na mimozemšťania. Ak si chcú dat darčeky, dajú si ich medzi sebou navzájom,je to ich vec.

autor
5. aug 2020

@ukulela pozvali nás na návštevu dnes...

titla
5. aug 2020

Tak dones dezert, flasu alebo nieco o com vies co maju radi, co by si bezne na navstevu doniesla. Ale ziadny specialny darcek by som nekupovala.

autor
5. aug 2020

@titla áno tak som myslela či im mám niečo ja neviem ako sviečky alebo niečo kúpiť 😂 alebo stačí len dezert a vínko 🙂

jaja20
5. aug 2020

A to ste im dali darcek aj na 1. a na 2. vyrocie? Lebo nechapem,preco by ste im mali k ich vyrociu davat nejaky darcek...? Na navstevu vas urcite nevolaju koli tomu.

autor
5. aug 2020

@jaja20 nie lebo som nevedela že majú výročie len dnes na obede mi povedala že majú 🙂 a zhodou okolností nás zavolali a nechcem vyziet blbo že som ja neviem nedoniesla alebo tak

autor
5. aug 2020

@jaja20 a vtedy keď mi povedala pozvala nás

titla
5. aug 2020

Tak evidentne Vas nevolali na oslavu 3. vyrocia svadby, len na navstevu, ktora nahodou pripadla na tento datum. Takze neriesim ziadne specialny darcek, ale spravam sa ako na neznej navsteve. A ked som k niekomu na navstevu pozvana ja, tak hostitelovi donesiem malu pozornost. Ale viac ako spominany dezert, flasku by som urcite neriesila.

radiah
5. aug 2020

Mozno ked sa stale navstevujete, zobrat vecer vino a pripomenut im, ze vsetko naj k 3.vyrociu a nech im to dlho vydzi... Akoze si si spomenula. Ale nie darceky... Nacooo

hettinka
5. aug 2020

Ani nie. Je to taký intímny sviatok, to si maju osláviť sami.
Vzala by som len klasika niečo, ako na návštevu (kvety, víno, bonboniera)

vve
5. aug 2020

Wtf? Sak to neni svadba ale vyrocir nechaoem vobec ako ta mohlo napadnut niekomu na ich sukromny sviatok davat dar

ukulela
5. aug 2020

Zrejme už je to pase, ale naozaj ako na bežnú návštevu zobrať dezert A fľašu.

vondolina
5. aug 2020

výročie je medzi partnermi, nič viacej nič menej 🙂

lenuliatko84
5. aug 2020

Nie je to vhodne

simca06022011
5. aug 2020

Podla mna nie.. a ak idete na navstevu, tak ja napr znamym zoberiem vinko alebo cokoladu (zalezi ku ktorym), nech si to niektory vecer uziju :DDD To je taka, nejdem s prazdnymi rukami a nie je to ani nejake vtierave.