Meno pre dievčatko Eliška

barbora2200
7. feb 2017

Ahojte, budeme mat dievčatko a chceli by sme dat meno Eliska. Co na to hovoríte? Poprípade nejake poraďte ;)

petroneia
7. feb 2017

@barbora2200 aj my mame Elisku👍

obsadenemeno
7. feb 2017

dajte meno, ake sa paci VAM. Co vam maju cudzi ludia na nete radit? Ked si nie si ista, chyt calendar a prejdi si ho. To prave meno na teba "vyskoci". Alebo az sa mala narodi, budes meno vediet, ked sa na nu kuknes. Bud to bude Eliska, alebo nie.

mima4
7. feb 2017

@barbora2200
dolezite je aby sa vam pacilo, čo tam druhi ludia...

ja kebyze mam dat taketo meno, tak zvolim verziu - Elisha

obsadenemeno
7. feb 2017

@mima4 no ja radsej tu Elisku....Elisha je pretentious black gang girl fancy ghetto name....👎

aduska54
7. feb 2017

Sestra ma Elišku a je to krásne meno také nezvyčajne.😉 ja som za👍

eliskapa
7. feb 2017

Ja som Eliška a dcerke som tiez dala meno Eliška ... je to meno ktoremu sa da sice povedat aj tvrdo, ale my ju volame všeliako Eliška, Elinka, Elda, Eli 🙂

keyneska
7. feb 2017

Ja tomu menu nijako neviem prísť na chuť.

siska53
7. feb 2017

@barbora2200 mne sa to meno paci.
Ale je to vase dieta,takze nazor nas ostatnych je nedolezity. Treba dat take,ake sa paci vam.

silaviat
7. feb 2017

mala som mat elisku ale nakoniec nemam..kedze meno s av ziadnom pripade nehodilo k mojmu priezvisku .. kazdopadne nechapem trend pytat sa na kazdu k..tinu cudzich ludi na nete.. ved je to vase dieta vase rozhodnutie... uz len cakam temu kedy sa tu ludia budu pytat ci mozu na wc a podobne ... omg bud trosku dospela a rob vlastne rozhodnutie.. ved budes mama uz by sa patrilo 😉

alicka850
7. feb 2017

@aduska54 meno Eliska je uz tak frekventovane, ze stratilo svoju nezvycajnost. Len ja osobne poznam vo veku predskolskom 4.

mima4
7. feb 2017

@obsadenemeno
mne osobne sa pacia verzie mien, ktore sadnu aj vonka, a dnes sa vela ludi pohybuje uz v medzinárodnom priestore.

sardinka32
7. feb 2017

@obsadenemeno Ale vsak na meno sa pytaju v porodnici pred porodom, nie az ked sa dieta narodi, teda aspon u nas. Dokonca na obe pohlavia. 🙂
@barbora2200 Eliska je velmi pekne meno, tiez mame v rodine. Neda sa velmi komolit, co mne sa paci a vzdy znie tak jemne, ako ked niekomu pekne povies...zdrobneninou...tym ze je tam to "k". Ked ju krstili, tak som sa dozvedela od farara, ze jej patronkou je Alzbeta...cize mozno aj Alzbetka, ked sa pytas na nejake ine mena. Ked chces nejake obmeny, pridam k tomu, co tu uz odznelo...Eliš, Elka, Elinka, Ela, Eluš...

emarekova
7. feb 2017

Daj to,co sa paci tebe.. ja som Eliska,vsetci,ze ake mam pekne meno..to ano,ale napr.ja by som ho svojej dcere nedala,neviem preco..ja som uz od skolskych cias chcela Viktoriu a ako som prvykrat otehotnela nejako mi to prestalo pasovat a presla som na Nadezdu 🙂

obsadenemeno
7. feb 2017

@sardinka32 no jo, pytat sa mozu, ale ty tiez mozes zmenit nazor, vela zien zmeni, ked uvidi baby........

@mima4 ano, a je vela medzinarodnych mien, ktore sa vyslovuju vsade takmer rovnako...... ale davat cudzokrajne znejuce meno dietatu na slovensku len preto, ze MOZNO raz v buducnosti vycestuje za humno, je trosku hlupe. To skor dat slovensku verziu mena, kazdy to vie vyslovit, nezavana to predvadzanim a ak dietatko vyrastie a pojde do zahranicia, moze si meno "medzinarodne" upravit.

sardinka32
7. feb 2017

@alicka850 Za par rokov sa to zmeni a zas budu mamicky davat hufne ine mena...kedysi bola sama Katarina, Anna, Maria...a teraz Sophia, Natalia, Karolina... Kym dieta vyrastie, zas budu frcat ine mena a dat teraz dietatu napriklad meno Hektor, len aby som sa odlisovala, je smiesne, lebo to dieta vyrastie a bude mu to super "ine" meno vadit.

barcelona94901
7. feb 2017

Eliška je krásne meno ,posledne roky veľmi obľúbené ,niečo ako Sofia,Tomáš,Sebastián...Eluška
Vsak ale čo koho do toho .Keď sa vám páči ,tak sa neriadi druhými

madamcoco
7. feb 2017

@sardinka32 preto sa musia vsetky deti volat rovnako?
Len aby sa nahodou nikto neodlisil?
Mozno sa to "ine" meno ako "Hektor" rodicom ozaj paci. Viac ako Samko ci Adamko..
A mozno mu to "ine" meno vobec nebude vadit v buducnosti.

barcelona94901
7. feb 2017

@madamcoco my máme tiež iné meno síce naše ,ale nepoužíva sa ,zároveň ani nevadí ,skôr sme sa stretli s tým že v triede bolo 5 Adamov,4 Sofie ,,,,a naše v celej škole iba jedno pritom nie sú zahraničné ,len teraz,nepopulárne ;)

katkaluky89
7. feb 2017

Eliska je krasne meno teraz moja profesorka co chodim k nej na nadstavbu za zdra.asistenta maju Elisku...ja by som chcela Dorotku alebo Renatku stale sa mi pacili tie mena 🙂 ale Eliska je fakt krasne meno vcera isla zamena manzeliek a tam mali Grasielu 😂

brano_7
7. feb 2017

My mame Elisku, Dorotku, Sasku a Beatku 🙂 Natalka je na ceste.

vieraz
7. feb 2017

Ja som sa rozpravala s babetkom v bruchu. Hovorila som mena, ktore som vybrala.A verte ci neverte, babetko sa ozvalo pri jeho mene. Tak sme aj vedeli co to bude. A tie mena sme dali. Tak nejak sme citili ze to je to prave. Nevymyslaj, vyber meno ktore sa ti paci a hodi sa k priezvisku. Druhych do toho nic.

elviku11
7. feb 2017

@sardinka32 aj mna sa pred porodom pytali na mena, ked som mala kontrakcie... a povedala som, ze neviem. A nci sa nestalo 🙂 Dali sme meno, az ked sa narodila

andisko
7. feb 2017

@barbora2200 mne sa pacila elisa. ela, lisa.. pekne meno, ale nakoniec sme zvolili klasickejsie. eliska je vsak tiez pekna. kazde meno je pekne 🙂

sardinka32
7. feb 2017

@madamcoco Kiez by :D Ked sa rodicom paci, vsak nech si daju...ale ked ho daju len preto, lebo sa pohorsuju nad zenami, ktore daju mena, ktore v danom obdobi su "popularne", to mi je smiesne...toť vsio.

alicka850
8. feb 2017

@sardinka32 ved ked sa to niekomu pači, nech si da. Ja som reagovala na kometár, že je to nezvyčajne meno. Je to už pomerne frekventovane meno. Mne osobne napríklad vadí, že okrem mojej Natálie ich poznám 20 dalsích. Keby som znovu vyberala meno, dam menej frekventované, ale kedze som sa vtedy tým nezaoberala, mám Natáliu.

libawet
8. feb 2017

@barbora2200 krásne meno a už dosť málo " počuteľné ", určite by som ho dcérke dala.

marina24
8. feb 2017

zabudni na to,že ju tak v kolektíve budú volať, že eliška,tak pekne,bude mať všetky iné mená,len nie eliška,a inak,príde mi to bohemizmus..
a neviem,ci si pytat povolenie a schvalenie na nete a rozpitvavat to tu, na mk je ucelne, vyberte meno,ake sa vam predsa paci. co my s tym?

stastnablcha
8. feb 2017

eliska je krasne. ja by som este chcela dorotku alebo rebeku 🙂
ale eliska je parada

bodka2213
8. feb 2017

Eliška je krásne meno ;) Práve preto ju aj máme ;)

bodka2213
8. feb 2017

marina24 každe meno ma prezívku ;)