Môžem dať dieťaťu meno Maruška?

mkopcekova
25. aug 2013

Ahojte,

mám otázku, či môžem dať dievčatku meno Maruška, aj keď nie je v Slovenskom kalendári?
Je to skôr česká prezývka mena Mária, ale neviem, či mi ju zapíšu na matrike.
dakujem pekne

adik64
8. júl 2015

Známi majú Maju, takto má zapísané v rodnom liste, tak si myslím, že aj Maruška by mala prejsť. Ale osobne by som dala meno Mária, je na vás ako ju budete doma volať a keď bude staršia, sama si zvolí, ktorý variant mena sa jej páči a ako sa nechá oslovovať 🙂

gita17
8. júl 2015

este sa ani nenarodila a uz jej chces kazit zivot. Ty budes urcite matka roka

lavazzake
8. júl 2015

Ja by som tiez volila variantu Maria a mozes ju volat Maruska, ja som napr. chcela Lili, ale dame nakoniec Lilianu a budem ju volat Lili lebo ozaj ked bude dospela, serioznejsie bude zniet Liliana nez Lili...a s Mariou a Maruskou je to to iste...dve kamosky maju dcerky Marie a volaju ich Majka, Maska, Maruska, Mary...ja mam Elisku a Bianku a volam ich Eli a Bibi...

katka1981
8. júl 2015

podla mna mozes dat meno ake chces, ale meno Maria je krasne a pokojne mozes dcerku volat Maruska. Mam susedku a niektori ju volaju Mery a ini zas Maruska. Takze je asi Maria. A moja maminka je Maria a niekedy ju moj otec vola Maruska. Maria je pekne meno, lebo sa da volat rozne, v pohode aj Majuska.

siska53
8. júl 2015

@adik64,@katka1981,@lavazzake baby,to je stara tema,dievcatko bude mat o par mesiacov 2roky a vola sa nakoniec Hana.🙂

dzjanetta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
martinka117
9. júl 2015

Existuje na nete zoznam mien su tam aj mena ktore nie su v nasom kalendari ale take ktore na matrike zapisu pripadne si rovno zavolaj na matriku tam ti povedia

lilimoni
9. júl 2015

Hovorilo sa kdesi, ze meno nesmie byt hanlive aby ho zapisali a musi mat aspon historicky povod. Takze kludne aj chlapec moze byt Tutanchamon a zapisu 😀
Maruska je velmi pekne meno 🙂

22beba
9. júl 2015

u nás v rodine je mariánka a volame ju maruška 🙂

velkacica
9. júl 2015

len aby ju nezačali v dospelosti prezývať Mariša 😀 strašné, ako rodičia chcú decká na svoj obraz, ešte ani neprišli na svete... Marušak evokuje jednoduchú dedinskú nánu, možno podobnú tej, ktorá sa pýta.

elise
9. júl 2015

Marusku zapisu neboj. Poznam aj mariku co ma tiez v rodnom liste marika. ale precitala som si zle nadpis ako masurku (prasiatko tak volala moja babka).

ianitka
9. júl 2015

😀 Dievcatko sa nakoniec vola Hanka a uz ma viac ako rok a pol

martinhorvath
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
katka1981
12. sep 2017

@mkopcekova, mozes. Mame susedu 25 rocne dievca, asi je krstena Maria, ale rodina a susedia ju volaju Maruska, niektori Mery. Kamaratka je krstne Janka a ma cez 30 rokov, tak aj Maruska sa bude dat.

katka1981
12. sep 2017

@siska53, hahaha a zas som jej napisala, no nic, ked sa tu ta tema nabehne, clovek nema cas to citat cele 🙂 Ani si nepamatam ze som jej uz pisala 🙂

mkopcekova
autor
12. sep 2017

tak ked ste napisali, len info, Marusku mi nezapisali, aspon teda nie v BA, mame Hanku 🙂

tomiholjubavi
12. sep 2017

inak ja som popri študiu chodila viest kružok do jedneho cvč a medzi ziakmi bola aj maruška - asi 6 ročna. Ale original Maruška, nie maria, alebo tak...uplne rozkošné dievčatko, blondynka, vždy cele v ružovom, hotova princeznička. až sa mi zapačilo to meno, ked som ju spoznala. takže podla mna je to super meno 👍

studiorainbow
29. júl 2021

@mkopcekova áno podľa mňa môžeš. keď som bola malá som bola v tábore a tam bola jedna Maruška

nikyball
29. júl 2021

Bude to celkom vtipné , keď sa bude podpisovať na uradne dokumenty alebo v práci.

aliziana
29. júl 2021

@studiorainbow @nikyball lol baby, to kde ste tu natrafili na 8r. tému? 😁
BTW autorka píše, že jej ju nezapísali...
Ale pekné meno

nikyball
30. júl 2021

@aliziana 🤣mne to.vyhodilo v diskusiách a nevšimla som si datum