Vianočné darčeky pre synovcov a pre netere

bonaqa2013
20. nov 2015

Chcem sa opýtať, kupujete vianočné darčeky aj pre deti vašich súrodencov t.j. synovcom a neteriam ? My tak kupujeme, ale je toho veľa a popravde - nepáči sa mi to. Moje deti sú ešte ako tak slušné, nenáročné, uspokoja sa aj s knihou, ale švagriná má deti , ktoré dostávajú drahé darčeky - mobily, smatf., notebooky, a tie naše darčeky potom vyzerajú smiešne, nezaujímavé, vidno že to nie je nič moc pre jej deti. Aj my dostávame darčeky najma tričká a pod., ktoré sú úplne mimo nášho vkusu a deti ich niekedy ani raz neoblečú..... ako to máte vy vo vašej rodine, resp. ako ste to ukončili takéto darčeky proforma....

dominika6
20. nov 2015

@bonaqa2013
jedine vzájomnou dohodou...my sme z tohto upustili postupne z roka na rok,ked boli presne tieto problémy ,, niekto dal viac a niekto menej,,...
tento rok to bude 1x čo si nedáme vôbec nič a poviem pravdu neľutujem,každé dieťa,nech si nájde darček doma pod stromčekom a nie 25x v každej rodine...

nikuska744
20. nov 2015

kupovala som, ale odkedy mám vlastnú rodinu, tak to nejde...a pravdupovediac lezie mi to na nervy a už s tým pomaly končím.

lienkafoj
20. nov 2015

@bonaqa2013 kupujem len sestrinym deckam - maju 3 a 2 rocky, takze este nejaku tu hracku. 15 rocnej neteri dam do ruky peniaze, nech si kupi co potrebuje. a dospelaci si darceky nedavame..... ani svokrovcom, ani nasim nic nekupujeme.... predmin. rok som to navrhla, bolo odsuhlasene vo vsetkych taboroch.

zuba12
20. nov 2015

my to robime tak, ze kupime pre nase deti darceky, svagrina si kupi pre sovje deti a potom si to len vymenime a kazdy si najde to co si zaplatil....

loginexistuje
20. nov 2015

Kupujeme si ale teda mame limit a v ramci neho sa vzdy da najst nieco zaujimave detom ano dospelym nie ale teda posli sestre bratom linky s tipmi ze co a oni nech tiez tebe

abbey1
20. nov 2015

Moji synovci a netere sú už dospelé, dokonca jedna má už vlastné deti, ale sme veľmi súdržná rodina a napriek výrazným finančným situáciam v rodinách si darčeky navzájom kupujeme, či vyrábame. Sú ako moje vlastné deti a naopak. Beriem to ako samozrejmosť dať im z lásky darček, nie ako nutnosť, lebo sa to vraj patrí. Pevne verím, že to ešte roky rokúce tak zostane.

bubelko
20. nov 2015

@bonaqa2013 hej kupujem sestrinym detom aj svagrininym, a aj detom krstnych rodicov. celkovo 7 darcekov 😉 ale vzdy sa dohodneme, co kto potrebuje, chce a podla toho sa kupuje 😉

13091991
20. nov 2015

Ja tiez kupujem sestrinym detom aj z priatelovej strany bratovym ale stanovili sme si medze a hlavne rozpocet tak sa to da..ako dospeli medzi sebou si nekupujeme..