Čo ponúknuť návšteve na Štedrý deň?

dominica
22. dec 2007

Ahojte všetci, z názvu viete o čo sa jedná. Proste, máme taký zvyk, že na Štedrý deň sa stretávame s rodinou a dávame si darčeky/potom ako sa naje naša rodinka a užije si darčeky/. Vždy sa stretneme u rodičov, ale tento rok je to u nás, kvôli malému, aby sa v kľude vyspal.
No a neviem, čo im ponúknuť, koláčov má každý, myslela som niečo také, keby boli už po večeri trošku hladný, niečo ako syrovo-šunkovú roládu, ale tá sa mi zdá už otrepaná, proste niečo s chlebom, rožkom, žemľou.
Díky za rady!

petusko
22. dec 2007

ahoj, tak ja si myslim, ze na Stedry den bude mat kazdy plne brucho, hlavne navecer, /predpokladam, ze pridu az po veceri/, takze by mozno stacil nejaky lahky salat, alebo nejake zaujimve jednohubky.

vilkakatka
22. dec 2007

Dominica, my skoro vzdy pre navstevu urobime syrovo-cesnakovu natierku: nastruhany syr, prip. taveny, maslo, cesnak, mozes pridat aj trosku kyslej smotany alebo jogurtu (zvlacni to chut), ochutit - vsetko poriadne premiesat, prip. vyslahat do jemnej peny (ale nie moc, lebo sa to moze seknut). Potom to vzdy natrieme na nakrajane kolieska z bagety alebo rozka a na vrch dame vlassky orech ... mnam 😝

dominica
autor
22. dec 2007

bude to po večeri, spravím ten ovocný šalát z inej témy čo tu je, ale my vždy ešte niečo takéto pojedáme, len všetko je už otrepané, chcela by som niečo nové, čo ich prekvapí.

dominica
autor
22. dec 2007

tú cesnakovú nátierku robíme aj my, ale na chlebíčky, ktoré potom s hocičím obložím/salám, paprika, rajčina, olivy, atď./, ale musú tam byť čerstvé hrozno, ja to zbožňujem - chuť cesnakovej nátierky a sladké hrozno - mňááám