Hľadám krstných rodičov

maciatko30
8. okt 2014

Moja a manželova rodina na nás kašle a nám sa narodila malá princezná. Chcela by som ju dať pokrstiť no nemáme krstných rodičov a zo známych nikto nechce.Už som neštátna a je mi s toho nanič poraďte čo mám robiť ☹ 😔 😢

maciatko30
autor
9. okt 2014

No ďakujem za veľa informácii asi ju skúsime pokrstiť sami lebo nemáme koho dať 🙂

adusa666
9. okt 2014

napr moj kamarat si dal za brimovneho svojho dedka... tak aj krsnych rodicov si mozes dat aj ty svojich alebo priatelovych rodicov...
preto to niektori odmietaju, lebo niektori rodicia maju velke naroky na to co vsetko musi krsny rodic kupovat a starat sa... ja som tiez krsna, ale vsetko v skromnosti..

lidl
9. okt 2014

Mona 69 Ja nechapem ludí čo odmietnu niečo take ,ale ak chceš ja ti kludne pojdem a budem krsno tvojej dcérke je to krestanske a urobím to velmi rada.

maciatko30
autor
11. okt 2014

Ja mám 2 synov ale oni majú takú krstnú ktorá sa o nych vôbec nezaujíma no pre malú by som chcela takú krstnú či krstných aby sa onu zaujímali a aspoň k narodeninám niečo kúpili a požiadavky no neviem čo všetko by mali robiť krstný troška sa o krsnátka zaujímať si myslím 🙂

lidl
11. okt 2014

Mona69 ano ak ty nevadí ,že som s Košíc tak ja som to myslela vážne ja stým nemám problém.

misskate1
20. okt 2014

@bonaqa2013 a keď otec dieťaťa nie je pokrstený nemôže byť ani dieťa?

bonaqa2013
20. okt 2014

@misskate1 asi si ma nepochopila. za krstného by mal ísť len ten, kto spĺňa určité kritéria. mal by byť pokrstený - krstná mama, možno aj nejaké sviatosti.... Existuje na to určitý predpis. Ja som ev., a neviem či by som mohla byť krstná niekomu v katolíckom kostole. To asi nie.

misskate1
20. okt 2014

@bonaqa2013 to chápem, ale zaujímam sa ako je to keď otec nie je krsteny

bonaqa2013
20. okt 2014

@misskate1 to nevadí, aby bola aspoň maminka pokrstená. Je hodne manželstiev, kde manželia sú rozneho vierovyznania. Potom je to len na dohode rodičov, kde dajú pokrstiť svoje dieťa.

misskate1
20. okt 2014

@bonaqa2013 tak to si ma potešila. Už som myslela, že nebudeme krstiť

pitik
7. nov 2014

@maciatko30 my to mame podobne, starsi syn a dcera maju za krstne manzelov seestry, ktore nas ako krstnee sklamali a kedze je cela rodina rozhadana, tak kaslu aj na svoje krstnata a najmladsi stale nie je pokrsteny, co ma mrzi, len akosi tiez nevieme najst vhodných krstných rodicov. najma po tych skúsenostiach, ktore mame ☹

maciatko30
autor
8. nov 2014

No mi sme mali šťastie mi sme našli krstných a sú úžasný a malú veľmi ľúbia 🙂

kliara
18. nov 2014

Som rada, že sa to vyriešilo. Lebo dievčatko je nádherné, bola by som prekvapená, keby ste preň nenašli žiadnych krstných rodičov.

rainee
6. dec 2014

Tak toto bol aj u nas velky problem kedze skoro nikto nie je veriaci a rodinu mame malicku. Nakoniec isla za krstnu kamoska a manzelov brat. Nam neslo o ziadne dary ani zaujem (lebo ten z rodiny vobec nie je) len cista formalita 😝

missy97231
6. dec 2014

@suldenka a to prebieha krst aj na urade??

mata95
6. dec 2014

@maciatko30 kto sa nakoniec našiel? myslim rodina?kamarati? kto sa toho ujal?....ja by som bola šťastna keby som mala krsniatko, nechapem ako to niekto môže odmietnuť....

maciatko30
autor
6. dec 2014

No našla sa super baba z Košíc síce z diaľky ale malú ľúbi a tomu sa teším a hneď sme si ju obľúbili no mať možnosť byť krstná tiež to neodmietnem 🙂

janette4
6. dec 2014

my sme v podobnej situácii.chlapci majú každý iných krstných,ale sklamali.Starší má manželovu sestru,mladší môjho brata.Jediná moja požiadavka bola,aby mali deti radi,prišli za nimi,príp.keď budú väčší,občas si ich zobrali na víkend,aby som vedela,že im môžem 100%dôverovať,že keby sa nám nedajbože niečo prihodilo,že sa budú vedieť o nich postarať a budú mať s nimi taký vzťah,že im budú oporou.Upozornila som ich,že mi nejde o darčeky,že mi je jedno,koľko im kúpia,koľko to stálo,či to bolo za 1€ alebo za 50€ , že chcem iba,aby ich mali radi a boli tu pre nich.Bohužiaľ,obidvoji krstný to absolútne nepochopili a vzali to cez tie darčeky.takže k nám prídu asi 5x do roka,na meniny,narodeniny svojho krstniatka,na meniny,narodeniny toho druhého a na Vianoce ☹ Teraz máme bábinko a povedala som,že mať takýchto krstných,to radšej žiadnych,lebo keď mi niekto pri pozvaní na oslavu jeho krstniatka povie,že príde podľa toho,či mu príde výplata,je pre mňa silné kafé.Mám jednu kamarátku,úúúžasnú ženu,malinkú ľúbila ako svoju,ešte v bruchu,a viem,že by to neodmietla,lenže chlapcov máme pokrstných v kostole a kamarátka je iného vierovyznania,takže by to nešlo. 😒 takže to asi necháme tak a uvidíme podľa toho,ako sa k malej budú správať prípadný budúci krstný rodičia 🙂

@maciatko30 som rada,že krstný rodičia sa nakoniec našli a super,že ste si sadli aj vy dospeláci 🙂