Svadba, keď rodiny spolu vôbec nevychádzajú

15. máj 2021

Ahojte, mám dilemu. Plánujeme svadbu, no rodiny spolu nevychádzajú, teda hlavne moja rodina vôbec nemá rada môjho partnera a ani jeho rodinu. Nemajú sa o čom rozprávať a ani nechcú. Svadba každopádne bude. Aký program vymyslieť ľuďom, ktorí si neželajú nič o tom druhom vedieť? Chceli sme aspoň topánkový kvíz, no “ich nezaujíma, čo robí pán X”, chceli sme fotky, no nebudem ich tam premietať, vystavovať, keď sa stretnú skôr s odporom, tancovať rodiny tiež nechcú, hlavne naši sú “suchári” a konzervatívni... čo by ste robili na mojom mieste?

pribinak
15. máj 2021

Hm, svadba o 4 ľuďoch, nevesta + ženích a dvaja svedkovia. Za ušetrené peniaze by som šla na super dovolenku a kúpila si niečo do bytu

petamich
15. máj 2021

na tvojom mieste by som nerobila ziadnu klasicku hostinu pre rodinu, zbytocny stres pre mna a k tomu nebaviaci sa a ofucani hostia 🙂 maximalne by som ich pozvala na obed (ale ja osobne by som aj to prehodnotila), najblizsia rodina a sup domov a ak mate kamaratov/kolegov, ktorych mate radi, tak tych by som zavolala na chatu, opekacku, grilovacku

za mna svadba ma byt v prvom rade o mladomanzeloch a az potom o rodine a ak rodina je takato, tak ja by som tu hostinu uplne vypustila, na co? mne by to potesenie neprinieslo, byt v spolocnosti takychto ludi

elizabet173
15. máj 2021

nerobila by som klasickú svadbu, vyhneš sa trápnym situáciám. Svadba na pláži o dvoch svedkoch, spojená so svadobnou cestou a vybavené.

katulienocka999
15. máj 2021

Potom preco planujete taku svadbu? 😅 Skoda stresu a zbytočných hádok.. Urobte uplne malicku a dovi.. Ušetríte peniaze a hlavne nervy ked sa tolki medzi sebou nemusia 🙈

lija22
15. máj 2021

to moze dopadnut velmi zle. mozno si vypiju a mozu sa pomerit, alebo aj naopak

pribinak
15. máj 2021

Budúci manžel má aký názor na celu situáciu?
Veď toto čo ty popisuješ, tak to je škoda peňazí, námahy, akurát tak kopec stresu

cocolino234
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mizu89
15. máj 2021

Pri dvoch svedkoch.my sme mali tak.tiez naši moc spolu nevychádzajú keďže sú vzdialený od seba viac ako 100km.zobrali sme sa takmer po tajomky.ked sa dozvedeli svokrovci že sme svoji tak trošku pofrflali a bol pokoj😉

sara07
15. máj 2021

ušetrila by som si ten cirkus čo bude nič nebude dobre hadky a vyčitky a urobila o dvoc svedkoch len svadbu
to každa strana bude zduta sediet na svoje strane, pripadne sa spiju a bude rošambo a ty budeš mat všetko aj tak pokazene

elizabet173
15. máj 2021

@cocolino234 tak napríklad ja by som sa do žiadneho programu nezapojila, ani keby som budúceho zaťa zbožňovala, neznášam na svadbách tieto formy zábavy a la pioniersky tábor, zašívam sa mimo sály a nie som zďaleka sama. Ale tu nejde len o program, ale o celkovú atmosféru svadby, keď sa rodiny neznášajú, tak to bude visieť vo vzduchu celý čas

mima1
15. máj 2021

Co by som tobila? Urobila by som vsetko co by som chcela a neprihliadala na rodicov. Ak by chceli zapojili by sa ak nie sedeli by ked tak aj s telefonom v ruke nech si surfuju medzi tym 😂😂

cocolino234
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
elizabet173
15. máj 2021

@cocolino234 presne tak, lebo dusno môže nastať ešte pri sobáši. Neviem si napr. predstaviť, ako otec nevesty odvedie svoju dcéru k oltáru k ženíchovi, ktorého neznáša. Ako zablahoželajú rodičia mladému páru, keď ženícha nemôžu vystáť, prípitok, tanec s mladomanželmi....neriskovala by som trapas za trapasom a nebola v tento výnimočný deň v strese. Možno by som sa zamyslela, prečo moji rodičia neznášajú môjho partnera, ani jeho rodinu, porozprávala sa s nimi a brala by som to trošku ako varovný prst.

macekovam
15. máj 2021

u nas v rodine urobili tak ze sa zosobasili bez toho aby o tom rodina vedela... o pol noci nevesta zazvonila doma u rodicov s krabicou zakuskov a tetku skoro vystrelo.. porevali si a bolo... prezliekli sa a sup motorkou na svadobnu cestu.. vybavene HOWK

martina1201
15. máj 2021

Ahoj ja by som zorganizovala svadbu ak ju chcete mať tak s priateľmi a tými čo vám prajú a majú vás radi oboch. Bol by fotograf a kameraman. Následne by som rodičom dala urobiť DVD a fotky a dovi dopo.....

autor
15. máj 2021

@pribinak toto by som najradšej urobila, len mi je ľúto napríklad babky, ktorá sa tak teší, že sa dožije prvej a poslednej svadby vnučky a ja by som ju tak rada potešila, lebo mi strašne veľa dala do života... ale neviem či za týchto podmienok.
@cocolino234 @elizabet173 nieee taký program kde sa musia nasilu zapojiť je hrozný 😁 určite žiadne trápne hry. Skôr som myslela niečo, na čo by sa pozreli. Napr. topánkový kvíz (ale načo keď našich to vôbec nezaujíma) alebo fotky, video z detstva, nejaké video spomienky a pod. (ale načo keď našich on nezaujíma a mňa poznajú) a tak ďalej všetko padlo...
@elizabet173 a ten varovný prst. Prenasleduje ma tá myšlienka celý náš vzťah, či predsa len mama nemá pravdu. Ale sme spolu 10 rokov, tak snáď tie ružové okuliare už spadli a vezmem si ho s čistou hlavou. Inak chlapi v mojej rodine sú v pohode. Odvedenie k oltáru bude pre otca potešením, len od mamy by bola gratulácia skôr formalita. Teta by ani neprišla. A tanec by určite nebol. Na to by sa nikto nedal nahovoriť...

petrisa213
15. máj 2021

Ak chcete takúto svadbu aj s oslavou ponala by som to trosku inak. Vypustiť všetky tieto ceremónie ako pytacky a podobne co sa rieši ešte doma. Na hostine by som vynechala rodičovský tanec. Možno nájsť nejakého dobrého "starejsieho" alebo zabavaca, moderátora a jemu vysvetliť v akom duchu to cele viesť. Pozvala by som asi veľa kamarátov aby sa tam mal kto zabávať a im prispôsobiť program. Rodina keď chce, nech tam je, keď nie, nech idú spat. Ak sa nebojís ze tam vyrobia nejaku scénu išla by som do toho. Ak hrozí niečo, spravila by som svadbu o dvoch svedkoch a potom zorganizovala s kamošmi nejaký záhradný party guláš. 🙂

hipuska
15. máj 2021

Tak sa mi zdá, že problém je skôr tvoja rodina ako jeho. A nech urobíš čokoľvek, vždy to bude brané negatívne. Takže sa len voči tomu obrniť (ja by som si to odrevala) a pravdepodobne to bude pre teba stres. Takže kľudne aj ten Topánkovy kvíz..

pribinak
15. máj 2021

Babke by som vysvetlila situáciu, ak ti dala vela do života, tak pochopí

elementissa
15. máj 2021

Nerob celorodinnu svadbu. Naco. Pokazis si svadobny den. Rodiny sa neznasaju, tak tam nemusia byt. Nenechala by som si kazit svoju svadbu ofucanymi ludmi. Spravte nejake posedenie pri obede- vy, svedkovia, babka a nejaki kamarati,kolegovia.
Moja rodina keby neznasala mojho muza, uz by nebola mojou rodinou.

nominativ
15. máj 2021

No, ja som sa obávala mojej rodiny, ale vyhlásila som, že ak má niekto v pláne (alebo aj náhodou) mi zničiť svadbu, vyhodim ho a v živote ma už neuvidí. Rovnako muž povedal, že ani nemusia ísť, keď majú nejaké námietky, že jemu to je jedno, ide o nás. A všetko bez problemov, každý sa bavil.

A zavolali sme si veľa kamarátov, ti urobili riadnu svadbu. 🙂

andreatytler
16. máj 2021

Ja by som urobila taku svadu aku chcem ja... Pozvala by som zo slusnosti kazdeho. Ale potom kaslem na to ako sa ludia budu chovat. Ja sa budem zabavat a kto chce, tak nech sa prida. Kto nechce, nech si sedi v kute... bude to jeho skoda.
A tiez musim povedat ze mne by ani tak nevadilo ak by sa aj pobili... ved to k dobrej svadbe patri.😀
Preco myslis ze by nikto netancoval? Chapem ze by netancovali jedna rodina s tou druhou, ale ani tvoja mama s tvojim otcom by si nezatancovala?
Rodicovsky tanec by som nevynechala... to by tvojho otca mrzelo. Ked vravis ze teta by neprisla... myslis tym svoju tetu alebo svoju buducu svokru. Ak svokra nema v plane prist, nech tancuje zenich s tvojou babkou. Tej sa to bude urcite pacit.

My sme nepremietli fotky. Mali sme asi 12 fotiek v ramoch vystavenych na stole.
Tiez sme mali na jednom stole kriedovu tabulku, na ktoru ludia pisali pre nas odkaz a potom sa s nou odfotili polaroidom fotoaparatom. Da sa to urobit aj tak ze sa budu fotit mobilom a posielat fotky na tvoj ucet. Mozes si dat urobit nejake pekne pozadie na tie fotky.
Ked sme posielali pozvanky na svadbu, tak sme poziadali ludi aby nam vyplnili doplnovacku a poslali spat. Dost vela ludi nam to vyplnilo... vsetky odpovede som zviazala do knizocky, tu som prefotila 50x a nechala na stole. Tak si ludia mohli citat co napisali iny hostia do tej doplnovacky.
Tiez sme sa v pozvanke ludi pytali aku pesnicku by si chceli dat zahrat.
Mali sme tiez cukrikovy bar. Asi 12 druhov cukrikov (orechov) v dozach na stole a ludia si cely vecer chodili naberat do nadobiek alebo sackov, co dostali.

juliet86
16. máj 2021

10rokiv? a preco svadba az teraz? mate deti? a co je maminina vyhrada voci nemu?

canany
16. máj 2021

My sme zili 13 rokov spolu, mali svadbu a prisli deti a vtedy sa panko vyfarbil, ked som uz nelietala len okolo jeho zadku. Do 5 rokov sme boli rozvedeni a ja som sama s dvomi detmi. Tak ja len upozornujem, ze ani 10 rokov a padnute ruzove okuliare nie su zarukou niecoho. Drzim palce, aby to dobre dopadlo.
A preco teda nespravite len mensiu svadbu pre tych, ktori chcu (babka, tato)? Ostatnym len oznamit potom, ze vzali sme sa a hotovo.

ajka0207
16. máj 2021

Na našej svadbe že žiadny program nemali, normálne sa jedlo, tancovalo a každý sa rozprával s kým chcel. Viac menej mužovi príbuzní medzi sebou a moji tiež tak

terezka1947
16. máj 2021

Nerob ziadny program. Zatancuju,najedia,sa...to staci.
Ale tiez by ma zaujimalo,preco mama ma problem so zenichom.
Moja mala varovny prst 2x dvihnuty,aj vzdy pravdu mala. A sim rada,ze som sice bojovala,ale. ....uznala a zamyslela sa.

lesana25
16. máj 2021

Netuším, čo je to topankový kvíz, ale takéto divadielka by som na svadbe nechcela aj keby rodiny spolu vychádzali.
Urobte si malú svadbu, posedieť pri stole hádam zvládnu bez problémov.
Alebo keď teda chceš mega hostinu v kulturáku tak si urob a dúfaj, že sa premôžu. Ale myslím skôr ich premôže alkohol a bude zle.

elizabet173
16. máj 2021

môžem sa spýtať, čo tvojej rodine na ňom vadí? Chápem, že sú niekde predsudky, ak je napr. Róm, alebo inej národnosti, alebo rozvedený, ale za desať rokov už hádam vidia, či si s ním šťastná, či si pri ňom uvoľnená alebo v kŕči. Desať rokov považujem za prechodený vzťah (ak teda nie ste spolu od 16 rokov a neštudovali ste obaja šesť rokov VŠ), kde už máte určité návyky, kľud, stereotyp, ktorý môže veľmi narušiť príchod dieťaťa. Premysli si všetko poriadne, ešte stále máš čas. Tie pochybnosti nie sú OK.

number19
16. máj 2021

Neviem na co silit klasicku svadbu v takejto rodinnej a aj vseobecnej atmosfere.
Chodte na urad a zosobaste sa sami pre seba a nie pre to teatro naokolo.

0silvia0
16. máj 2021

Co je to topankovy kviz?