1,5 ročná nechce spať cez obed

janetta20
15. dec 2018

Baby, moje dieťa nechce cez obed spat, nijak ho neviem donútiť.. Potom zaspí o piatej večer a spi aj tri hodiny, neviem ho zas zobudiť, a násilím to nechxem... Potom je dlho hore.. Ako mám docieliť, aby spala na obed?

asia83
15. dec 2018

@janetta20 Ísť s ňou do izby, zatvoriť dvere, ľahnúť si a ležať so zatvorenými očami. Nepustiť, vysvetliť, že spíme. Stále hovoriť, spi, maminka spí a podobne. Nepustiť, keby to malo aj dve hodiny trvať. Doobeda sa ísť prejsť, unaviť ju. Nepíšete vek dieťaťa.

janetta20
autor
15. dec 2018

@asia83 rok a pol

martinajurkechova
15. dec 2018

Ráno ju skôr zobuď. Mám tri deti a ani jedno mi moc dobre nespavalo, tak to poznám. Skús jej nejako časovo rozvrhnúť deň, aby ste mali každý deň tie časy ranného vstávania a obedneho spania približne rovnaké.

ave_eva
15. dec 2018

@janetta20 my si lahneme spolu a zabera bud drzat za rucicku alebo hladkanie po hlavke, mala ma tri mesiace

dskjhfdlkdjhl
15. dec 2018

@janetta20 chod dopoludnia na 2 hodky von, nechaj ju vybehat a zaspi ako Ruzenka.

asia83
15. dec 2018

@martinajurkechova Aj my sme museli začať skorej ráno vstávať, aby na obed zaspala bez väčších problémov.

asia83
15. dec 2018

@janetta20 To už môžete vysvetľovať, už by mala chápať.

pininka
15. dec 2018

Nepíšeš kedy ráno vstáva. Ja som to tiež tak riešila že som išla ľahnúť si s nimi a hlavne ten starší vymýšľal,ale ja som nepopustila,také dieťa ešte potrebuje spat. Mladší ako ľahol,tak v momente spal. Dcérka má rok a pol a zaspáva sama v postieľke, vstáva cca o 6.00 a späť ide o pol dvanástej. Spí tak do pol tretej. Kedy ako. A večer je už po siedmej v postieľke. Vlastne všetci traja chodili takto rovnako spat.

lelusa
15. dec 2018

My máme nespavca, bude mať dva roky a posledné dni na obed nechce spať, nech robím čokoľvek. Nechala som to tak.. Večer zaspí a spi až do rána, aj keď je ešte kojeny a veľky zavislak na mlieku.. Nenasilim na tom nič... Nechávam to plynúť

l3nka0107
15. dec 2018

Aj mne mala nechcela spinkat naobed a ak zaspala po pol4 tak nie a nie vecer spat a krikala do pol noci lebo bola nervozna uz sama zo seba ze by aj chcela ale nevie ako zaspinkat. Ak nezaspala do pol 4 a potom chcela tak uz som jej nedovolila a takto to bolo zo 3 dni a naucila sa pekne spinkat naobed.

cawes
15. dec 2018

Moj nespaval od roka a pol tiez. Tak som ho vecer podrzala dlhsie aj ked to bolo narocne

danula.ch
15. dec 2018

@janetta20 bolo by fajn vedieť, kedy ráno vstáva. Ja by som začala ráno budit skôr, každý deň o polhodinku, až kým by dieťa na obed spalo tak, ako má. Nechala by som spať buď kým sa nezobudi samé, ak potom nemá večer problém zaspať, alebo by som ho budila skôr. Toto nastavenie netrvá dlhšie ako pár dní až týždeň a potom to už s jemnou reguláciou funguje pekne takmer samé. Viac krát som už deťom takto nastavovala spánok a vždy to vyšlo podľa mojich predstav. Mohla by si detailne rozpísať spankovy režim, aby sme ti vedeli konkrétnejšie poradiť 😉

janetta20
autor
15. dec 2018

@danula.ch zobudí sa o pol siedmej... Chodí spinkať o pol deviatej, v noci je veľakrát hore, zle spava

danula.ch
16. dec 2018

@janetta20 tak to ale vôbec nevstava neskoro, na môj vkus až skoro 😀. Odvtedy vydrží až do piatej? Ako ho skúšas uspat? Jednej kamosky tiež drobec nechcel cez deň spávať, až kým som si ho nedala do nosica a bol tuhý do 2 minút. Tak si kúpila nosič aj ona a spaval jej cez deň takto, aspoň na pár mesiacov, kým si nenašli iný systém. Ale hlavne sa naučil cez deň spať. Kočík u vás nefunguje?

janetta20
autor
16. dec 2018

@danula.ch kočík, aj nosič fungoval bez problémov,ale už nezaberá ani to... Od rána vydrží byť hore do piatej, možno by potiahla aj dlhšie.. Teraz ju uspavame v idúcom aute, tam zaspí okamžite.

larisalarisa
16. dec 2018

Zažila som ....presne ako píšete....

majusska202
16. dec 2018

@janetta20 môj má 14 mesiacov sobotu mal presne a spí raz pol hodinu a to vždy inak niekedy už doobeda občas naobed a stane že aj o 4 zaspí... Kedy to ráno vstáva?... Tiež sme mali problém keď bol menší že o 5 zaspala ale nechala som ho krátko vždy som ho zobudila aj keď mi to bolo ľúto ale trošku sa nám to upravilo

danula.ch
16. dec 2018

@janetta20 tak to teda neviem......skus ešte knihu každé dieťa sa vie naučiť spať. Je tam veľa príkladov z praxe, možno sa tam nájdete a pomôže vám. V každom prípade je to dobrá kniha, pomohla mi pochopiť spánok ako taký.

l3nka0107
17. dec 2018

@janetta20 u nas zaberalo ked bola mensia aj pevne zabalenie napr.do deky alebo fusak rucicky pri tele stiahnute a v kociku pohojdanie alebo na rukach a zaspala v priebehu 10min. Teraz mame 17M a ked nechce zaspat necham ju nevsimam si ju a zaspi na zemi s oblubenou dekou 🙂

siska53
17. dec 2018

@janetta20 ja som skusala vselico,ale prosto raz az dvakrat do tyzdna sa to nepodarilo..ale on zvacsa vydrzal do 20,potom.zaspal a ak zaspal napr.predsa len o 17,tak som.ho nenechala.dlho spat,max. 30minut..