Oslavujete narodeniny a meniny?

doli11
11. mar 2015

Ahojte, u nás sa na narodeniny alebo meniny kúpi deťom darček, urobí sa menšia oslava. V manželovej rodine nič. Iba na Vianoce malým deťom malý darček. Vraj sa obdarujú hocikedy. Naším chlapcom ako trochu vyrastajú sa to zdá čudné. Vy to ako beriete?

lilyianka
11. mar 2015

My teda este deti nemame, ale v nasej aj manzelovej rodine sa narodeniny aj meniny tiez oslavuju stylom ako u vas.... Pridu ludia z rodiny a v kruhu sa oslavi ..... Tak to bude aj ked budeme mat deti, pridu obe strany a bude sa oslavovat

cecilka123456
11. mar 2015

U nas podobne, v manželovej rodine sa nikdy nič neoslavovalo, naopak v našej sa oslavuje všetko a robia sa teda riadne party 😀

ivet1371
11. mar 2015

My oslavujeme Len najbližšia rodina Moje deti a moja mamina byvame spolu.kupime malićkost.ale svokrovci nikdy ale nikdy som to neriešila a ani mi nechybali na oslave nikdy.vztahy inak mame už po tolkych rokich dobre

safranca15
11. mar 2015

Z mojej strany ako moja rodina ano oslavujeme aj meniny aj narodeniny a dokonca aj ked moji rodivia maju okruhle vyrocie ale z priatelovej strany nie vobec ani mne vobec nevhybaju len mi je luto to ze priatel to tak tiez nebere ale mohol by sa trosku prebrat a zacat to zazivat ved uz byvame sami a mame svoju rodinu ale nech vo uz hlavne ze moja rodina stoji pri mne

bonaqa2013
11. mar 2015

My oslavujeme, ale svokrovci ku nám nechodia na oslavy, vraj bývame ďaleko - 30km. A tak prídu len moji rodičia - bývame na jednom pozemku. Deťom ani nič neposielajú, svokra sa ma vždy opýta, že koĺko majú naše deti rokov. A pritom všetky vnúčence vie kedy majú sviatok, len tie naše si nemôže zapamatať. Alebo nechce....

ichbinich
12. mar 2015

My oslavujeme vsetko, aj narodeniny, aj meniny. Dokonca sme po dohode so svokrovcami a svagrovcami museli zrusit oficialne oslavy menin dospelych, lebo sme nestihali 😉 😀 7 dospelych a 4 deti, a iba 52 vikendov 😀 😀 😀 Sme vlastne 4 rodiny, a kazdy ma aj svoje plany a dovolenky, sluzobne cesty,...
Narodeniny oslavujeme tak, ze su vsetci pokope, najprv obed, potom torta a darceky pre oslavenca. Meniny iba kolacik a maly darcek, to sa necaka podla potreby, aby boli vsetci spolu.
U mojej rodiny sa slavi tiez vsetko, ale kedze som s mojou rodinou 3 krat za rok, tak slavime de facto iba deti, zvycajne dooslavime. Alebo moja mama pride na oslavy deti, ak moze.

ivett1
12. mar 2015

@doli11 u nás sa oslavujú meniny a narodeniny detí (aj dospelých)....a to aj v rodine z mojej strany a tiež v rodine z manželovej strany ...

monhla
12. mar 2015

Narodeniny a meniny detí oslavujeme. Vždy dostanú darček a je "menšia" oslava. no dospelých sme museli zrušiť - nestíhali by sme 😀
Dospelý /súrodenci, švargovci a pod. / si iba podáme ruky. Oslavy robia iba moji rodičia a svokrovci, lebo už majú vek na to osláviť každé narodeniny a vždy je to vlastne milé stretnutie rodiny 🙂

No oslavy pre detičky by som nikdy nezrušila, dokonca staršie neterky už majú pred alebo po rodinnej oslave ešte aj mini oslavu s kamarátmi. Pozvú pár detí, zvyčajne spolužiakov, a na 3-4 hodiny majú párty s občersvením, výzdobou a pod. Je to celkom milé, hoci ten pre ten hluk sa my dospelý vždy tešíme na koniec a na chvíľu ticha 😀 😀 😀

ichbinich
12. mar 2015

@monhla
Si mi pripomenula, ze syn oslavoval svoje 5-te narodeniny vlastne tri krat 😅
Cez vikend s celou rodinou, potom presne v den narodenin aj v skolke, no a poobede este raz doma so svojimi kamaratmi zo sidliska 😉 Tak som na ten den piekla dve torty: jednu velku do skolky a jednu malicku na doma 😉 Nastastie prisli iba 3 dalsie deti a jedna mama 😀 Chaosu narobili ale dost. Ale kedze som im povedala, ze parky budu, az ked upracu ten bordel, co narobili, tak ma aj posluchli a spolu sme upratali 😀
Uz sa "tesim" na dalsie oslavy 😉 😀

prasiatko30
12. mar 2015

meniny neoslavujeme vobec - ani neviem kedy ich mame 😀, narodeniny - pre deti viacej a my len tak decentne.

monhla
12. mar 2015

@ichbinich No neterka mala naposledy 11 spolužiakov + moju najstaršiu a poviem Ti, moja mama ešte týždeň potom bola rada že je 🙂 Hlavne preto, že je to v marci a tak boli stále vnútri.
Ja som rada, že strašia oslavuje až začiatkom mája a mladšia na začiatku septembra, takže v prípade pekného počasia plánujem využiť terasu a vlastné "ihrisko".
P.S. Inak s tým vydieraním pri upratovaní je to fajn nápad 😀

lubina
12. mar 2015

Narodeniny aj meniny oslavujeme spolu rodina, teda najblizsi ako stari rodicia, ziadne velke detske praty neorganizujeme...mne sa to zda niekedy prehnane a tie deti to aj takzabudnu. Mozno ked budu vacsie a budu si chciet pozvat par kamosiek, tak sa to zmeni, ale zatial oslavujeme iba ako rodina

zenulkaaa
12. mar 2015

@doli11 podla mna uplne normálne. V našej rodine sa tiež nikdy nejak extra neoslavovalo, v den narodenín či menin sme si zablahoželali, dali darček a bolo. Oslavy sme robili až na nejaké výnimočné udalosti ako 50tka, promocie, atd. Pride mi to uplne normálne. Ale každý to má tak ako si zariadi.
Keby sme chceli fakt všetko poriadne oslavovať, tak by sme celý rok iné nerobili iba plánovali oslavy...

ichbinich
12. mar 2015

@monhla
😲 12 deti 😲
To ma usi bolia aj za nu 😉 😀

Inak ja mam tiez smolu, syn je narodeny v decembri, takze sme boli doma vnutri. Jeho kamarat je julovy, to sme vzdy na ihrisku, to je super.
Ale ak bude chciet syn nejake vacsie oslavy, asi to spravim v nejakom detskom kutiku - na takych oslavach kamaratov zo skolky uz bol. V detskom centre, s animatorkami, bordel ostane tam, aj sa hra s ich hrackami 😉 😀 Stoji to 10€ na dieta, tak uvidime...
Ak ale zase budu mat prist 3-4 deti navyse, tak to nejak dame aj doma 😉 😀

barcelona94901
12. mar 2015

z jednej strany sa oslavuju narodky,meniny ,z druhej strany nič
a my oslavujeme uplne všetko 😀 aj den otcov,den detí,mdž,den učiteľov ,každé výročie,aj vysvečko a ešte aj pes oslavuje
darčeky deti dostávaju jasné,ale my kupujeme to čo skutočne chcu
torty ja dávam robiť,alebo ja spravím všetko okolo sviatkov čo k tomu patrí
u svokry neni taký zvyk a z našej strany iba na okruhlé sa dávaju torty
do mekáču oslavovať nechodíme ani do reštík

ichbinich
12. mar 2015

@barcelona94901
😀 a to stihate?

barcelona94901
12. mar 2015

@ichbinich aj sa práve čudujem,že kolko toho máme 😀 to sa ani nezdá ,ale ved,je to pekne rozložené na celý rok,tak akurát 😀

ichbinich
12. mar 2015

@barcelona94901
Jaj, ked ste dobre narodeni 😉 😀
My mame v lete stres, neterky-dvojicky, svagor, svokra: narodky. Potom jedna neter meniny, svagor meniny, ja meniny. Pokracujeme svagrinej narodeninami, manzelovymi a mojimi... Svokor a syn su den od seba, a to uz je advent 😉 😀
Staci, ak nemame zosynchronizovane letne dovolenky, a slavime este 4. adventnu nedelu nejake resty 😉 😀
Tak sme teda zrusili spolocne oslavy menin dospelych. Proste ak niekto chyba, tak sa nic nedeje, kolacik a malickost je aj tak. Ale na narodeniny to organizujeme tak, ze sme vsetci spolu...

sayurinka
12. mar 2015

Rodina môjho manžela je viac "oslavovy typ" oslavuju sa narodeniny, meniny, vyrocia.... robia sa zabijacky, posedenia, garden party atd... Moja rodina je konzervativnejsia, zagratuluje sa mozno nejaka drobnost (vacsinou obalka s peniazmi lebo nikto nevie co tomu druhemu kupit) 😀 a to je vsetko. My s manzelom meniny nejako neregistrujeme, na prvom mieste su narodeniny, to si vacsinou spravime vylet alebo mini oslavu 🙂 Ja si myslim, ze normalne je tak ci onak, ved kazdy ma ine zvyky a ako sa hovori 100 ludi 100 chuti 🙂

petka47
Odpoveď bola odstránená
Zobraz