Ako hospodárite na materskej?

denaka
18. feb 2017

Ahojte. Sme normálna 5 členná rodina. Dvaja dorastajúci chlapci a malinké dievčatko. Za pár mesiacov prechádzam na rodičák a tak ma zaujíma ako vychádzate vy s peniazmi. Manžel zarába-tak normálne, bývame na dedine máme úver, a bežné výdavky. Chlapci začali viac jesť, rýchlejšie im rastú nohy, ruky,... 😁
Trochu mám obavu aby sme vyšli. Určite sú medzi vami aj maminy ktoré majú viac detí a tie vedia byť naozaj čarodejnice 💰. Tak prihodte nejakú vašu fintu (ak to nieje tajné😯) ako tráviť voľný čas, kam za kultúrou,na dovolenku kde ušetriť nejaké to euro a kde naopak nešetriť .

maminuska
18. feb 2017

@denaka ja mám deti viac , finančne som na tom dobre. Ale mám vzťah k pôde ...ty bývaš na dedine. Išla by som smerom hospodárstva ...dopestovania a dochovania .
Pre mňa je práca na zahrade a v sade oddychom . Nekupujem sirupy , zaváraniny a minimum zeleniny a ovocia . Väčšinu si dopestujem a dobre uskladním .

denaka
autor
18. feb 2017

@maminuska Aj moja srdcovka je záhrada, len v malom. A snažím sa zapájať aj chlapcov. Ale teraz pri malej som akási "neprebudená"😪 nič nestiham. Neviem, neviem či to bude lepšie na jar

maminuska
18. feb 2017

@denaka vidím že si z Oravy, ja odtiaľ ľudí mám veľmi rada, srdeční a pracovití, na dedinách majú hospodárstva ...
Zvládneš..zas nemusíš mať záhony tip top, ja keď som mala malinké deti ( teraz má najmenšia 3 roky ) tak som im jahody zbierala tak že som sa hrabala v tráve ...a čo ? Hlavne že boli posadené a rodili .

maminuska
18. feb 2017

@denaka kamarátka má 5 detí ...býva na dedine , kde líšky dávajú dobrú noc , nepracuje tak klasicky , má veľmi malinké deti do 10 rokov všetky.
Chová dve kozy, ovce , zajace každý rok vykrmuje morky a kačky na objednávku a aj pre seba no a prasa musí byť. Zeleninu a ovocie takmer nekupuje.
Problém je že to nie je pre každého , s tým sa človek rodí k hospodáreniu .

alex666
19. feb 2017

@denaka Ak máš možnosť, skús si popri rodičáku aj privyrobiť nejakou brigádou, napr. večer alebo sem-tam cez víkend, deti zatiaľ môže postrážiť manžel alebo niekto z rodiny. Samozrejme neženiem ťa do žiadnej práce vo fabrike na zmeny a netuším aká je tvoja profesia no ak máš nejakú možnosť občasného zárobku, šla by som do toho (či už je to programovanie, pečenie tort alebo upratovanie). Aspoň sa trochu odreaguješ od materských povinností a finančne sa Vám bude ľahšie dýchať. Pozdravujem teba aj detičky 🙂

malyslonik
19. feb 2017

Mne sa paci recyklovanie satstva a nakup oblecenia pre deti z bazosa, susedkej burzy a podobne. Malicke deti veci neobnosia, takze sa da za dobry peniaz najst super tovar. Taktiez elektronika - telefony, tablety, kuchynske roboty. 😊😊😊
Dufam, ze som pomohla.

denaka
autor
19. feb 2017

Dievčatá ďakujem za rady. Keďže na mladšom synovi topánky "horia" akoby boli z papiera, už dávno nekupujem nové. Aj veci sa dajú zohnať oveľa krajšie na bazare. Skôr som mala na mysli vyplnenie voľného času, spoločne strávených chvíľ.... atď
Čo sa dalo som už zoškrkala a samozrejme kultúra a veci podobné sa scvrkli na minimum až nulu. Tak toto by ma zaujímalo že ako sa dá aj z mála zabaviť . Kam sa dá ísť alebo niečo spoločné zažiť.

verenna111
19. feb 2017

Ma tak napadlo. Navstivit take miesta co mas zadarmo.teda okrem benzinu / nafty na dopravenie sa.rake hrady aj zrucaniny mozno kastiele stoji za kuk.alebo v prirode rozne kulturne krasy to uz pogooglit podla lokality. A ked tak aj ekocentra pre deti alebo tam kde maju zvieratka a raz za cas hoc ibteierofe ihrisko alebo tak.neviem.to podla seba pisem 🙂 treba pozistovat po nete ake akcie sa deju u vas a v okoli .zadarmo

verenna111
19. feb 2017

* interierove ihrisko

denaka
autor
19. feb 2017

A máte nejaké konkrétne typy? Už sne začali chodiť s chlapcami aj na turistiku ale keď som bola tehu. nedalo sa ale teraz s malou to už môžeme pomaly skúšať. Aj prekážky na vlak sme si vybavili.... Takže môžu byť aj typy kam sa dá ísť aj vlakom.

denaka
autor
19. feb 2017

Preukazy na vlak 😉

hanaselicka
30. mar 2017

Ahoj 🙂 my mame sice iba jednu dcerku ale presne ako pisala @alex666 ..ked manzel pride z prace, ja 2-3x do tyzna chodievam upratovat..nie ze by to bol skvely zarobok, ale aspon sa trochu odreagujem a kazde euro padne dobre.. okrem toho sa snazim nakupovat potraviny ktore su v akciovych letakoch..napr v lidli a podla letaku zostavim jedalnicek na cely tyzden..a ked musim nieco kupit pre dcerku (oblecenie, ....) zvyknem vyuzit cashback portal tipli.sk, z ktoreho tiez nieco usetrim..nie su to neviem ake hodnoty ale ked sa to nakopi nazbiera sa celkom pekna suma 🙂

lasina
2. apr 2017

Mrkni na nete hrady a zámky, každú prvú nedeľu sú zadarmo(nepamätám si presne). minule sme išli s manželom na spišský hrad a pri vstupe nám povedal dnes je to zadarmo.No ako som sa potešila. Aj múzeá bývajú niektoré dni bez vstupného, skús tam pozrieť.

denaka
autor
2. apr 2017

@lasina už som o tom počula. Niečo takéto som chcela vedieť. Niečo čo je zadara a oplatí sa vedieť. Alebo aspoň za pár €.... aguaparky sú strašne drahé, to si môžeme dovoliť tak raz do roka, boli sme v jaskyni a poviem Vám tiež to nebol lacný špás😕 ale napr. taká Kvačianska dolina bola nadhernaaa 😍

adka269
3. sep 2017
Používateľ adka269 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od adka269.

Je fajn pouzivat nejake zlavy ked uz existuju 🙂 . Ja napriklad rada pouzivam tieto https://www.kuponyzdarma.sk/ je tam s coho si vyberat 🙂