Mali ste na svadbe malé deti?

xlucia
23. máj 2012

dostali sme pozvanie na svadbu, avsak nevesta nechce aby tam boli deti. nikoho ani ine ani moje. proste tam nechce male deti.
moje maju 3 a 5.5 roka. rozpravali sme sa mm a ja zastavam nazor, ze kde nie su vitane moje deti, nejdem ani ja. cize tam nechcem ist. plus si to ani neviem predstavit, ked min. mladsi este cez obed spi a oni maju obrad bud o 13 alebo o 14 hodine.
ak ho nedam spat, tak na obed vydrzi, ale zaspi o piatej vecer aj keby tanky padali.
este taky detail, ak cca o 22. zaspia na hotely ich samych v izbe nenecham, cize bud ja alebo manzel musi byt pri nich.
ako by ste sa zariadili vy? podotykam ze odmietam verziu, ze dat deti starym rodicom a ist bez nich. neprichadza do uvahy. nemam ich kde nechat.

exupery
23. máj 2012

Tak je chod zablahozelat k obradu a hotovo,ak by mi povedala,ze tam nechce moje deti,nesla by som tam.

xlucia
autor
23. máj 2012

@exupery je to 400 km od nas a my nemame auto. hnat sa tam len na otocku, ze zablahozelat... 😒

kvojtanikova
23. máj 2012

vymazal sa mi prispevok, tak pisem este raz. Ja by som pozvanie rovno odmietla a nesla by som, maximalne ak na obrad, aj to tazko, kedze zrejme ani tam si deti nezela.
Chapem tvoj postoj ale chapem aj ju, asi chce mat svoju svadbu ako bujaru party (alebo vysoko elegantnu a sofistikovanu zabavu) kam deti nepatria. Ostava mi len zazelat, aby vo svojom okruhu blizkych nasla dost takych, ktori deti nemaju alebo ich maju kam dat bez toho, aby im to prislo blbe. Aby napokon nesvadbovala sama s manzelom... 😝 😝

bubelko
23. máj 2012

@xlucia v podstate si si odpovedala sama - ak tam nie su vitane tvoje deti, nejdes ani ty. ono je to akcia inej zeny, ktora si urcila pravidla/podmienky - na co ma pravo. (to, ze su ake su, nemusime rozoberat). ak sa chces zucastnit svadby, mala by si akceptovat poziadavky nevesty. pripadne sa jej skus ozvat, ako male deti myslela a spytat sa na vynimku 😉

severankasr
23. máj 2012

my sme na svadbu pozvani tiez, ideme o dva tyzdne...mala nema este tri roky, tiez neviem ako budem s nou, a cely cas okolo nej, ide s nami, ona ale uz cez den nespi od dvoch rokov vobec a chodieva po 22:00 hod spavat, no vecer uz bude nervozna, no budeme musiet vydrzat, cize cely cas iba s nou a venovat sa jej...no a po tej desiatej vecer, odidem s nou, nemam ju kde nechat

cecil36
23. máj 2012

@xlucia nesla by som, ale poslala blahozelanie k svadbe. Nie kazdy ma moznost dat dieta varovat k starym rodicom. A aby ste previezli peniaze styria tam a spät + do venca + oblecenie a pritom 3 z vas (dve deti + jeden z rodicov) by sa na svadbe ani nemohli ukazat.... hmm no tazky luxus by to bol. 😀

lopezka
23. máj 2012

@xlucia ahoj ....skusenost este nemam ....ale v auguste sme pozvani a to bude mat dcerka 2,5 roka ..... vydava sa sesternica mm a ked nas osobne pozyvala, povedala ze nas vsetkych rada uvidi 😀
keby mi povedala, tak ako Tebe, ze bez deti .....tak by som sa na celu svadbu s prepacenim vys**la ...... no a moja tiez este spava cez obed, ale obrad je chvalabohu az o 16tej, tak to v pohode myslim stihame .......no a vecer samozrejme pojdem s nou spat domov .... s tym proste dopredu ratam a pride mi to uplne samozrejme 😅
inak ta "slecna" 😠 nechce mat deti, ci co ? ved to je praveze take zlate, ked tam behaju take male deti a tie Tvoje su myslim vekom uz uplne v pohode 😉
tak drzim palce 🙂

exupery
23. máj 2012

@xlucia aha,tak nechod

abbie
23. máj 2012

my sme mali na nasej svadbe 5 deti 😀
15 mes, 16 mes, 10 mes, 2,5 r. a 7 r. 😎 a bolo uplne super, vobec nevrieskali, pobehovali, tancovali aj batolata 😉

lvka
23. máj 2012

@xlucia ja by som sa zariadila tak ako ty.. Je to zvlastne zelanie ale zase kazda nevesta ma na to pravo, este nie je sama mamou... Na nasej svadbe boli deti - mojich sestier, a ani som ich poriadne nevidela, neviem coho sa obava... Ale tak, ked je to takto asi by som odmietla velmi slusne pozvanie - ze sme rodina a ako rodina chodime spolu vsade. Deti same doma nenechas a ked nie je ina moznost ...
My ideme na svadbu teraz a tiez berieme nasho syna. Scenar je taky isty - ja budem s nim na izbe ked zaspi 🙂 dufam ze nejdeme na tu istu svadbu lebo nas nikto neupozornil 🙂)))))))))) a asi sa nevesta nepotesi ked prideme aj s 1,5 rocnym dietatom :D

hradnapani
23. máj 2012

@xlucia deti su vasou sucastou a ked ich tam nechce, dava vam najavo, aky je jej postoj k vam.
Ak si nie ste uplne blizke a plus je tam ta vzdialenost, tak by som nesla. Pohladnica alebo telefonat by mal stacit...

katren
23. máj 2012

@xlucia aj podla mna si si sama odpovedala...ak nie su vitane moje deti, nejdem ani ja.....a 400km nie je tak blizko ist len na otocku......
ja by som nesla

mummy01
23. máj 2012

no my ideme tento rok na Baby friendly svadbu-deti budu mat detske menu,hernu aj opatrovatelku.Nikdy by som nesla na svadbu kde niesme vitany ako kompletna rodina.

cicimon
23. máj 2012

@xlucia deti patria k rodicom a ked ich tam nechce a ty ich nemas/nechces niekde nechat tak ja by som nesla. a ak povie, ze bez deti, tak musi ratat s tym, ze podaktori nepridu vobec...

veronique_1
23. máj 2012

Mali sme na svadbe deti, najmladsi 21mesiacov a 3 dalsie pod 4 roky. Bola som na inych svadbach, kde boli deti a OK. Neisla by som na taku svadbu z principu, aj ked by mi mal, kto varovat malu Staci blahozelanie a nevesta nech sa nad sebou zamysli.

gumimaci
23. máj 2012

@xlucia my sme boli s malym na svadbbem ked mal cca 16m. obrad bol az poobede, tak nebol problem, aby sa najprv vyspal, potom sme tam isli, len sme isli rovno na obrad, na posedeni a privitani co bolo pred tym sme nebili, lebo sme to nestihali. A potom sme tam boli spolu asi do desiatej vecera, sme sa cudovali, ale vydrzal, velmi sa mu pacilo, kedze tam boli aj ine male deti.
No a teraz sme zas dostali pozvanku, a tiez ze bez deti 😒 😠 🤐 🤐 hotel kde to bude je velmi drahy a asi si uctuju aj za deti plnu sumu, tak povedali, ze bez deti... tiez sa mi to nepaci, viem ze uz im aj odriekla nejaka rodina ucast pre toto... ja som s mojim dohodnuta, ze on ostane s krpcom doma a idem sama ☹

irriss
23. máj 2012

Rozhodnuti nevesty povazuju za diskrimacni (ale respektuju), zalezi na jejich predstavach...jak uz napsala @kvojtanikova 😉
ja jsem cely svuj svatebni obrad prizpusobila detem..naopak jsem VSEM rekla, ze nesmi nechat deti doma...bylo vice deti nez dospelych.(od miminek az po pubertalni)
To je jen jako priklad, ze se neda odsoudit ani jedno ani druhe, ale je dulezite prizpusobit oslavu k tem a k tomu, KOHO tam chceme mit...s kym se chceme o tento den podelit..
kdyz nechceme deti, da se predpokladat, ze spousty lidi, na kterych nam zalezi, neprijdou..protoze "uprednostni deti"a mozna se jich i takove pozvani dotkne...

maca_p
23. máj 2012

boli sme tak pozvani pred dvomi rokmi. jednalo sa vsak o svadobnu hostinu, ziadne tancovacky, bol to pre mna kulinarsky zazitok, vari im jaro zidek. asi 9 chodov, take miniporcie, skvele vino.
co k tomu dodat. ja som sa tiez najskor zduvala, ze nejdem, ale potom sme sa bavili s mm a kedze neslo o nasu svadbu tak sme sa rozhodli respektovat zelani vtedy snubencov.
ja si pochvalujem, uzili sme si hostinu, mne sa to pacilo. a maly v pohode prezil u babky na dedine, nemusel sa trieskat do nejakej blavy 🙂

neberiem to ako obmedzovanie, proste kazdy si naplanuje taku svadbu ako uzna za vhodne. ja by som sla opät a bez deti. len ty ako pises ich nemas kam dat, tak to je ine.

jabadaba
23. máj 2012

no tak sa podakujte za pozvanie a neprijmite ho. Dovod - nemate kde nechat deti, do prievanu ich nezavesite a ani nebudete kvoli neveste investovat do opatrovatelky. A aspon usetris na dare. 😀 Svadby nie su povinne akcie len z titulu dorucenej pozvanky. Ostatne, s detmi si ani neviem predstavit trepat sa na nejaku svadbu. Pokial sa mam zabavit a uvolnit, tak s detmi to sotva pojde. Lietat okolo nich v cudzom prostredi, za pochodu a s x cudzimi ludmi - tak takato predstava zabavy ma vobec nelaka.

brinzulka
23. máj 2012

@xlucia na svadbe sme boli 30km od domu s mesacnym, alebo 2mesacnym babatkom- cely cas som ho mala v manduci(prebalili sme ho, nakojili, popestovali)..starsi mal 3roky... zabaval sa...tancoval...potom sme ho ulozili spat do autosedacky..., ktoru sme prisniesli k stolu... o 22hej sme sa rozlucili a sli domov ...deti boli zlate

druhu svadbu sme odmietli..bolo to cca 300km daleko.... bolo mi trosku luto, ale pochopili sme sa, ospravedlnili...

dalsie sme absolvovali vzdy s detmi, bud sme sli domov skor...raz nam bola ponuknuta izba...kedze manzel netancuje, siel s detmi spat..ked bolo treba kojit, oslovil ma... a ja som sa ako "mama na materksej dovolenke" vytesovala s rodinou...tancovala...

slavkav
23. máj 2012

ja by som bez deti nesla - patria ku mne 😉 a tiez ideme teraz na svadbu, mam 6r a 15m - a berieme starku - na hotel, ze ked deti zaspia ...a my s mm sa pojdeme zabavit. tiez sa to neveste zdalo cudne ... ale inak to vyriesit neviem. ale bez deti by som nesla ...

carodejnica
23. máj 2012

Ja som so 4 mesačnou dcérkou na svadbu bratrancovi nešla, bolo to cca 120km. Aj keď tam bola vítaná i s dcérkou, ale proste ja som to nechcela, bez nej som nechcela ísť (dojčila som) a s ňou tiež nie. Slušne som sa poďakovala a ospravedlnila, myslím, že to pochopili.

monhla
23. máj 2012

Ja som svoju svadbo posunula na 16:00 aby boli neterky vyspinkané do ružova 😀 . Bez nich by som si svadbu nevedela predstaviť - boli takě rozkošné v šatočkách a "bavili" sa výborne. Nikomu neprekážali - práve naopak. Veď je to rodinná oslava a keď tie dve menšie kričali počas obradu s mm sme sa len zasmiali 🙂 .

Na jeseň sme boli aj my na svadbe s malou /17 mesiacov/ a bolo tam tiež veľa detí - i mladších. Len škoda, že hoci nám mal kto zavarovať - malá išla spať o 22:00 s nami, lebo ešte nevedela prespať bez maminky ani 3 hodiny ☹ . Nevesta i ženích boli smutný, že sme sa potom ešte neukázali, ale pochopili nás.

aduskatt
23. máj 2012

ja som bola s trojrocnym synom na svadbe, boli tam dve male deti plus novorodenec a vsetko bolo v uplnom poriadku. Za seba poviem tolko, respektovala by som prianie nevesty nemat na svadbe deti, ale za cenu toho, ze tam nebudem ani ja.

monika15
23. máj 2012

@xlucia

neprehanajte to ..... u nas je to normalna vec.... ako sa zabavite ked budete musiet v kuse nahanat deti......

ja som to iste napisala na moju Baby Shower... ZIADNE deti....

vsak sa idete zabavit....... 🙂))))))))) tak si uzite ten 1 vecer...... 🙂))))

zabka88
23. máj 2012

ja som na svadbe mala neterku a synovca,a bolo to úplne v pohodičke, skôr mi bolo lúto sestry, ktorá si svadbu nemohla úplne užiť, lebo predsa len deti zabrali veľkú časť jej pozornosti, ale som rada že tam boli 🙂 dokonca som jej dala kľúčiky od nášho mladomanželského apartmánu ak bude potrebovať detičky nakojiť alebo ich prezliecť alebo čosi, aby mala súkromie 🙂 ako písali baby, každá nevesta má vysnívanú vlastnú svadbu a keď tam detičky z nejakých dôvodov nechce je to jej rozhodnutie a musíme to akceptovať, avšak musí rátať aj s rizikom že sa jej zúži počet hostí 🙂 na tvojom mieste by som poslala milú gratulačnú pohľadnicu , prípadne im zavolala a bez výčitiek im oznámila že keďže nemáme kde dať detičky tak to logisticky nemáte šancu zvládnuť 🙂 určite je ti to ľúto, ale čo už..

simonova815
23. máj 2012

Ak je to daleko a vyslovene vam povedali, ze bez deti, tak by som nesla, poslala by som blahozelanie a hotovo. Inak by som svadbu s malymi detmi nevidela ako problem, pokial viete, co su vase deti ochotne tolerovat a zvladnut. My sme vlani absolvovali svadbu v Damasku (Syria). Vydavala sa sesternica, isli sme tam cela rodina na 5 dni letecky, dokonca sme mali nocne lety, obe dievcata to zvladli super (mali vtedy 1,5 a 5,5) AJ vylety, aj stravu, aj prostredie, aj zabavu.
Odkedy mame deti sme boli na vela svadbach, ked to okolnosti nedovolili, odisli sme zo svadby v case, ked to deti potrebovali, ked ich starzili babky, zostali sme s manzelom na zabave.
Verim, ze sa spravne rozhodnete!

desmodka
23. máj 2012

nesla by som
nevesta pochopi co robi, ked bude mat sama raz deti a pozve ju niekto na svadbu bez deti 😀
a deti dokazu milo prekvapit, ako sa vedia zabavat a kolko znesu, ked sa tancuje

m.i.r.i
23. máj 2012

ja osobne na svadby s malym chodit ani nebudem..ak mi ho nema kto postrazit, co zatial nema, tak nejdem...na svadbu v nasom okoli by som sla mozno aj s malym zablahozelat, ak by mi nieco vydrzal..na hostinu by som ho netahala..o osmej ma ist spat, ja za tahanie deti na svadby nie som..
V septembri sme pozvani na svadbu 200 km od nas..to sme rovno odmietli...s malym urcite nie a bez maleho sa neda...
V tvojom pripade riesis ale nieco ine. Ja aj chapem rozhodnutie snubencov, urcite museli sami ratat, ze tych hosti co maju deti a nemozu si ich vziat mozno bude menej..ale mozno si mnohi povedia, ze sa zabavia, deti si oddychnu so starkovcami..kedze ty tuto moznost nemas a svadba je daleko, niet o com- pekne podakovat, poslat blahozelanie a urcite neist..deti su prvorade a ked ty to citis takto, urcite sa netrap ak tam nepojdes..

fialkaa
23. máj 2012

@xlucia
nesla by som tam. ona si nema deti, tak celkom dobre nechape, ake to je, ked ich clovek ma. raz tiez pochopi.
my sme boli na jednej podivnej svadbe, kde sa tiez nepocitalo s nasim synom. ostal so starkacmi, bol cely blazeny, lebo ich ma velmi rad. my sme sa ale zo svadby vratili uz okolo 20,00 vecer, takze to bolo ok. bola som rada, ze som ho nevzala, pretoze svadba bola v takych nemoznych a malych priestoroch, ze by tam nevydrzal ani hodinu.