Do kedy ostať doma, syn bude mať 6 rokov.
Ahojte, syn bude mat 6 rokov, do školy este nepôjde. Momentálne chodí len na pól dňa do škôlky ale od septembra chceme aby si zvykal na celodenný rezim. Ja som este doma a konečne mam cas venovať sa sebe.
dala som dole kg ktoré som nabrala s malým a vyzerám lepsie než pred tehotenstvom .. mužovi vyhovuje doterajší system a už načal tému či sa chcem od septembra ked malý bude na celodenný pobyt v škôlke zamestnať lebo on je ok s tým ako je to teraz ale samozrejme je to na mne.. teraz rozmýšľam ako ďalej lebo teda ze by som extra zarobila nemôžem povedať, financie nám ale nechýbajú.. otázka je či ale v rámci spoločenskej normy atd nebude vhodne sa zamestnať. Momentálne sa doma nenudim, cvičím, po lete by som chcela absolvovať jednu korektívnu operáciu atd. Rada prijmem rady a overené postupy. 😀
@minenkaa normálny človek pochopí, ako som to myslela. Že sedí DOMA na riti. Pochopila si to? Alebo tebe tiež to sedenie doma na riti spôsobilo úbytok mozgovej hmoty?
@aurora33 a čo ,že sedí doma na riti ,veď nikde nieje prikázané ,že nemôže byt doma a starať sa o rodinu ,keď im to tak vyhovuje ,pre niekoho práca nie je zivot ,keď chce niekto pracovať nech pracuje a kto nechce -nemusi ,prečo by mal ist do prace
Ja keď som bola doma som nesedela na riti
@aurora33 a čo ,že sedí doma na riti ,veď nikde nieje prikázané ,že nemôže byt doma a starať sa o rodinu ,keď im to tak vyhovuje ,pre niekoho práca nie je zivot ,keď chce niekto pracovať nech pracuje a kto nechce -nemusi ,prečo by mal ist do prace
Ja keď som bola doma som nesedela na riti
@minenkaa jedno dieťa v skolke, druhé v škole a žena sa doma ,,stará o rodinu” to je dobry vtip 😀😀😂😂😂
@aurora33 teplo uraduje 🙈😁🤣
3/4 ľudí ti tu napise, ze si úbohá chudera a závidis, ze ty na tom zadku doma sedieť nenusis. Pritom to nemusi byt vobec pravda, mas len jednoducho iný názor na to. Ja aj keby som mohla, nesedelo len tak doma na riti, ale budujeme si niečo vlastne kvôli zadným vratkam.
@lienka.7 ja viem, ja s tým ratam 🙂 ja sa na tom len smejem, ako u tu lenivé hnidy píšu že sa doma starajú o rodinu, pričom su deti v inštitúciách a žena doma tak akurát presuva svoju zadnicu z gauca do kuchyne 😀😀
@minenkaa jedno dieťa v skolke, druhé v škole a žena sa doma ,,stará o rodinu” to je dobry vtip 😀😀😂😂😂
@aurora33 práca nie je kazdeho zivot ,niekto svoj zivot vidí v pohode a klude
Prečo by mala byt zena v domácnosti lenivá a ta čo chodí do prace ta sikovna a pracovitá ,to ma akú logiku
Práca ešte z nikoho nespravila lepšieho človeka ,to že ty máš taký pohľad ,neznamena ,že je to to najlepšie pre kazdeho
@aurora33 práca nie je kazdeho zivot ,niekto svoj zivot vidí v pohode a klude
Prečo by mala byt zena v domácnosti lenivá a ta čo chodí do prace ta sikovna a pracovitá ,to ma akú logiku
Práca ešte z nikoho nespravila lepšieho človeka ,to že ty máš taký pohľad ,neznamena ,že je to to najlepšie pre kazdeho
@minenkaa ešte koľkokrát sa budeš opakovať?
nebyva ti maly chory? Lebo tie skolkarske choroby su časté. Vynechavat kvoli tomu stále v praci..
@lienka.7 ja viem, ja s tým ratam 🙂 ja sa na tom len smejem, ako u tu lenivé hnidy píšu že sa doma starajú o rodinu, pričom su deti v inštitúciách a žena doma tak akurát presuva svoju zadnicu z gauca do kuchyne 😀😀
@aurora33
Ja nechapem preco tie, ktore nepracuju by mali byt lenive 😂🙈 Ved ty pracujes, tvoj muz pracuje tiez. Domacnost a povinnosti okolo deti mate podelene. Moj muz pracuje, ja sa staram o domacnost a povinnosti okolo deti. Mame to tiez podelene len inym sposobom. Ci co ta stve, ze mam popri svojim povinnostiam niekedy cas pocas tyzdna ist do fitka, vypit si s kamoskou v klude kavu, precitat knihu, ist pozriet rodicov, ist na masaz, nakupovat …. cokolvek co ty robis cez vikend, alebo po praci?! Ja to robim cez den, ty po praci/ cez vikend tak v com je problem? 🙂 Alebo patris medzi tie, ktore to podelene nemaju, muz zaraba- ale mizerne, ty sa musis nahanat, aby ste vobec vyzili, o deti a domacnost sa staras zvacsa ty- muz este pride po praci, s pivom v ruke okomentuje co bude na veceru a este ma aj blbe reci. Lebo to je asi ten najhorsi scenar, ale aj taketo pripady si tu citame 👎 Takze nie, tie ktore sa nenahanaju kazdy den do prace, robia pracu, ktoru mas ty podenelu so svojim muzom 🙂
@aurora33 a čo ,že sedí doma na riti ,veď nikde nieje prikázané ,že nemôže byt doma a starať sa o rodinu ,keď im to tak vyhovuje ,pre niekoho práca nie je zivot ,keď chce niekto pracovať nech pracuje a kto nechce -nemusi ,prečo by mal ist do prace
Ja keď som bola doma som nesedela na riti
@minenkaa
Ved ani ja nesedim doma na riti 🤣🙈 Ale bavi ma ako si to tu vacsina mysli 🤣 Ale ved nech si to myslia, ludi nezmenime. Skratka je to system o tom istom- vacsina pracuju obaja a maju podelene pocinnosti doma a okolo deti. U nas pracuje muz a ja sa staram o domacnost a deti 🙂 A vikendy sa venujeme jeden druhemu a detom. Muz nepracuje a ja nerobim nic z povinnosti okolo domacnosti a deti, nakolko si vsetko stihnem pocas tyzdna 🙂
@minenkaa
Ved ani ja nesedim doma na riti 🤣🙈 Ale bavi ma ako si to tu vacsina mysli 🤣 Ale ved nech si to myslia, ludi nezmenime. Skratka je to system o tom istom- vacsina pracuju obaja a maju podelene pocinnosti doma a okolo deti. U nas pracuje muz a ja sa staram o domacnost a deti 🙂 A vikendy sa venujeme jeden druhemu a detom. Muz nepracuje a ja nerobim nic z povinnosti okolo domacnosti a deti, nakolko si vsetko stihnem pocas tyzdna 🙂
@anonym_6e4e5c a presne o tom to je ,ako to vyhovuje tej rodine a je úžasne si doobeda porobiť a poobede, byt v klude s deťmi a mať stále dobrú náladu a nie byt každý deň unavená a tešiť sa len do postele
@aurora33
Ja nechapem preco tie, ktore nepracuju by mali byt lenive 😂🙈 Ved ty pracujes, tvoj muz pracuje tiez. Domacnost a povinnosti okolo deti mate podelene. Moj muz pracuje, ja sa staram o domacnost a povinnosti okolo deti. Mame to tiez podelene len inym sposobom. Ci co ta stve, ze mam popri svojim povinnostiam niekedy cas pocas tyzdna ist do fitka, vypit si s kamoskou v klude kavu, precitat knihu, ist pozriet rodicov, ist na masaz, nakupovat …. cokolvek co ty robis cez vikend, alebo po praci?! Ja to robim cez den, ty po praci/ cez vikend tak v com je problem? 🙂 Alebo patris medzi tie, ktore to podelene nemaju, muz zaraba- ale mizerne, ty sa musis nahanat, aby ste vobec vyzili, o deti a domacnost sa staras zvacsa ty- muz este pride po praci, s pivom v ruke okomentuje co bude na veceru a este ma aj blbe reci. Lebo to je asi ten najhorsi scenar, ale aj taketo pripady si tu citame 👎 Takze nie, tie ktore sa nenahanaju kazdy den do prace, robia pracu, ktoru mas ty podenelu so svojim muzom 🙂
@anonym_6e4e5c kebyže čítaš moje odpovede v iných témach tak by si vedela ako to máme. Môj manžel zarába nadštandardne, a aj sa zaujíma o deti. Ja mám prácu ako hobby, vôbec sa nenaháňam a predstav si že si stíham aj zacvicit aj pozrieť rodinu a podobne. Môj manžel nepije, neleží doma na gauči, venuje sa deťom a aj mne. Ešte niečo?
@anonym_6e4e5c a presne o tom to je ,ako to vyhovuje tej rodine a je úžasne si doobeda porobiť a poobede, byt v klude s deťmi a mať stále dobrú náladu a nie byt každý deň unavená a tešiť sa len do postele
@minenkaa tak tej žene zrejme neostáva nič iné, len doobeda všetko porobiť aby sa poobede venovala deťom, keď má muža, ktorý na domácnosť a deti zvysoka kašle. Je mi jej ľúto. Aj všetkých, ktoré majú takých chlapov.
@minenkaa tak tej žene zrejme neostáva nič iné, len doobeda všetko porobiť aby sa poobede venovala deťom, keď má muža, ktorý na domácnosť a deti zvysoka kašle. Je mi jej ľúto. Aj všetkých, ktoré majú takých chlapov.
@aurora33 nie každý ma prácu ako hobby,nie každý ma prácu na pár hodín ,nie každý ma prácu od do
Mne napríklad prvý muz chodil na týždňovky ,teraz druhý býva do šiestej siedmej v práci a obaja, aj keď by veľmi chceli, nemali jednoducho možnosť, byt až tak nápomocní a je to tak vo veľa rodinách a je jednoduchšie ,keď ostane jeden z nich,pár rokov doma
Tebe inak nik nevyčíta ,že chodíš do prace ,prečo to robis ty ženám čo sú doma ,byt doma nie je zakázané ,iné je keď niekto naozaj nič nerobí a vyplakáva ,aký ma ťažký zivot a nemá z čoho žiť,ale tu to tak nie je
@anonym_a26027 Ja zo svojej praxe poznam velmi vela podobnych pripadov. AJ pripady maldych vdov, ked aj pri znacnimmajetku nedokazalizaplati velku dan z dedctva, takze ja vpodnkani im hozil bankrot a museli rpdavat nehnutelnsoti,aby tu dan zaplatili. Aj pripady, ked manzel ci partner tie zezny opustil ci ssa stal invalidom. Takze podnikanie zaniklo, poIsteni nebolo vysoke ,ci bolo urcne inej sobe ako manzelke ci partnerke. Su rozne zlozite situiacie v zivote at ie zeny to lahostajne prehliadali v nadeji,ze im sa to stat nemoze. Ved partner ci manzel zaraba,maju nehnutelnost. tak co sa moze stat. No ale stalo sa. A uz bolo neskoro na napravu.
A ked taka zena spadne v ziv.urovni dole,tak to poznaci aj jej psychiku casto.A pracu potom si najde este menej pravdpodobne. Prtoize zvycaajne taka zena nema dobr vzdelanie a nie je odbornikom ,o ktoru by sa zamestnavatel potrhal na pr.trhu.A ak aj mala,tak uz to rokmi stratila a teda aj tu schopnost byt odbornikom.
@f333 daň z dedičstva bola zrušená ešte v roku 2004
@anonym_6e4e5c kebyže čítaš moje odpovede v iných témach tak by si vedela ako to máme. Môj manžel zarába nadštandardne, a aj sa zaujíma o deti. Ja mám prácu ako hobby, vôbec sa nenaháňam a predstav si že si stíham aj zacvicit aj pozrieť rodinu a podobne. Môj manžel nepije, neleží doma na gauči, venuje sa deťom a aj mne. Ešte niečo?
@aurora33 mas potom aj ty sedieť doma na riti a nezávidieť moja 😘😉🤣
@minenkaa tak tej žene zrejme neostáva nič iné, len doobeda všetko porobiť aby sa poobede venovala deťom, keď má muža, ktorý na domácnosť a deti zvysoka kašle. Je mi jej ľúto. Aj všetkých, ktoré majú takých chlapov.
@aurora33
Kasle? Ano kasle na nas tak, ze je o 5-6 doma a venuje sa mne a detom a cez vikend mame cas pre seba, sme spolu ako rodina 🙂 Musim mu povedat ako na nas kasle 🙈
@anonym_6e4e5c kebyže čítaš moje odpovede v iných témach tak by si vedela ako to máme. Môj manžel zarába nadštandardne, a aj sa zaujíma o deti. Ja mám prácu ako hobby, vôbec sa nenaháňam a predstav si že si stíham aj zacvicit aj pozrieť rodinu a podobne. Môj manžel nepije, neleží doma na gauči, venuje sa deťom a aj mne. Ešte niečo?
@aurora33
Pozri ak to mate takto a vyhovuje vam to- je to uplne ok. Ty mas pracu ako hobby, ja mam hobby plavanie, posilku, rychlochodcu 🙂 Kazdy ma to svoje.
Urob ako to tebe a vám vyhovuje ,ja som bola doma do 12 rokov dieťaťa ,s občasnými prestávkami ,keď som šla do práve na pár mesiacov,bolo fajn nestresovat sa čo cez prázdniny a užili sme si ten kľud a aj moja mamina povedala,že to na tom decku neskutočne vidno
@minenkaa
Cooo ty si “sedela doma” 12 rokov? To ako si si dovolila? 🤣🤣🤣 Ironicky napisane
Som toho isteho nazoru ako tvoja mamina 🙂
@anonym_6e4e5c a presne o tom to je ,ako to vyhovuje tej rodine a je úžasne si doobeda porobiť a poobede, byt v klude s deťmi a mať stále dobrú náladu a nie byt každý deň unavená a tešiť sa len do postele
Ved o tom istom tu pisem cely cas aj ja, ale v zavere sa dozviem, ze moj muz nechce byt s detmi a kasle na mna a na rodinu 🤣🤣🤣 tak to som uz fakt odpadla
@anonym_autor snad bude zmýšľanie ľudí na Slovensku niekedy také, že žena, ktorá nepracuje z akéhokoľvek dôvodu aj preto, že nemusí také veľkorysé, že nebudú o takých ženách hovoriť ako o darmozrackach a vyciciavacoch.Ale žena, ktorá nestíha deťom cez týždeň ani navarit, ráno sa chystajú same do školy, desiatu si kupujú v obchode tak to je prototyp dobrej zamestnankyne čo tam po tom, že ako matka, manželka, dcéra nefunguje, lebo nemá kapacitu a cez víkend doháňa zameškane.To je ako za socializmu🤣🤣rýchlo dieťa do jaslí a buduj krajinu.Bola som doma s 2 deťmi 11 r nikdy som nemala pocit, že sa nudím, že by som sa mala hanbiť, že neprinasam domov peniaze.Mala som v podnájme byt, ktorý som si kúpila ako 26 r.Pre nás bolo dôležité pokryť všetky prázdniny, choroby, učiť sa s deťmi, krúžky mať doma navarené a kľud.Muz chodil domov okolo 18 a ak by som nastúpila tam, kde som pracovala zle by sa to kombinovalo.Pre mňa je model mama sa stará o deti, dom úplne prirodzený nemám pracovné ambície materstvo ma napĺňa.Tak isto rešpektujem ženy, ktoré to nebaví a idú do práce skôr, alebo prenesú zodpovednosť na opatrovateľku, starých rodičov.Nie je nič horšie ako si dovoliť nepracovat.Verzie čo by bolo, keby nemám.Pre nás bolo dôležité vypiplat deti v kľude a pokojnej atmosfére doma.Zena čo pracuje, s deťmi sa neučí, vypusti ich von, večer suchá večera je akceptovateľnejsia ako žena nepracujúca.Zaujimave zmýšľanie, že akú má žena vlastne hodnotu asi iba pracovnú, lebo ostatné jej činnosti nie su hodne zreteľa😂😂
@anonym_autor snad bude zmýšľanie ľudí na Slovensku niekedy také, že žena, ktorá nepracuje z akéhokoľvek dôvodu aj preto, že nemusí také veľkorysé, že nebudú o takých ženách hovoriť ako o darmozrackach a vyciciavacoch.Ale žena, ktorá nestíha deťom cez týždeň ani navarit, ráno sa chystajú same do školy, desiatu si kupujú v obchode tak to je prototyp dobrej zamestnankyne čo tam po tom, že ako matka, manželka, dcéra nefunguje, lebo nemá kapacitu a cez víkend doháňa zameškane.To je ako za socializmu🤣🤣rýchlo dieťa do jaslí a buduj krajinu.Bola som doma s 2 deťmi 11 r nikdy som nemala pocit, že sa nudím, že by som sa mala hanbiť, že neprinasam domov peniaze.Mala som v podnájme byt, ktorý som si kúpila ako 26 r.Pre nás bolo dôležité pokryť všetky prázdniny, choroby, učiť sa s deťmi, krúžky mať doma navarené a kľud.Muz chodil domov okolo 18 a ak by som nastúpila tam, kde som pracovala zle by sa to kombinovalo.Pre mňa je model mama sa stará o deti, dom úplne prirodzený nemám pracovné ambície materstvo ma napĺňa.Tak isto rešpektujem ženy, ktoré to nebaví a idú do práce skôr, alebo prenesú zodpovednosť na opatrovateľku, starých rodičov.Nie je nič horšie ako si dovoliť nepracovat.Verzie čo by bolo, keby nemám.Pre nás bolo dôležité vypiplat deti v kľude a pokojnej atmosfére doma.Zena čo pracuje, s deťmi sa neučí, vypusti ich von, večer suchá večera je akceptovateľnejsia ako žena nepracujúca.Zaujimave zmýšľanie, že akú má žena vlastne hodnotu asi iba pracovnú, lebo ostatné jej činnosti nie su hodne zreteľa😂😂
@anonym_ba71b3 mam otázku. Neber to tak že rypem, chcem sa len opýtať zo zaujímavosti. Kto za vás nepracujúce matky v domácnosti platí zdravotku, dôchodkové poistenie atď? Ste na úrade práce alebo si to platíte dobrovoľne?
@anonym_ba71b3 mam otázku. Neber to tak že rypem, chcem sa len opýtať zo zaujímavosti. Kto za vás nepracujúce matky v domácnosti platí zdravotku, dôchodkové poistenie atď? Ste na úrade práce alebo si to platíte dobrovoľne?
@aurora33 je lepší model, že prídu obidvaja z práce a začnú robiť okolo domácnosti, jeden už nestíha krúžky, takže druhý musí ísť skoro ráno do práce, aby poobede mohol ísť s deťmi, niečo potrebujú jesť, musia sa učiť, ísť so psom, občas nejaký lekár, prevencia, posedenie v škôlke, zrps v škole ja neviem či my sme zvláštna rodina, ale my mame skoro každý deň nejaké povinnosti.
@anonym_a64219 3/4 roka som bola na úrade práce, potom som nastúpila do práce, ale bol to len chaos na konci skúšobnej doby som odišla spravila si rekvalifikačny kurz a pokým som nezačala pracovať na seba som si pár mesiacov platila ako samoplatca.Technicky vzaté nemusíš pracovať vôbec zaplatíš si sama odvody
@aurora33 je lepší model, že prídu obidvaja z práce a začnú robiť okolo domácnosti, jeden už nestíha krúžky, takže druhý musí ísť skoro ráno do práce, aby poobede mohol ísť s deťmi, niečo potrebujú jesť, musia sa učiť, ísť so psom, občas nejaký lekár, prevencia, posedenie v škôlke, zrps v škole ja neviem či my sme zvláštna rodina, ale my mame skoro každý deň nejaké povinnosti.
@anonym_a64219 3/4 roka som bola na úrade práce, potom som nastúpila do práce, ale bol to len chaos na konci skúšobnej doby som odišla spravila si rekvalifikačny kurz a pokým som nezačala pracovať na seba som si pár mesiacov platila ako samoplatca.Technicky vzaté nemusíš pracovať vôbec zaplatíš si sama odvody
@anonym_ba71b3 no hej to máš pravdu že nemusíš pracovať a stačí keď si sama platíš. Mňa len zaujímalo že ako fungujete lebo úrad práce by mi nedaval veľmi zmysel. To si myslím že by sa snažili takú osobu už dávno vyradiť z evidencie
Ja neviem zeny,ale ste hrozné.Nie kazda zena tuzi po kariere,nie kazda sa chce zodrat za pasom.Nie kazda ma kapacitu na vysoke skoly,na maturitu,nie vsetkym je nadelene rovnako.A teda ked ma moznost zostat doma nech doma zostane co vas to vsetky drazdi.Ja tiez neplanujem navrat do prace,nemam rada ludi,ked nejdes so stadom uz ta vyclenuju,pracovat so slovenskymi zenami je ciste peklo.Staci si precitat niektore komentare.Uzivaj si autorka co mozes a na ostatnych sa z vysoka pozri,nebudu zit tvoj zivot ani ti platit ucty,ani ti nevychovaju dieta.
@anonym_a1ce6d ono si netreba zase mýliť pojmy s dojmami. Ani ženy, ktoré majú manželov skutočných milionárov nesedia doma s vylozenymi nohami len tak. Niečo robia, nejako sa angažujú, ergo, nazvyme to, ze pracujú. Len na rýchlo ma napadá, včera bola Slovenka roka, ktorú organizuje Mária Rehakova. Nesedí doma, ale niečo "robi", samozrejme nemaka za pásom, ale je po nej nejaký výsledok. Taktiež napr.mamzelka Patrika Tkaca, Iveta, ma svoju tanečnú školu, ergo tiež niečo "robi". Ono fakt naozaj doma sedi len lemra lenivá, prepáč.
O takých co ti píšeš ty a tebe podobne, sú jednoducho iba puťky domáce, ktoré robia služby a gazdine v jednom, aby to nemuseli robiť chlapi. Lebo povedia, vsak si doma, postaraj sa. A nie, toto by som nechcela, ďakujem.
Veď buď doma, kým to bude všetkým trom vyhovovať. Ak nemusíš, užívaj. Nebudeš musieť riešiť prázdniny, choroby... krúžky si obehas v kľude, budeš pekná, kľudná, budeš mať upratané, navarené...
A keď toho budeš mať dosť, pôjdeš do roboty. Ešte sa v živote namakas dosť
@anonym_autor spoločenskú normu nerieš. Veď vyskúšaj,bostan doma, funguj tak ako doteraz, pories veci, ktoré máš v plane. Časom uvidíš, ak ti bude chýbať pracovné prostredie, byť medzi ľuďmi, tak sa zamestnas. Ja za seba môžem povedať, že mne by to chýbalo nechodiť do práce.
@anonym_autor spoločenskú normu nerieš. Veď vyskúšaj,bostan doma, funguj tak ako doteraz, pories veci, ktoré máš v plane. Časom uvidíš, ak ti bude chýbať pracovné prostredie, byť medzi ľuďmi, tak sa zamestnas. Ja za seba môžem povedať, že mne by to chýbalo nechodiť do práce.
@margotka17 tu sú prezentované iba extrémy. Zodranie sa za pásom vs. nič nerobenie. Ale sú aj možnosti medzi tým.

@minenkaa normálny človek pochopí, ako som to myslela. Že sedí DOMA na riti. Pochopila si to? Alebo tebe tiež to sedenie doma na riti spôsobilo úbytok mozgovej hmoty?
@aurora33 teplo uraduje 🙈😁🤣
3/4 ľudí ti tu napise, ze si úbohá chudera a závidis, ze ty na tom zadku doma sedieť nenusis. Pritom to nemusi byt vobec pravda, mas len jednoducho iný názor na to. Ja aj keby som mohla, nesedelo len tak doma na riti, ale budujeme si niečo vlastne kvôli zadným vratkam.