Môže byť syn pokrstený, keď som slobodná?

lulu89
27. máj 2013

Som slobodná a chcem pokrstiť syna v evanjelickom kostole. Ale nemám nikoho,kto by bol krstným otcom a tak by na krste boli len ja,starý rodičia a iba krstná mama.
Pokrstia mi ho? Má niektorá podobnú skúsenosť?

danusskaaa
27. máj 2013

jasne, ku krstu staci jedna osoba ako krstna, ci krsty. pripadne len svedok. netreba oboch.

bjbanika
27. máj 2013

Áno ako uvádza danuskaaa stačí iba jedna krsná osoba

adriana1980
27. máj 2013

Stačí jeden krstný rodič, ale musí byť pokrstený.Rodič nemusí byť pokrstený.Krstný rodič zodpovedá za to, aby dieťa bolo vychovávané vo viere.

dennkaa
27. máj 2013

Treba sa ist spytat konkretneho farara. Niektori farari zvyknu robit zbytocne problemy. Mojmu bratovi nechcel farar pokrstit dceru, pretoze neboli zosobaseni.

lublub
27. máj 2013

samozrejme, bez problemov... @dennkaa ale to bol asi katolicky farar, nie? evanjelicki farari nerobia take problemy, to viem podla seba..

stanislavao
27. máj 2013

staci jedna osoba.

tictactoe
27. máj 2013

no, toto velmi zalezi od farara, poznam baby co im deti nepokrstili preto ze boli slobodne, alebo aj preto ze nemali oboch krstnych rodicov. ked sme krstili moje krstna, tak krstny otec bol len v zastupeni, cize ked by som sa vydala tak to prejde na mojho partnera. ja som slobodna a po rozhovore s p. fararkou mi drobca napokon pokrstila.

jeemima
27. máj 2013

nie nepokrstia prave sme takto aj my dopadli....uz hodinu sa rozculujem....je jedno kolko krstnych ci jeden ci dvaja ale ide o to ze si slobodna a podla cirkvi mas dieta z hirechu a kym sa newydas nepokrstia ti ho...ale mozno budes mat stastie na farara ktory bude normalny....

marthuska
27. máj 2013

@lublub ako pise, evanjelicki farari s tym nemaju problem. nastastie🙂

cickaa4444
27. máj 2013

ja bi som chcela všetko pre moju málu kiku 🙂

zlatovlaska123
27. máj 2013

v katolíckom nie, v evanjelickom áno 🙂 A stačí jeden krstný rodič aj my to tak máme a bez problémov, ale mal by byť evanjelik...Každopádne treba zájsť za konkrétnym farárom a popýtať sa, ono to vo veľkej miere záleží všetko od farára 😉

doska
27. máj 2013

no pekne...moja sesterka tiez riesila krst maleho, nechceli jej ho pokrstit-katol.-bola z toho zufala, lebo ze oni nie su zosobaseny v kostole, pritom aj oni ako rodicia aj krstni maju vsetky sviatosti...nakoniec ho okrstil vojensky far. ... je velky rozdiel u akeho farara sa krsti...a s akou obalkou sa ide- kamos siel dat krstit svoju dceru, nie su zobrati, a uplne bez slova...az 5Oe .... takze kde je viera...drzim ti palce ked chces krstit, nech sa to podari, ja som katolicka ale krstit som syna nedala, lebo tieto zmatky ma len rozculuju, niekedy to s vierou nema nic spolocne....a hlavne ludia co chodia do kostola kadejake svinstva robia takze..joj prepac, som sa rozohnila...tak sa drzkajte ! 🙂

hori
27. máj 2013

staci jeden krstny rodic, musi vsak byt evanjelik (konfirmovany, nestaci, ze je pokrsteny). co sa tyka toho, ze si slobodna, to moze byt problem, ale vacsinou po rozhovore s fararom sa to da...

daniela_4
27. máj 2013

neviem ako evanielicky ale ja som sa pytala katolickeho a musime mat manzelsky par krsnych ked my sme slobodny...a nemam koho takto dat.zavisi to od konkretneho farara...

simsalabim
27. máj 2013

Evanjelicki farari problem nerobia, viem z vlastnej skusenosti. Katolicki su ine kafe 😝

nanulik
27. máj 2013

Ja som rozvedena a s otcom maleho nie sme manzelia a nebol zoadny problem. Dieta nemoze za to v akom vztahu su jeho rodicia.

betuska22
27. máj 2013

prečo by mal byť problem? v poho ti pokrstia

cecil36
27. máj 2013

Zalezi od farara, niekde nepokrstia (aj ked by mali "dovolte malickym prist ku mne"....) a niekde su ludski. Mne pokrstili maleho a to s mm nie sme sobaseni v kostole, ale na urade, ja som bola uz raz vydata v kostole s prvym muzom a krstna mama mala len prijmanie a nemala birmovku. Je to o ludoch. Ak jeden nepokrsti, obehnite deidny okolo 😉

zdenka270921
27. máj 2013

Nemyslím,že katolícki sú ine kafe, ja som katolicka, slobodna a malu mi pokrstili (s tym, ze dieta ma pravo na krst bez ohladu na rodicov), musel byt vsak aspon jeden krstny rodic a aby mal vsetky sviatosti..

nikolka2
27. máj 2013

Jasne ja som krstila dceru ako slobodna mamicka a krsna bola moja sestra 😉

helkamama
27. máj 2013

Farar je povinný pokrstit dieta ak ho chce matka priniest do cirkvi, tak mi to bolo povedane fararom, ked som isla krstit syna a som slobodná 🙂

mima86
27. máj 2013

ja som katolicka a moj muz (vtedy este priatel) nie je veriaci a sme krstnymi rodicmi nasmu synovcovi v evanjelickom kostole, takze nie je pravda, ze musia mat evanjelici konfirmaciu. Navyse rodicia krstnata (cize muzova sestra s manzelom) tiez nie su zobrati v kostole a navyse nie su ani krsteni a aj tak im maleho pokrstili. Z toho vyplyva, ze v evanjelickom kostole vlastne nemusi byt nikto ani evanjelik a aj tak dieta pokrstia. (Inak to je podla mna hroza, ale to je moj osobny nazor) 🙂

zuanach
27. máj 2013

pokiaľ ja viem, tak je rozdiel či má žena partnera a nie sú zosobášení alebo je slobodná matka- čiže sama.....vtedy by nemal byť problém ani v katolíckom kostole.....keď nie sú zosobášení, tak poznám pár, ktorý klamal, že akože nežijú spolu, aby im pokrstili dieťa.......ale keď nepotrebujú sviatosť manželstva, tak prečo chcú sviatosť krstu potom.......

cerez
27. máj 2013

A ako je to, keď som vydatá, svadba bola civilná a chcem deti pokrstiť? Pokrstia nám ich? Vie niekto poradiť?

voskovaeva
27. máj 2013

treba sa spytat farara tak ako my jsme kazdy iny tak aj fararri 😉

epsonka45
27. máj 2013

My sme evnjelici a nie sme zobrany a farar nemal problem malu pokrstit

zuzanka.h
27. máj 2013

môže, len musíš nájsť farára, ktorý ho pokrstí - moja skúsenosť??? V mestách problém na dedine to ide 🙂

malamargaretka
27. máj 2013

URCITE može. Dolezití su tu krstní rodičia/rodič, tí by mali/mal byť v súlade s "kostolným poriadkom".

opicaskorica
27. máj 2013

Nuz... nam nechceli krstit, lebo nas buduci krstny nie je zenaty v kostole, iba na urade... mojmu bratrancovi okrstili, aj ked je rozvedeny a este nie je zenaty s druhou... jeho sestre ten isty farar odmietol okrstit, lebo nie su s chlapom este zobrati.... takze takto je to s cikrvou svatou katolickou 🙂 ale vraj sa nedavno pravidla zmenili a okrstia uz kazdeho, hlava nehlava... asi to ovecky uz prestava bavit 🙄

zazvorka87
Odpoveď bola odstránená
Zobraz