Meno, ktoré už je v rodine

nathuska
11. aug 2013

Ahojte, chcela by som dat meno Lukas, ale v rodine uz jedneho mame a to bratranca.mamine ani babke sa to nejak nepaci,ze by sa mali volat tovnako.neviem ci sa mam prisposobit a vybrat ine s priatelom alebo si stat za svojim.boli ste uz niektora v takejto situacii pri vybere mena?ak hej ako ste to riesili ?

sjuzocka
11. aug 2013

Mamina aj babka uz mali moznost mena vyberat, ked cakali svoje deti 🙂 teraz ste na rade vy! Myslim si, ze pokial s tym nemas vyslovene problem ty ci priatel, nie je o com.. Ved sa bezne davaju mena po otcovi, po mame, po starych rodicoch... proste opakujuce sa... Mojej mame sa napr. vobec nepacil vyber mena pre nasho tretieho. To je tak, ja som taka sprosta ze vzdy prezradim o akom mene uvazujeme a potom sa strhne divoka debata o vhodnost/nevhodnosti toho mena - a ver ze kolko ludi tolko chuti, nenasla som meno s ktorym by suhlasili vsetci, ale ani som ho velmi nehladala.. Mama do mna intenzivne hustila cele tehu ci nechcem radsej to ci ono meno dat a ja proste som si hudla svoje neboj, po porode sa nik neodvazi povedat co len jednu negativnu pripomienku na vyber mena a zvyknu si velmi rychlo. Proste povedz, ze sa vam to meno paci a stoj si za tym, nedaj znat nejake vahania a neistoty, lebo potom sa toho hned chytia 🙂

janka9898
11. aug 2013

daj simeno akesa paci tebe amanzelovi jeto az bratranec cize nevidim problem
mymame Palka po dedovi(svokrovi) dokonca sa narodili vten den a svokra tiezbola proti no teraz z odstupom casu si nevie inemenopredstvit
zas mladsijepo tatovi.-D AVPOHODE

dadika2504
11. aug 2013

@nathuska tak do výberu mena nemá kto čo rozprávať, to je záležitosť budúcich rodičov 😉 Preto som pri ani jednom dieťaťi dopredu meno nikomu nepovedala a mala som pokoj 😉

evelynm
11. aug 2013

mne ani nenapadlo riesit otazku mena s pribuzenstvom. Oznamili sme a bolo. Toto je skutocne len a len vec tvoja a tvojho priatela.

traktor
11. aug 2013

tvoje dieta, tvoj vyber mena, tvoje rozhodnutie..neries ci je v rodine, ci nie je a daj take, ake sa ti paci..u nas v rodine mame viackrat Mišku , ale kazdy vie, ktora Miska sa mysli,ked sa rozpravame.. nikdy som neriesila, preco dala teta aj sesterka tiez Misku, skratka sa im to meno paci, tak nech ho maju.. 😉

m_ij_ka
11. aug 2013

@nathuska vidím, že meno už máte vybrané predpokladám že aj priateľ súhlasí s týmto menom. Tak by som rozhodne neriešila či niekomu sa toto meno páči, alebo už v rodine je niekto s takýmto menom. Vy dvaja budete rodičia tak len vy máte právo vybrať meno pre svoje dieťa, nikto iný nemá právo vám do toho zasahovať. Treba si stáť za svojim, uvedom si bude to tvoje dieťa, nebude to dieťa tvojej maminy ani babky tie to už majú za sebou taktiež aj výber mena.

nasta197
11. aug 2013

ahoj ja mam v rodine bratranca Radka a moj syn sa vola Radim a volameho Radko aj Muž aj Svokor a donca aj švagrinin priatel :D 🙂 nikomu to nevadi a keby aj tak by som ho dala 🙂 paci sa mi aj Lukaš je to pekne meno vola sa mi tak brat 🙂 daj si meno aké sa tebe páči a nie také čo sa páči ci nepáči blízkym.... Ja mam dnes termin a budem mat JAkubka aj ked polka rodiny nieje s tým spokojna a aj tak ho dááám 🙂 lebo sa mi páči takže nemeň to co sa ti páči a budeš spokojna 🙂) rodina si zvykne 🙂 počuvala som prečo nie ...to je taka zla povaha ten jakub je KUBo ten je zasa zlý ten rozbil auto ... a podobne ... :P

salome_82
11. aug 2013

@nathuska Tiež si myslím, že daj také meno, aké sa vám páči 🙂 Ja by som sa možno opýtala toho bratranca, alebo ak je bratranec malé dieťa, tak jeho rodičov, či by im to prekážalo. To, že to vadí mame a babke je irelevantné.

evelynm
11. aug 2013

@salome_82 , nuz bratranca ci jeho rodicov do vyberu mena pre moje dieta uz vobec nic nie je 😉

salome_82
11. aug 2013

@evelynm Lenže ja som narážala na to, že nathuska písala, že bratranec sa volá Lukáš, tak ja by som sa aspoň zo slušnosti opýtala, či mu to nebude vadiť a povedala by som mu, že sa mi to meno proste veľmi páči. Pochybujem, že by nesúhlasil, skôr ostane polichotený...

evelynm
11. aug 2013

@salome_82 , viem, ze si na to narazala. Aj tak si myslim, ze ho do toho nic nie je. Nevidim dovod, ani "zo slusnosti" sa ho na to pytat a vysvetlovat, preco som si vybrala take meno, ake ma on.

anuskaaprazko
11. aug 2013

nas malicky sa vola po manzelovom bratovi, nikomu to nevadi, dokonca on sam je velmi polichoteny ze ma menovca 🙂 nevidim na tom nic, a hlavne je to len a len vasa vec 🙂 keby ste ho chceli pomenovat Maly Dracik Poziarnikom tak vam stale nema kto co do toho kecat 🙂

salome_82
11. aug 2013

@evelynm Veď jasné, každý sme iný. Ja by som sa pre svoj vnútorný kľud opytala. Vlastne som bola v podobnej situácii s kamoškou a opýtala som sa, samozrejme, že jej to nevadilo 🙂

cerez
11. aug 2013

Nevidím na tom nič zlé, aby tvoje dieťa malo rovnaké meno ako bratranec. Okrem bratranca chodí s takým menom ešte kopec chlapcov a mužov. Ale jedno je isté. Tvoj Lukas bude len jeden a originál, lebo bude len TVOJ. 🙂

lauricka
11. aug 2013

@nathuska prosim ta, jeden bratranec, to je teda fakt problem 😀 Neries a daj mu meno, ake sa ti paci. Vies, kolko Lukasov v zivote sa okolo neho este vyskytne? Tymto sa fakt nenechaj obmedzovat.

katecameron
11. aug 2013

jedna sa o bratranca tvojeho muzovho ci vasho syna

katecameron
11. aug 2013

keby sa jednalo o mojeho bratranca ci muzovho nevidím probelm ale ak je Lukas bratranec Vasho syna take meno by som mu nedavala nieje to dobre ked sa bratranci volaju rovnako hovorím s praxe mm rodina maju v rodine len 2mena pouzívane 6chlapov maju len dve mena fakt otrasnééééééééééé a nikdy neviem o kom sa vraví a ked zili stary otcovia tak ich bolo 8 s 2menami cize ked sa povedalo Martin tak som nepochopila ci sa varví o starom,svagrovi ,bratrancovi ale bolo decku no to néééééééé .Ja vravím

paloma20
11. aug 2013

my máme v rodine dvoch Erikov, troch Jozefom,dvoch Františkov a nikomu to nevadilo..keď sa vám páči tak si ho dajte...

katecameron
11. aug 2013

inak pre zaujímavost v nasej rodine s mojej strany sa narodilo uz 25 deticiek co su bratranci a sesternice z 2kolena a ani jedno dieta nemaju rovnake meno co ma neskutocne tesí ked sa povie Vilko tak vsetci vieme o koho ide.Mien je vela je z coiho vyberat 😉

lusyke
11. aug 2013

Nie je velmi dobre mat v rodine rovnake mena podla mna..ale vznikaju vtipne situacie...u nas starka a vnucka su obe Marie a ked sa suseda pytala starkeho ze co robi Maja on odpovedal: ,,Lezala pri mne a zaspala,, 🙂 myslel si ze sa pyta na malu Maju no ona sa pytala na staru.
No co sa tyka toho vyberu...povodne som chcela dat dcerke meno Karolina, ale bratranec ma dcerku Karolinku a to som nechcela aby bola v rodine dalsia tak som zvolila meno podobne: Karinka

kacena4
11. aug 2013

u manzelovej rodine sa mena dedia je to pekne a vzdy sme detom vyberali mena ake sme chceli mi, bude to ich darcek do zivota od nas - prvy tak preco by to mali riesit iny ludia?????)!!!!!!!
inak u nas mame 4 katariny co sa otec znova ozenil po maminej smrti tak aj nova zena je katarina, aj ja, aj jej dcera (t.j. moja sestra nevlastna) aj jej dcera a nikdy s tym nebol problem volame sa katka, katy kacena a katuka a vzdy vieme o koho ide

hajajanka
11. aug 2013

@nathuska Preco riesia mena pre vase deti mama a babka??? Vy ste rodicia a vy rozhodnete, ako sa ma dieta volat. Ked sa miesaju do takychto veci, tak co bude o par rokov?
Moj brat sa vola rovnako ako nas bratranec ( a to dokonca aj priezvisko maju rovnake). A nikto s tym problem nemal. A keby aj mal, tak sa moja mama aj tak zariadi podla svojho 😀

veronikam
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
usiko
11. aug 2013

boli sme a nedali sme rovnake meno...a aj ked sa nam pacilo, nedali sme rovnake ani s kamaratkinymi detmi.....

masinka
11. aug 2013

@nathuska meno dajte ake sa vam paci 🙂
nas bratranec je Matej, bracho je Martin, ale vsetci ho vzdy volali Mato, tak u babky na Vianoce bolo bezne, ze sa bratranec cudoval, ze dostal 2 rovnake knizky, alebo ze mama po Vianociach len skonstatovala, ze tu penazenku co si bratranec odniesol domov kupila ona .....

@sjuzocka ja som sa pri tretom dietati uz poucila a meno sme prezradili az po porode 😀

@traktor u nas co mame kamaratky a sesternice, tak doteraz boli len 4 Misky a 3 Dominiky... aspon sa to deckam lepsie pamatalo 😀

vevinaaa
11. aug 2013

Nam sa stalo ze som s tetou(strynou) bola v rovnakom case tehotna..oni aj my sme si vybrali mena pre dievcatka Ninka..teta ma prehovarala nech dame ine meno ze oni vybrali prvy...ale my sme nesuhlasili...mame v rodinr 2Ninky, su sesternice ale kazda ma ine priezvisko..takze? Co ma po druhych..nase deti maju mena podla nas...ake sme chceli...neskor budes mozno lutovat ze si si nedala po svojom, divaj sa hlavne na seba a nato co chcete..tvoji rodicia uz mali deti..davali mena ake chceli..teraz je vyber na vas 🙂

dejka77
11. aug 2013

Nebola som v takejto situacii. Ale ked som cakala prve a nevedela co to bude tak pre chlapceka by som najradsej vybrala Martin. Lenze svagor ma Martina. Nastastie sa narodilo dievcatko a je to Martina 🙂 .
Myslim si, ze ak sa ti to meno paci a si presvedcena, ze je to to prave tak ho daj. Mam pocit, ze kedysi z toho ludia nerobili taku vedu. Napr. moja svagrina a jej sesternica maju rovnake mena. Urcite sa najde kopec takych pripadov.

ellahop
11. aug 2013

My mame tomasa a muzov bratranec ma to meno aj priezvisko. Svokrovci mali vyhrady, ale bohuzial v tomto sme sa nepodriadili.. A teraz ked uz ma maly skoro tri roky, tak ine meno by mu ani nepristalo.

dejka77
11. aug 2013

@katecameron Ano mien je vela, ale to prave je len jedno 🙂

dejka77
11. aug 2013

@ellahop Myslim, ze ludia to povazuju za nevhodne hlavne vtedy ak sa jedna o bratrancov/sesternice. Ked ma take iste meno muzov bratranec tak to by som uz vooobec neriesila. Moj syn ma napr. take iste meno ako moji 2 bratranci. Aj tak sa s nimi nestretavam takze nie je co riesit.