Chcem odísť od partnera, máme spolu 2 malé deti

evelyn226
4. jan 2020

Ahojte ženy, potrebujem poradiť nie ukameňovať za moju chybu, za to že som verila a bola som hlúpa, že som ostala s partnerom a mám s ním dve deti.
Takže, s partnerom sme spolu 10,5 roka, žijeme v jednej domácnosti (bez jeho rodiny) 3 roky v našom (jeho) byte. Máme spolu dve deti skoro 4 ročného syna, ktorý chodí do škôlky a dvojmesačného syna s ktorým som na RD (nemala som nárok na MD). Moje financie sú biedne dostávam iba RP. Partner mi peniaze dá keď potrebujem, cca 250€ niekedy celé na ruku a niekedy len po 50€ keď treba nakúpiť a podobne.
On si ani po našej komunikácii o spoločnom živote neuvedomuje, že nie som šťastná a vzťah zase upadá ... už nemám síl, energiu riešiť to keď z jeho strany nie je absolútny záujem... ale to rozoberať nechcem. Potrebujem poradiť ako, kedy, kam odísť... nemám nič žiadne úvery alebo čokoľvek iné. Jediné čo mám sú moje dve deti a auto, ktoré potrebujem. Inak nemám nič, žiadne dlhy, žiadne peniaze.... K rodičom sa vrátiť nechcem, to by bolo z kaluže do blata. To radšej vydržím a ostanem s partnerom. On nevie aké kroky zmýšľam, nevie, že som rozhodnutá odísť natrvalo od neho. A aj mi to vyhovuje, pretože ak nenájdem iný spôsob kde ako bývať s deťmi a mať aj financie, vydržím tu do mladšieho troch rokoch keď nastúpi do škôlky, ja do roboty bude to lepšie aspoň dúfam, skrz financii... prosím poraďte ako ste to riešili vy čo máte, mali ste malé deti a boli ste na tom podobne. ďakujem

limetka69
4. jan 2020

ja ti len chcem povedat, ze zamestnat sa a chodit na ocr tiez nie je ziadna vyhra, takze by som takto neuvazovala

sissahh
4. jan 2020

@evelyn226 a čo ti robí keď chceš vlastne od neho odísť ? Lebo som to pochopila tak že sa snaží živiť celu rodinu a ty si doma pri deťoch

evelyn226
autor
4. jan 2020

@limetka69 takto som vôbec neuvažovala ani ma to nenapadlo ani by som to nerobila.

evelyn226
autor
4. jan 2020

@sissahh pisala som, že chcem radu ako odísť. A tiež, že nebudem vypisovať kde je aký problém. To tu absolútne nejdem riešiť čo je medzi mnou a mojim partnerom. Ďakujem za pochopenie

limetka69
4. jan 2020

@evelyn226
tak pisala si, ze nastup do skolky a praca, no z vlastnej skusenosti, v dobrom ti pisem, ze by som to bez muza svokra a jeho priatelky nedala, pretoze maly bol prvy rok vkuse doma

zuzka1117
4. jan 2020

A prečo s ním máš ďalšie dieťa keď chcem odísť? Ja toto nepochopím

jaskolka
4. jan 2020

Tak odísť... V každom prípade potrebujes bývanie, minimálne garsónku, alebo nejakú ubytovňu, kde príjmu matku s dvoma deťmi. Potom potrebuješ príjem, stabilný aby si pokryla náklady na bývanie, stravu, oblečenia, lieky a podobne. Jednoznačne budeš potrebovať pomoc pri starostlivosti o deti, lebo dve malé deti, to sú neustále výdavky, OCR a podobne. Zamestnávatelia sa nehrnú prijať osamelí ženu s dvoma deťmi, lebo bohužiaľ je "riziková". A argument že počkám do troch rokov dieťata je trochu "divný". Ak by ta muž týral, bil, bol alkoholik,gembler, tak určite by si neuvažovala čakať tri roky. Vtedy si samozrejme azylove domy, a podobne, ale to asi je iný prípad. A zase byť s ním, lebo nemôžem byť sama, to je dosť sebecké. Nehnevaj sa, iste si chcela radu, aj sa, snažia tu ženy poradiť... Ale problém bude asi niekde inde.. A ver mi, byt sama s dvoma deťmi nie je výhra.

jaskolka
4. jan 2020

@evelyn226 ona ti len chcela poradiť, čo po odchode by si musela robiť. Ak budeš sama, musíš z niečoho žiť. Teda musíš sa zamestnať. A ak dieťa ochorie, nemáš partnera, či babičku, alebo niekoho, kto ti ho postráži, ako ho chceš nechať samo doma?

mogaa
4. jan 2020

@evelyn226 na tvojom mieste skôr riešim z čoho vyžijem sama s 2deťmi....máš 2-mesačné dieťa, kam chceš ísť? ak by malo mladšie dieťa 1,5-2roky tak ti poradím nájdi si prácu a prenájom a potom odíd....ale ty si uvedom že z RP nevyžiješ a do práce ísť nemôžeš keďže mladší má len 2mesiace....a výživné? no ak na 2deti dostaneš 300eur môžeš byť spokojná a aj to len ak má tvoj priateľ normálny plat....veď si uvedom že prenájom bytu je cca 400eur, do azylového domu ťa nevezmú lebo nie si týraná a ty si povieš že k rodičom nechceš....no byt ti nikto nedá, musíš sa postarať sama o seba a aj svoje deti...moja rada je počkaj s odchodom aspom rok, lebo ak chceš s deťmi odísť, musíš byť schopná ich aj uživiť a z RP ich neuživíš....RP bude 270+prídavky +výživné - dokopy cca 600eur, prenájom cca 400eur - vyžiješ z 200eur? + treba myslieť aj na to z čoho budeš platiť prenájom do doby kým sa stanoví výživné a aj to že priateľ občas "zabudne" poslať výživné....

janickacrazy
6. jan 2020

@evelyn226 určite by som počkala, dokým bude mať mladšie dieťa aspon tie 3-4 roky a ty budeš mocť nastúpiť do práce, ak nechceš ísť k rodičom, tak aspon sa nasťahuj v ich blízkosti, ak by teda boli ochotní ti občas postrážiť deti, ak budú častejšie choré v školke alebo nebudeš stíhať ísť pre ne z práce, je to náročné, ja mám teraz 4ročného, čo už druhý rok je v školke a stále 2 týždne v školke a 2 týždne doma, každú chvíľu je chorý

evelyn226
autor
6. jan 2020

@janickacrazy ďakujem za radu.

mnamko
6. jan 2020

evelyn226 Rp je od noveho roku 370€ + rodinne+ vyzivne no nemyslim ze malo na zaciatok,ked uz chces odist,na zaciatok by ti stacila garzonka.Drzim palce,

janickacrazy
6. jan 2020

@mnamko to je len pre tých, čo mali nárok na RD, čo ona nemala

evelyn226
autor
7. jan 2020

@mnamko
@janickacrazy keby som mala narok na MD tak ano bolo by to super na rozbeh. Ale nemala som tak mam tych 270 ci kolko to je. Ale ďakujem 😊

mirgenah
7. jan 2020

Asi počkaj kým nepôjde najmladšie dieťa do MŠ.

mnamko
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
mnamko
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
mnamko
8. jan 2020

Tak to som nevedela

mirkaandrej
12. jan 2020

@evelyn226 nemaš sa prečo bať alebo hanbiť vratiť k rodičom. Aj tam môžeš prečkať do synovych 3 rokoch. A potom isť do roboty. Načo sa trapiť keď to nema zmysel. Rodičia Ti pomožu a budu oporou, možno lepšou než partner. A Ty sa nebudeš trapiť.

ktochytavzite
12. jan 2020

Asi ken vydrzat ked budu deti vatsie ,pre dobro deti ostan s nim aspon ked si sama zarobis ,co chces deti vlacit po ubytovniach akebo krizivych centrach?? No mala by si vydrzat pre dobro deti a mysliet na ne,nie na seba,pokila ta muz nebije ,netyra vydrzat sa to da.

evelyn226
autor
12. jan 2020

@ktochytavzite da sa vydrzat a do krízových centier sa nechystam... A vzdy! VŽDY!!! Myslim v prvom rade na svoje deti! Takze ak by ešte niekto mal problem, nazor, nieco... Ze ja mam na prvom mieste seba a nie deti. Ostat s partnerom len preto aby netrpeli deti co je naprosta kravina. Alebo ze ked ma netýra, nepije, nie je gambler... Mam ostat... Si uvedomte zeny ze toto nie su jedine veci, pre ktoré zena odchadza... A ine veci su banalita a treba ostat. Nebudem pisat aky je problém v mojom vztahu s muzom. Lebo by ste tu zacali poniektore vypisovať take veci ze to sem nepatri. Tie ktore mate doma skvelého chkaoa gratulujem. Tie ktore vychádzate s muzom aj ked vam to neklape gratulujem... Tie ktore sa chcete pýtať preco s nim mam vobec deti, z držte sa komentara. Ľudia sa menia a niekedy to naozaj po čase nevide ako by sme chceli. Presne viem ako partnerstvo funguje. Len na to treba dvoch. Nie aby len jeden tahal a druhy....
Ďakujem za pochopenie, tie ktoré sa urazite vas problém! Tie ktore so mnou súhlasíte ďakujem a tie ktore mate zdravý rozum... Viete ako reagovať - nereagovať...

@ktochytavzite ďakujem za komentár ale treba sa zdrzat nevhodným vyjadrením pretože si ma s tým urazila kedze ma absolútne nepoznas.

Zeny rozumiete tomu ked niekto nieco napíše? Musíte byt vacsina take nepríjemné a písať urážlivé komenty? Vietr citat medzi riadkami? Potrebujete sa vy nejako vyjadrit mate problem? Tak ho napiste ale preboha skončite s tym vyskakovanim ako by ste boli vy dokonale. Ja som poprosila o radu. Nie o to co som ani neurobila nenapísala... Ste hlúpe strasne zle a ak vam to robi choďte do spoločnej skupiny a robte si zle na vzajom. Ja sa necudujem ze v realite nemozem spomenut modry konik, kazdy si hneď mysli ake hlúpe zeny tu su ake hlúpe názory si davaju a akoby to bol hojdaci konik nie modry konik... Pre nieco to bolo vytvorené a si myslim ze vy ambasádorky ci co ste, ktoré ste vymysleli tuto stranki, by ste si mali stat za svojím aby to bolo orr matky zeny... A aby sme si pomahali... Ledva tu niekto da fotku alebo koment, ziadost o pomoc a tolko kritiky dostane akoby sme kazda jedna boli neschopna zena ktora mysli len na seba...
Ďakujem

ktochytavzite
12. jan 2020

@evelyn226 zo nieke urazlivy koment len ako si predstavujes vyzit zbrodicovskehobprospevku tak aby deti netrpeli?Nechces ani k rodicom,mas len 2mes dieta,ak nemas peniaze,tak sa to neda a t nemas ani pomoc v rodine.Ja viem ze sa minpise dobre ale ja na tvojim mieste by som pockala kym to male este podrastie.

evelyn226
autor
12. jan 2020

@ktochytavzite ved ked vidim ze nie je ziadny iny system nemam problem ostat este tri roky... Ka som chcela vediet ako to riesili aj ine zeny...

ktochytavzite
13. jan 2020

@evelyn226 drzim ti palce .Zalezi asi aj od toho problemu aky mate,ak sa to sa ako,tak vydrzat ,ostala by som este a potajomky sporila peniaze do buducna,ak jw to take ze sa to neda vydrzat tak by sim sla.Horsie je ze twbe nema kto pomoct.Lebo malu nemozes dat nikde ,jasle ti ju nevezmu zrejme a opatrovatelku si platit by ta stalo cely plat,ja platim napr na hodinu 5€ cize je to dost.

mirkaandrej
13. jan 2020

@ktochytavzite WTF?!?!?!

Sorry ostatnym, ale skoze len preto ze muz zebu netyra alebo nebije, ma s nim ostst??? A co laska, porozumenie, dovera ci respekt??? To ma zena ostat vo vztahu len preto, lebo ma to stastie ze ju muz nebije?!?!?! A ze mysli na deti, ved tym ze s nim ostane im nepolepsi, nonstop budu vidiet, ako sa mama trapi a bude sa to prenasat na tie deti! Ved stastna mama=stastne deti.

mirkaandrej
13. jan 2020
lenteraz111
16. jan 2020

@ktochytavzite 5 eur na opatrovatelju je veľa??? Hahahaaaaaa. A ako ma sporiť, keď ma len príspevok? Raz napíšeš ako ma vyžiť a potom, ze sporiť. Jasne, ľahko sa píše nám, ktoré to nezazivaju. Presne, prenášať stres zo seba na deti, je to najhorsie. Niekedy lepšie krízové centrum ako život s idiotom.... Poznám osobne susedu s podobným osudom. Sme si užili aj my susedia, chudá žena.

lenbea
4. feb 2020

@evelyn226 to že ba si to finančne absolútne nezvládla asi netreba písať. Tiež chodiť do robota a byt sama s dvoma malými deťmi tiež nie je sranda, neskôr uvidis. Ale najviac podstatne je, že aj keby si si raz nasla niekoho, nik nebude mat radšej synov, ako ich otec. Ja viem, že chlapi sa dakedy o deti vôbec nezaujímajú. Aké cudzím chlapom ženine deti ešte aj prekážajú. Potom sa žena boji rozchodu a začne uprednostňovať chlapa pred vlastnými deťmi. Míňaj radšej energiu na to, ako pracovať na vzťahu s partnerom, a možno sa aj zobrať s ním. Lebo aj tá neistota bez manželstva vie dobre zožierať. Sama pises, že odísť k vašim nechceš, na vlastne ubytovanie nemáš a veľké alimenty nečakaj, tak neviem, či si myslíš, že Ti niekto dáke zázračne riešenie ponúkne.