Dá sa obnoviť láska k partnerovi?

28. júl 2020

Ahojte, nebudem tu všetko rozpisovať, len by ma zaujímalo, či ste sa niekedy dostali vo vzťahu do fázy, že ste sa s partnerom/manželom po rokoch odcudzili a prekonali ste to. V skratke.. Z mojej strany je ochladnutie, nehovorím mu milujem ta, nepohladkam ho, nespíme spolu uz dlhšie, ani v jednej spálni - chrápe a mne to vadí lebo sa nevyspim. Sme vo vela veciach rozdielni, všetkému tomuto samozrejme aj niečo prechádzalo, prišla som na viac vecí čo urobil ale zase žiadna nevera, milenka a podobne... v podstate je to chlap dobrý aj keď by som vedela menovať prečo sme tu kde sme - chyba je určite na oboch stranách, on sa aj snaží, pohladka ma, zavola ma k nemu, chytí za ruku ale u mňa je to nula bodov veľmi som za posledné roky ochladla, nechcem sex, mam ho rada ale nemilujem ho, veľa vecí mi ňom vadí, sama sa sebe vnimam že uz mi lezie na nervy aj to ze po jedle neda ani blbý tanier do umývačky ale položí vedľa umývadla vadia mi už naozaj aj detaily. Neviem prekusnut niektoré veci ktoré sa postupne nabalovali až sme tu.. Ale chcem skúsiť vzťah zachrániť kým sa ešte dá aj koli nam aj koli dieťaťu.

zuzubb007
28. júl 2020

@1angelika fakt tak ja takého nepoznám

katkati
28. júl 2020

@1angelika Skôr sú takí, čo nemôžu, alebo si vystačia sami, ale žeby nechceli, takých je veľmi málo.

20erika07
28. júl 2020

Urcite sa da obnovit. Aj my sme to mali teda ja som bola presne v tej situacii ako si ty, uplne som si myslela ze ho uz nelubim ze mi lezie na nervy vsetko co spravi a nespravi, je pravda ze sme sa o vztah nijako nestarali. 11rokov.
Rozhodol sa odist ked som ho nechcela, vydrzali sme necelé 2mesiace, az potom som zistila ze to bol klam a ze ho velmi stale milujem. Dohodli sme sa ze sa budeme o vztah starat a klape nam to uz dalsie 2roky zamilovaní po usi. Je to len na Vas dvoch,ci chcete ci nie.
Staci ak jeden nechce ,ten druhy to sam nepozliepa 🙂 drzim palce

indiankaindi
28. júl 2020

Neviem ti poradiť niečo konkrétne, ale píšeš, že máš problém komunikovať, resp. to nie je úplne tvoja parketa. A že manžel, ak sa mu niečo nepáči, tak debatu končí - tak nejak som to pochopila. Čítala som asi všetky tvoje príspevky sem a musím povedať, že sa veľmi dobre čítajú. Píšeš prehľadne, logicky, bez zbytočných obkecov okolo, stručne, jasne. Čo tak dať svoje pocity na papier a tak to dať manželovi? Budeš mať čas napísať všetko, čo potrebuješ, môžeš to písať aj niekoľko dní, aby si si všetko premyslela, môžeš to upraviť po napísaní, ak bude treba a predovšetkým podáš manželovi informáciu, pri ktorej ťa nemôže prerušiť, nemôže ťa zmiasť výrazom tváre alebo gestom. A hlavne nemôže ujsť. 🙂

mimkao
28. júl 2020

Úplne ti rozumiem a veľmi som sa v tvojej situácií našla. Mne sa toto stalo pred cca 4-5 rokmi.

karolinakr
28. júl 2020

V tomto pripade treba ist od seba, idealne stretnuť debila, čo ťa bude šikanovať, po pol roku zístiť, ze ten moj partner je užasny chlap, kašlat na to, že riada neodklada, spomenut si, aky bol pekny mily a vratiť sa k sebe s nóvym začiatkom a očakavanim
a vášňou v posteli

kubkovamama
28. júl 2020

Nepíšeš ako dlho ste spolu,resp.kolko rokov máte vy a deti.Ja som dva krát rozvedená,dôvody boli veľmi zle,od alkoholu,nezamestnanost,ponižovanie čo určite vidno,že váš prípad nie je...ALE keby som viac komunikovala otvorene a hlavne hned k veci,možno by niektoré veci boli inak.Nechcem porovnávať neporovnateľné,vy asi máte normal vyhorenie,žiadne extrémy ako alkohol násilie.Tym chcem povedať,komunikácia je základ.Bez toho sa doma nepohnete.Zahod zábrany a že ja to neviem byť otvorená a priama.Musis byť.Vykecaj sa mu zo svojich pocitov,zvlášť keď aj on zrejme chce vzťah udržať.Pokial to nejde ani za svet,tak parovy terapeut.Chodte spolu alebo sama.Najdi si kouča čo ťa naučí komunikovať.Je to na nezaplatenie vo všetkých oblastiach života.Teraz mám vzťah,je úžasný práve vďaka tomu,že nebojím sa už povedať vždy čo chcem,čo cítim a ten druhý takisto.Je to krásny pocit kľudu a pohody,keď si večer lahnes a všetko bolo povedané,čo by ťa málo trápiť a ťažiť.Staci začať v maličkostiach presne ako si napísala-prekonat sa a s úsmevom ho poprosiť odloz si tanier.Aj keď ja by som nad tanierom mavla rukou,u nás nepodstatná vec,aj ked kedysi to aj mne strašne vadilo.Uvedom si čo sú podstatné veci.Preco ste sa do seba zamilovali.Aj keď mu nemôžeš niečo čo spomínaš zabudnúť.Vsetko mu to treba hovoriť.A stále o tom hovoriť kým ťa to neprestane trápiť a hlavne ak zacitis spätnú vazbu

wewe7771
28. júl 2020

Prajem ti, aby vam to slo. Ja som bola v takom vstahu, po 10 rokoch s jednym dietatom som ho ukoncila. Rada mat sex pre sex je sice pekna, ale mne napriklad sa uz az tak sprotivil ze som bola v strese tyzden pred tym ako mal byt syn u babky lebo som vedela ze somnou bude chciet spat a mne sa to totalne hnusilo... citila som sa ako znasilnena, ked som.s nim.spavala lenaby som zachranila vstah... nakoniec bol ten rozvod najlepsia vec. Zacala som novy zivot, mam novu rodinu, a iked nie je vzdy vo vstahu vsetko idealne, stale je tam pritazlivost, ktora nas ztmeluje...

tslobik
28. júl 2020

@20erika07 Hm, to je pravda, že často človek zistí veľa vecí až keď je už neskoro často.

tslobik
28. júl 2020

@kubkovamama Zlé je ale ak jeden (napr. ja) komunikuje veľa, proste stále som všetko rozprávala, svoje pocity, čo mi chýba, trápi - všetko a môj nič. Žiadna debata, len počúval a nič. Potom čo robiť? Dopadlo to tak, že som to vzdala a nekomunikujem ani ja už vôbec. Takže si tak žijeme už pekne dlho.

wudz
28. júl 2020

Láska je do veľkej miery aj rozhodnutie, nielen cit. A ty to rozhodnutie máš, tak už sa len snaž. Pomaličky, po krôčikoch. Raz zase budeš ľúbiť celým srdcom a toto obdobie ti bude len pripomienkou, kam to zas nemá zájsť.

xxemma
28. júl 2020

Ahoj, neviem kolko rokov ste spolu, ale pre nieco si si ho vzala, nieco ta k nemu pritahovalo a urcite si ho aj milovala. Mozno si to treba len opat pripomenut. Vratit sa k spolocnym temam, zaujmom, hladat spoĺocnu cestu, to co vass spajalo xy rokov spat, uvolnit sa, smiat sa na hlupostiach.... drzim palce.

inulienka29
28. júl 2020

Zaobstaraj a prečítaj si knihu 5 jazykov lásky! A čo najrýchlejšie!

makova333
28. júl 2020

Uz som myslela, ze 5 jazykov lasky tu nik nespomenie... 🙈 Uprimne, strasne stupidna nic neriesiaca kniha lebo to, ze ja som typ dotykovy a on skutkovy typ nic nemeni, lebo ten kto dotyky nepotrebuje ich tomu druhemu davat nebude, lebo mu to ani nenapadne a ak na to cely den bude myslieť , ze joj musim ju pohladit, pohladi ma tri krat ako psika, no to mi je naco dobre... Baby, uz sa fakt na tu knihu vykaslite, ona naozaj neriesi podstatu partnerskych problemov.

gelifil
28. júl 2020

@makova333 a pritom je v kazdej diskusii

mirkas76
28. júl 2020

Len v skratke napíšem, to čo mi pri čítaní tohto problému víri hlavou.. No communication, no love..(veľmi často používaná fráza v textoch piesní..) Celé je to o tom! Začnite rozvíjať spoločnú komunikáciu.. Potom príde znovu láska medzi Vás.. Veľa šťastia 🍀🍀🍀

777januska777
28. júl 2020

@makova333 no mne tá kniha pomohla pochopiť jazyk lásky môjho manžela a ak manžel zabudne prejaviť mne lásku mojim jazykom lásky, tak to neberiem osobne a nemyslím si, že ma nemá rád. Myslím si, že to je hlavné poslanie knihy - pochopiť toho druhého.

makova333
28. júl 2020

@777januska777 cisto teoreticky. Ja som dotykova, moj muz skutkovy. Ja chapem, ze on mi lasku prejavuje tym, ze vyvesi bielizen z pracky a umyje riad po veceri, ale dotyky mi budu chybat aj tak. A obratme si to. Ak nie som slaboducha, tak chapem, ze mi lasku prejavi tym, ze zoberie dieta na ihrisko, aby som si poobede oddychla alebo cestou z prace nakupi. Ale ak ma za tyzdem ani raz nepohladi a pusu neda ani pri odchode z domu, tak stale mi v tomvztahu bude nieco chybat. Plati to pre akekolvek kombinacie partnerov z vynimkou rovnakych. Problem je to, ze toto ani nezistis v zaciatkoch vztahu, lebo vtedy sa kazdy snazi, ale az casom.

makova333
28. júl 2020

@gelifil bohuzial

kittykat22
28. júl 2020

ahoj urcite sa da. Nam sa to poradilo. Po narodeni syna sme boli na rozvod - velmi tazke obdobie. Teraz sme spolu velmi stastni. Ale navrat bol pozvolny. Netlacil nikto na nic - my sme spolu chceli ostat, tak sme nechali nech sa to utrasie. Utrasie citaj 2-3 roky, nie 2 tyzdne. Vztah je super, sme happy. Myslim ze zaklad je chciet ostat - to ostatne uz pride same. Ak mas zaujem zostat tak by bolo dobre vyhnut sa mileneckej znamosti - pretoze akonahle v tomto tazkom obdobi najdes niekoho kto ta vypocuje a pomojka, tak to bude doma konecna.

777januska777
28. júl 2020

@makova333 no u nás s partnerom to tiež máme rozdielne, ale tu je asi dôležité si o tom potom povedať. Ja keď chcem aby ma objal prídem za ním a natlačím sa na neho aby ma objal. Jednoducho prevezmem iniciatívu. Keď som bola mladšia a nevedela som aký je manželov jazyk lásky, tak som si myslela, že on mi to robí naschvál (ak zabudol) alebo že možno ma už tak nemá rád alebo sa na mňa hnevá. Vždy som videla veľa problémov a nevedela som pochopiť, prečo mi lásku neprejavuje. Ta kniha je dôležitá najmä pre partnerov, ktorí si nerozumejú a neveria.

dajana1983
28. júl 2020

Začiatok je úplne iný,než toto čo si napísala .Pochopila som to tak len ze manželia ste.Ja tiež nie som vydatá a súhlasím v tom s tou poslednou vetou.Mas rada,ale nemiluješ, nechceš,vadí ti všetko, samé nevieš ,negatíva... Nechce sa mi všetko citovať ,ale vyzeráte práve ako manželia po X rokoch.No mne keby partner -manzel povie, že má nemiluje,tak sa sama balím a odchádzam .....neviem co chces pocut,život nie je telenovela , každý sám musí vedieť čo by mal robiť.Baby rádia choďte na večeru atď,to ti hádam tiež napadlo nie? .....isté,časom aj ta vášeň sa obmedzí vplyvom starosti či deti , ale ,,mať rád nestačí" a to by pre mňa hovorilo za všetko

stelak
28. júl 2020

Ochladnutie patrí k vzťahu, niekedy najlepší vzťah je s najlepším priateľom, netreba sa ddo ničoho nútiť a siliť, ale toto obdobie do vzťahu patrí, skôr či neskôr príde v živote chvíľa, ktorá Vás znova spojí, príde to samo, robila by som veci, ktoré ma robia šťastnou, našla by som si koníčky, zmenila rituály, ale vztah by som nezahadzovala. Niekedy treba veci menej analyzovať a vŕtať sa v nich. KEEP WOMAN BUSY, venujte sa veciam, ktorým ste nemali čas sa venovať v minulosti namiesto utapania sa v analyzovaní, vyrieši sa to samo.

simonkabianka
29. júl 2020

Pozrite si film v jednom ohni najlepšie spolu dobre vám to padne ;) večer keď budete sami s pohárom vína 🙂 ďalej určite odporúčam knihu 5 jazykov lásky táto kniha zachránila už mnoho manželstiev neviem ako dlho ste spolu ale odsudzenie sa jeden druhému je akási fáza ktorou si prešlo asi každé manželstvo a len tie silné to prekonajú..... S chlapom sa treba na rovinu porozprávať žiadnemu nič nedopne z nejakých našich znamení nie sú ako my 😄 nemajú na to tie vlohy čo my.. povedz mu ako sa veci majú pokiaľ ti záleží na vašom vzťahu tak určite tomu nepomôže ak mu budeš stále vyčítať jednu vec dokola skús jednoducho odpustiť a byť za neho vďačná pozri sa na veci ktoré robí dobre napr starostlivosť o dieťa z pod.... Čo sa sexu týka tam sa musíš v prvom rade nakopnúť ty je to normálna vec ktorá do každého manželstva patrí a bez nej to manželstvo naozaj nefunguje skús si dať na seba sexi prádelko a trocha to okoreniť.... Priťahuje ťa tvoj muž? Je niečo čo by mal na svojom výzore zmeniť? (Oholiť sa, ostrihať) pokiaľ áno tak mu to povedz ;) ty si tiež skús spraviť wellness day a postarať sa trochu o seba ja neviem napr zájsť ku kadernícke na kozmetiku alebo tak urob sa tiež krásnou..... Všetko dobre dopadne neboj sa musíte spolu len komunikovať a vedieť si odpustiť ;)

makova333
29. júl 2020

@777januska777 a o tom presne hovorim. Ak mam prist k muzovi a pokazde sa na neho natlacit aby ma objal nevyriesilo sa tou knihou nic. Pre mna to nie je objatie ked do toho niekoho musim donutit. Pre mna jw vo vztahu dolezite hladat nejake prieniky, kompromisy, to co nas spaja, iniciativa musi prichadzat z oboch stran ci uz sa bavimw o dotykoch, skutkoch, daroch... To, ze ty sa nalepis na muza a vynutis si objatie znamena, ze si knihu vôbec nepochopila a tvoj muz zjavne tiez nie. Ty mas dat z casu na cas to co potrebuje on a on to , co potrebujes ty. Sam od seba a dobrovolne.

makova333
29. júl 2020

@simonkabianka pradielko jej ako pomoze mat chut na sex s niekym s kym tu chut na sex nema?

makova333
29. júl 2020

Mila autorka, vztah so sexom uzko suvisi. Tvoj muz ta pravdepodobne sklamal tak velmi, ze ti vadi, aby sa ta vobec dotykal. Nepomoze tomu donutit sa k sexu ani pradielko ani 5 jazyko lasky. Treba si zodpovedat otazku ci ta tvoj muz pritahuje. Ak ano, smer psycholog (sama) a skusit vztak k muzovi poriesit najskor cez seba. Ak ta nepritahuje, nie je co riesit.

karolinakr
29. júl 2020

Separacia neni na škodu.Ked človek vidi čo straca, už aj tie chyby su len malichernosti, zrazu vidime x dobrych vlastnosti, čo sme doteraz nevideli
Stretnúť iných ĺudi, 100x horšich a vtedy prijde ten moment - aha chcem alebo nechcem
Ak niekto zabudne v separacii na partnera a namota sa na prveho, čo lepšie vyzera a ide okolo, tam neni čo lepiť a treba ísť od seba

hedan
29. júl 2020

Vaša otazka znela, dá sa obnoviť láska k partnerovi? Odpoveď, ak to skutočne chcete, dá sa.
Začnite trávením voľného času spoločne, skôr v exteriéri. S tým prídu zážitky, smiech, už samotný pohyb je fajn, tvoria sa hormóny šťastia. Toto by mohol byť druhý krok, prvý ste už urobili 😉

cuculiatko88
29. júl 2020

Podla mna je uz zbytocne nieco zachranovat....u teba to uplne ochladlo,ani sex spolu nemate....osobne si myslim ze neni co zachranit