Krst a záležitosti okolo toho

jeffreestar
8. mar 2016

Zachvilu nás čaká krst, avšak máme menšiu dilemu či volať mamu buducej krstnej ak budúca krstná je sesternica 😒

pribinak
8. mar 2016

Ak dobre vychádzate, nie ste limitovaný financiami, ci niečim iným, tak preco nie?
Ja som tiez nepozvala 100 ludi, ale zišla sa celkom fajn parta a bolo to fajn posedenie

mizu89
8. mar 2016

My sme dali za krstnych svagrovcov a bola len najblizsia rodina:ja,manzel,moji rodicia stary rodicia.ja som jedinacik.a z manzelovej strany jeho rodicia,stary rodicia a jeho jeden brat a druhy brat so zenou(svagrovci-krstny rodicia) 13 ludi aj s nami.

bonaqa2013
8. mar 2016

my sme krstili len krstní rodičia a ja. Samozrejme plus bábo. Všetko ostatné zostalo doma. niektorí ani nevedeli že máme krstiny....

katrinka8
8. mar 2016

My sme pri oboch deťoch mali rodičov a súrodencov s deťmi (mm brat so ženou sú krstní našim deťom), plus staré mamy naše.
Môj brat keď krstil deti, tak mali rodičov a súrodencov s deťmi plus myslím že jeho svokor zavolal aj sojic súrodencov - majú dobrý vzťah, krst bol v mieste ich bydliska - zase nevolali (alebo volali a neprišli, neviem) napr. bratovej svokry sestru, lebo žije v ČR, a mali by to ďaleko.
Takže ak máte dobrý vzťah, financie, tak kľudne by som zavolala 😉

dominika6
8. mar 2016

@jeffreestar
Krst je o krste nie o basavli pri 50 ludoch...

ivett1
9. mar 2016

@jeffreestar nie, netreba ju volať ... stačí len sesternica s partnerom (manželom alebo priateľom) - ako krstná mama (keď bude len ona) a potom najbližšia rodina - tvoji súrodenci, manželovi súrodenci a mama s otcom+svokra so svokrom🙂 a ak ešte žijú a sú zdraví, tak by sa patrilo pozvať aj starých rodičov...
podľa mňa, ak by si zavolala aj svoju tetu - mamu tvojej sesternice, tak by si potom asi musela volať aj ostatné tety a ujov ...
alebo sa spýtaj svojej mamy, prípadne svokry, podľa toho, koho je tá tvoja teta sestra😉 aký majú na to názor...😉