Nepoznám celú rodinu. Ako sa bude cítiť naše dieťa?

28. jún 2023

Ahojte. Som z rodiny kde mám len svoju mamu, otec sa somnou nebaví niekoľko rokov, ma vlastnú rodinu. Priateľ ma oboch rodičov, ale situácia je taká, že sa s nimi nepoznám. Čakáme babo a premýšľam nad tým, ako sa bude cítiť naše dieťa keď bude staršie a všetci budú mať dve babky, dvoch dedkov… iba to naše jednu babku… poznáte niekoho z takých rodín? Ďakujem 🙂

janettdamian
28. jún 2023

Bohužiaľ takých detí je z rôznych dôvodov veľa. A niektoré deti majú aj 2 babky, dedkov a to neznamená, že sa o nich starý rodičia intenzívne zaujímajú. viď diskusie na MK

pribinak
28. jún 2023

Byt na tvojom mieste, tak má viac trápi že prečo tá priateľ ešte nezoznámil s rodičmi? Veď čakáte spolu dieťa

jaond19
28. jún 2023

Dieta sa bude citit normalne, pokym mu to vy, jeho rodicia, nepokazia.

rachel36a
28. jún 2023

Uplne bezna vec... Moj starsi syn mal len jednu babku...mladsi syn ma zase iba starych rodicov z muzovej strany...moji uz neziju...

blah24
28. jún 2023

My se nebavime s manzelovou mamkou. Vubec ji nepoznaji. Toho koho neznaji, jim nebude nikdy chybet. My mame jednu babi, jednu prababi a jednoho dedu. A uplne staci

araavdva
28. jún 2023

radšej jednu a poriadnu ako takú ako mala moja dcéra. Ktorá okato uprednoťoala dieťa mojho brata. Maja dcéra od nj nedostala nič zato bratova od nej chodila vždy s plnými rukami darčekov a pod. Takže ver mi, že je lepšia jedna a poriadna ako dve, tri ktoré nebudú mať záujem. To by ho časom trápilo viac.

katesocka
28. jún 2023

Moja mama nežije, svokrovci takisto. Čiže moje deti majú len 1 dedka. Nič s tým nenarobím 🤷‍♀️

mikadooo
28. jún 2023

Pravdaže. Celý svoj život som mala len jednu babku a jedného dedka. Nijak som sa necítila. Brala som to v detstve ako fakt. Babka je ďaleko a dedko zomrel. Pravdu nám mama povedala až keď sme boli dospelé.

deti95060810
28. jún 2023

niekto má babky jednu, niekto dve, ale sú aj takí čo majú babky tri... 😉
deti neriešia....

marianarem
28. jún 2023

Vobec nemaju vsetci dve babky a dvoch dedkov. Moj syn ma z oboch uz len po jednom. Dokonca vela deti ma len jedneho rodica a nie dvoch. Myslim, ze tvoje dieta z toho nebude nejake nestastne, ale je to jednoducho skoda, lebo dobri stari rodicia vedia dieta velmi obohatit. Ale zivot je, aky je. Mne je neskutocne luto, ze sa moja svokra nedozila vnuka, ale nic s tym nenarobim.

ivana11155
28. jún 2023

Ja mam kamarátku, ktorá už nemá rodičov, s partnerom sa rozišla a jej syn sa nestretava ani s nim ani jeho rodinou. Jej syn má len ju. Ale sú obklopení kopcom známych, ti im kompenzujú rodinu. Niekedy sa to proste nedá. A aj jej synovi to bolo ľúto, že spolužiaci v triede majú dvoch dedkov a on nemá ale čo narobíš, dieťaťu treba vysvetliť aj keď je to človeku ľúto.

alex49
28. jún 2023

Ja som mala jednu babku, dedkovia zomreli pred mojim narodením a druhá babka bola "na hlavu" takže som ju nepoznala. Nijako ma to nepoznačilo. V tvojom prípade by ma trápilo, že frajerovi rodičia o tebe vôbec nevedia. Čakáte spolu dieťa, budujete rodinu, prečo ťa nepredstavil rodičom?

anjelicek26
28. jún 2023

Zijeme v zahranici, nemame tu nikoho, starych rodicov vidia dva krat v roku, ak vobec to...detom nic nechyba... co nepoznas - ti chybat proste nebude, deti to v skolke ci skole neriesia, co ty mas kolko babiek? Fakt nie.

rebrambora
29. jún 2023

Jasne ze nie, dolezity su rodicia. Nasi sa vydavaju tak raz rocne.

danica2711
29. jún 2023

rieš najprv to, prečo si ťa priateľ, s ktorým čakáš dieťa, nezobral za ženu a ani len ťa nepredstavil svojim rodičom. Až potom sa zamýšľaj nad tým, koľko babiek a dedkov bude mať tvoje dieťa

kristinapetronela
29. jún 2023

Radšej menej ako viac a nevšímajú si deti ... Je to pohode nie každý má babku a dedka

kvetinka75
29. jún 2023

nechápem prečo si ťa nezobral a nezoznámil s rodičmi?