Svadobná hostina s odstupom času

maranta_leuconeura
20. jan 2023

Ahojte, nie je to moj pripad, len by ma zaujimalo. Casto sa tu radi alebo aj ludia pisu, ze ved vezmu sa na matrike len so svedkami narychlo a hostinu alebo poriadnu svadbu alebo svadbu v kostole si spravia az potom, s odstupom casu. Napriklad az ked sa narodi dieta a podobne. Naozaj toto niekto absolvoval? Ja by som predpokladala, ze sa to potom necha tak, teda ked sa to neurobi v ten den, tak uz nikdy. Mylim sa?

gejb
20. jan 2023

@maranta_leuconeura my v rodine sme to tak mali. Bola svadba len so svedkami na úrade, a mesiac na to oslava s celou rodinou - najma preto aby sa všetci navzájom spoznali.

lucylaw
20. jan 2023

@maranta_leuconeura Ja osobne som to tak ešte nezažila,napríklad bratranec sa tak oženil s tým,že oslava a hostina bude "neskôr"..Je to už rok a pol od ich svadby a nič sa nekonalo,predpokladám,že už ani nebude..

vevesh
20. jan 2023

@maranta_leuconeura praktikuje sa to hlavne v zahranici, kde matrika je iba o podpise papiera kedykolvek cez pracovnu dobu a oslava sa robi sukromne niekde inde. Bola som tak nespocetne krat na svadbach. Prides akurat na party, najes sa, zatancujes, zablahozelas novomanzelom a ides domov. 😀😀

zuzliq
20. jan 2023

@maranta_leuconeura my sme tak zažili dva krsty cez koronu. Mali sme sviatosť hneď po narodení, len krstni rodičia. Oslava v lete po uvoľnení opatrení, bolo to v pohode.

fion22
20. jan 2023

@maranta_leuconeura my sme tak mali, ale len preto že v Rakúsku sa musí aj úradne. Väčšina párov si to urobí v jeden deň, alebo piatok úrad/ sobota kostol. Mali sme v Máji len so svedkami (korona pravidlá) a v júli v kostole aj s hosťami a hostinou. Známi sa brali mesiac pred nami na úrade, v kostole pre koronu 2x prekladali, no nevyšlo ani 2.krat. Tiež sme sú už všetci mysleli že nič nebude, však už majú 2 deti ...a minulý týždeň nám dali oznamko❤

nafka0483
20. jan 2023

Bola som tak host viackrat:
- cakali babo, tak rychlo svadba na urade kvoli menu a papierovackam, o viac ako rok bola svadba v kostole + krst dietata + riadna hostina
- nechcela sa vydavat tehotna, cirkevny obrad spolu s krstom len s rodicmi a krstnymi ked malo babo par tyzdnov, oslava o polroka. Ale to sme dosli do saly a oni tam stali vo svadobnom, to bolo zvlastne ze tomu nic nepredchadzalo ani nejaka obnova slubu alebo take nieco
- sobas na urade "tajne", hostina o dva roky so sobasom v kostole

nekonecna_katastrofa
Autor odpoveď zmazal
Zobraz