Ako povedať rodine, že mám problém otehotnieť?

lakrimosa
6. feb 2010

Túto tému zakladám pre všetky baby, ktoré nemôžu otehotnieť a nevedia, ako to otvorene povedať rodine. Ja sama som v takejto situácii. Uvítam každú skúsenosť a radu.

lauritka
6. feb 2010

lakrim u mna na to rodina prisla viac menej sama 😒 hlavne kvoli veku a dlhorocnemu vztahu...

ale nastastie su chapavi a drzia mi palce. 😵

lakrimosa
autor
6. feb 2010

Dik za odpoveď luritka a ako si čelila narážkam typu: kedy už budete mať dieťa, mala by si už otehotnieť a pod...?

lakrimosa
autor
6. feb 2010

Prepáč Lauritka, že som ti nesprávne napísala meno. To je super, že máš chápavú rodinu 🙂

lauritka
6. feb 2010

no jasne , ze sa pytali, ale povedala som, ze to nejde len tak lahko.. potom prisli " dobre mienene rady" 😀
potom po case uz nikto nic neriesil, vedeli , ze som isla na IVF, vedeli aj , ze som potratil.a teraz uz sa nikto nepyta.
Viem , ze mi chceli dobre, ale uvedomili si, ze pytanie a narazky nemaju vyznam...🙂

lakrimosa
autor
6. feb 2010

Dobré rady sú najotrasnejšie... Ako tú situáciu znášaš teraz?

lauritka
6. feb 2010

lakrim, nejak som si uz zvykla... ale napriek tomu nestracam nadej a verim, ze to raz vyjde 😉

mam okolo seba domacich milacikov, tak to ma hlavne drzi 🙂 nakrmit, vyvencit, pohladkat, upratat...je toho dost 😵

lauritka
6. feb 2010

a ty si uz vyskusala nejake centrum ?

babulka123
6. feb 2010

ja viem ze mne sa uz teraz lahko pise lebo mam svoju Ninku ale tiez sme na nu cakali velmi dlho..

ked sa ma pytali ze kedy budem mat babo vzdy som im povedala " ked pan boh a marek {manzel} da.." a hned bolo ticho...
co ine im na to povedat..

baby bojujte velmi vam drzim place.. hlavne Lauritke - dlho ta citam ..

lakrimosa
autor
6. feb 2010

Jasné, najlepší na to je optimizmus a viera, ktorá "hory prenáša". To jednak obdivujem a zároveň ma to motivuje.

lauritka
6. feb 2010

🙂 babulka dakujem 😵 mate krasne dietatko.

babulka123
6. feb 2010

lakrimosa.. presne tak .. s usmevom ide vsetko lahsie..
my sme sa este aj pri IVF zakroku neskutocne rehotali aj s Dr.

lakrimosa
autor
6. feb 2010

Lauritka, ja nechcem ísť na umelé opl. z morálnych dôvodov. Aj keď manžel by chcel, ja nemôžem. Dík Babulka 123 za povzbudenie. Aj si sa modlila k Pánu Bohu keď si tak hovorila?

lauritka
6. feb 2010

chapem ta lakrim, ja som bola na jednom, potom na KET a po dvoch missedoch som sa na to vyprdla.
Uz nas nelaka ist na dalsie..verime, ze sa podari aj prirodzene, ked boh da...

lauritka
6. feb 2010

" Bože, daj mi pokojnú myseľ, aby som prijal veci, ktoré zmeniť nemôžem. Daj mi silu, aby som zmenil veci, ktoré zmeniť môžem. A daj mi múdrosť, aby som rozlíšil jedno od druhého. "

toto je moje motto 😉

lakrimosa
autor
6. feb 2010

Áno, Lauritka, dôverne poznám tú modlitbu. Je to silné motto, najmä keď ho človek berie vážne a drží sa ho v takých ťažkých a zložitých situáciách. Babulka, blahoželám ti ku krásnej dcérke 🙂

babulka123
6. feb 2010

lakrimosa.. nie..
ja mam svojho boha v sebe a jemu verim , nie som z tych co chodi do kostola alebo tak.. nechcem ist moc do tejto temy aby nedoslo k nedorozumeniam.. je to kazdeho osobna volba a slobodne rozhodnutie..

ja osobne som vzdy myslela na svoju babku ktora uz nezije a prosila som ju nech to tam hore vybavi.. a vybavila.. a mala sa narodila s fliacikom na cele , ked som sa dr. pytala ze co to je tak povedala ze ludovo sa tomu hovori ze je to bozk anjela ked ju posielal na svet.. Tak od vtedy verim ze mi ju poslala babka aby som bola stastna.. o to viac na nu teraz myslim ..
p.s. vies si predstavit ten rev aky som pustila ked mi to dr. povedala. .hehehe od stastia .. plna hormonov.. hehehehhe

nech to uz zariadil ktokolvek je to jedno Ninka je moje zlaticko aj ked obcas je to tazke lebo uz teraz je to tvrdohlavec maly {Levica} je to to naj na svete... ani sa to opisat neda..

lakrimosa
autor
6. feb 2010

Sorry, Babulka, nechcela som sa ťa dotknúť. Chápem, si šťastná, tak si tu vychutnávaj.

babulka123
6. feb 2010

lakri .. dakujem

a nedotkla si sa ma.. ja som v tomto ok. ja som to pisala viac menej kvoli tomu aby ste vedeli ze neodsudzujem ludi co chodia do kostola sa modlit ked ja nechodim a tak isto dufam ze nikto neodsudzuje mna..

ja som zastanca toho nech si kazdy veri tomu co chce a co mu dava silu.. takze pohodicka.. cmuuk
myslim na vas.. 😀 😀 😀

lauritka
6. feb 2010

babulka to je krasne !! boz od aniela. ja by som som tiez revala ako male dieta 😵

ja si ani neviem predstavit tolko stastiea naraz, ked uvidime nase dieta, budeme revat ako blazni...

nic na svete sa tomu okamihu nevyrovna, neverim... 🙂

lakrimosa
autor
6. feb 2010

Babulka dakujeme.
Presne ako hovoríš Lauritka, že by ste revali ako blazni... , mávam také sny, že som tehotná, potom, že máme dietaťko a pod... Je to krásny pocit, ale keď sa zobudím, je to na zbláznenie.

lauritka
6. feb 2010

lakrim a uz sa tiez dlho snazite ?

babulka123
6. feb 2010

lauri.. mas pravdu .. ja som ju sice videla az po 2 dnoch {mala som urgent cs v noci } ale aj tak na ten pohlad v zivote nazabudnem..
a tym ze my sme nevedeli {nechceli vedeiet} co to bude, tak si doteraz pamatam ked som sa preberala z narkozy ako mi Marek hovori ze mame Ninku... tak sladko sa mi potom spalo.. heheh asi 15 min , potom som musela volat .. maminka plakala stastna .. o 2 rano , sestru som zobudila ze co drochme ked sa jej narodila neter.. chuda nechapala co hovorim a potom zacala tak plakat od stastia ze si zobudila syna {vtedy mal 5 mesiacov.. } doteraz si na to pamatam a vzdy to budem mat v hlave..

babulka123
6. feb 2010

lakri.. neboooj urcite sa dockate.. ja tomu verim .. ja som na ten svoj zazrak cakala 10 rokov.. !!! veeeelmi dlhych 10 rokov.. a potom sa to podarilo sice pomohli dr. ale nevadi.. ako som pisala sestra ma o 5 mesiacov starsieho syna tak si to teraz vychutnavama na materskej obe a je to super, lebo mozeme byt casto spolu .. a maminka - babka neviem kam skor skocit.. hehehe

lakrimosa
autor
6. feb 2010

12 rokov sme spolu, ale to je dlhý príbeh. Môj muž mi hovorí, aby som o tom napísala knihu. Niekedy si myslím, že by to snáď aj niekomu pomohlo... Babulka ty si v úplne inom svete, ale želám ti to 🙂 ja som sa zatial prebúdzala len z narkózy po laparoskopii a paradox bol ten, že na jednej izbe so mnou bola baba, ktorá išla už 2x na potrat. Skoro som sa rozplakala...

babulka123
6. feb 2010

lakri.. never tomu .. tiez mam za sebou jeden potrat.. velmi to bolelo..

ale to co pises je velmi smutne.. bohuzial.. velmi velmi vam drzim palce.. viem cim prechadzate.. ver mi .. nebolo to u nas az take jednoduche.. ja ti chcem tym len povedat ze po vsetkom zlom pride dobre.. ver tomu..

idem hajat

lakrimosa
autor
6. feb 2010

Lauritka a vy sa ako dlho snažíte?

lauritka
6. feb 2010

cca 6 rokov..

walle
6. feb 2010

dievčatá...nádej zomiera posledná!!!!

v prvom rade, musíme sa my sami s tým vyrovnať že to nepôjde hladko...potom zvládneme aj otázky blízkych...ale ak blízki budú dostatočne inteligentní, komplikovať nám to nebudú, že? 😅

u mňa 35 na krku, 7 ročné manželstvo atď. stále verím... 😔 bábo nikde...

veľa síl prajem...

lauritka
6. feb 2010

walle to si velmi dobre vystihla, inteligentni ludia to pochopia 😉

keby som bola v tejto situacii niekde na dedine, tak ma asi ukamenuju 😅 tam totiz ludis nechapu, ze mas 25 a este nie si vydata 😀 a ked si vydata tak nechapu, preco do roka a do dna nie je dieta.. 😝

skippy7
6. feb 2010

Ahojte dievčata,
tak aj ja sa zapojim....my sme sa sice až tak dlho nesnažili- 1a pol roka, ale v porovnani s mojou sestrou a švagrinami,ktorym to vyšlo na 1.šup, sa mi to zdalo dlho, lebo aj ja som verila,že to bude hned....konečne sme sa dočkali,ale na zač. 7.mesiaca mi mimi v brušku zomrelo 😔 , bolo to hrozne.....teraz sa nikto nič nepyta, radšej,..ale najdu sa aj taky "mily", že : no čo,už ste tehotni?? 😠 ....ale vačšinou sa nepytaju a iba mi kukaju na brucho,čo tiež neni velmi prijemne....snažim sa nestresovat,aj ked je to velmi ťažke, ale psychika robi velmi vela, tak sa snažim prijimat to, čo mi Boh dava a nedava a veriť,že to pride v ten spravny čas.... 😵 😵 😵

tak vam(nam) všetkym držim velmi palce!!! 😵 😵 😵