Dôvod na rozvod - manželova rodina

31. júl 2020

Dobrý deň, píšem radšej takto lebo dôvod prečo to takto riešiť (pozná má veľa ľudí)myslím viac ľudí chápe...
Chcem iba vedieť, ak smiem, či ste sa rozviedli kvôli nezhodách ale nie medzi vami ale skrz manzelovu rodinu..
Sme spolu 10rokov a máme dve deti, manželstvo je fajn, vlastne ani nemavame nezhody ale ja už nevládzem skrz jeho rodinu, jeho mamu a zvyšok tej rodiny. Veľa mi ublížili, ohovarali má taktiež má nerešpektovali. Už to riešim 5rokov a úplne som vyhorela.
Myslíte že má zmysel sa rozviesť, rozvedie nás súd? Keď vlastne udam len že dôvod je jeho rodina a to že keď pisknu tak on skočí?
Príklad z minulého týždňa: ja a deti teploty, ja až 40 a mama telefonuje tak hneď uteká...
Ďakujem za každú odpoveď ♥️

solange7
31. júl 2020

Ten priklad z minuleho tyzdna absolutne nechapem. Kam uteka? Za vami? Od vas? Na zachod? Za hranice?
Evidentne u teba a manzela viazne komunikacia. Pretoze normalny clovek si to snad vyrozprava s partnerom

autor
31. júl 2020

@solange7 prepáč pozerám že mi to nedopisalo tu vetu ... Ono mne bolo zle aj deťom ledva som fungovala on tiez chorí ale len nádcha lenže bol na ocr ale mama volala že treba záhradu okopat a ona už nevladze... Má 52 rokov a je doma ... Je lenivá a radšej sa len ľutuje ...stále to riešime ale ...on vždy vety končí v štýle je to moja rodina , treba pomôcť ... Oni to tak nemyslia

pribinak
31. júl 2020

Nie, toto nie je na rozvod, ale na poriadnu debatu s muzom. Najmä ak je to medzi vami dobre. A ak je to dobrý otec.
To že skáče ako mama píska, žiaľ asi nezmeníš rýchlo a lahko, to chce debatu a stále debatu

lauriema
31. júl 2020

Tak toto podľa mňa vonkoncom dôvod na rozvod nieje! Rodinu tvoria deti manžel a ty. To je priorita. VVetraj si hlavu hod reč s manželom ale prosím ta neznic rodinu kvôli ohovaraniu

solange7
31. júl 2020

Tak mu povedz, ze aj napriek tomu, ze je to jeho rodina, ti vadi, ze ti zasahuju do bezneho chodu rodiny. Toto nieje dovod na rozvod. Toto je o tom, ze obaja ste nezvladli vykomunikovat problem a hadzete to na rodinu. Vyrieste si to, bud sa zmieris s uzko komunitnym zivotom, alebo si dupnes a manzel to bude musiet zregulovat. Hovorila si mu, ze sa chces pre tento problem rozviest?

autor
31. júl 2020

@pribinak veď to, riešime to vážne takmer dennodenne a napr ona vie že napr mám teploty tak vždy to otočí že ona je presnejšia. Vlastne hádky sú iba skrz ňu a celý ten systém že treba pomôcť ...

janinah
31. júl 2020

Nemusí byť lenivá,ozaj nemusí stačiť na záhradu,nemusela vedieť,že ste chorí,vy z tej záhrady predpokladám tiež dáku úrodu máte....to nie je o jeho rodine,to je o ňom a jeho postoji...ak by povedal,záhrada pár dní počká,rodina ma potrebuje,žena v horúčke,tak by toto druhá strana mala pochopiť.Presne ako ti tu píšu,komunikácia viazne.

janinah
31. júl 2020

Čo by si poradila svojmu synovi,ak raz bude ženatý? sed si doma pri žene ,ignoruj ma alebo príd mi pomôcť do záhrady,lebo nevládzem?

autor
31. júl 2020

@solange7 samozrejme... Minulý rok sme sa pohádali už tak že som papiere mala nachystané...dôvodom bola jeho mama ktorá ovplyvňuje naše deti aby sa nehrali, nerozprávali s mojou rodinou..deti majú 4 a 2 vtedy menej ale ... Ja som to počula ako im to tlcie do hlavy.
. Našťastie som nebola sama kto to počul ale urobili zo mňa blbca.(tvrdila že to sa nestalo).. Po dohovoroch a keď som vychladla tak sme tam aj boli uz lenže ona zas skúša a prekrúca moje slová..

gelifil
31. júl 2020

A on čo na to???V pohode by sa rozviedol kvôli svojej matke?....je to choré:(

autor
31. júl 2020

@janinah lenže tam je ten problém.. ona to vedela.
. Volal s ňou vedela že teplotujem a nie málo ..
A úprimne? Som z rodiny kde si radšej spravim sama ako niekoho otravovať... Čiže radšej nebudem mať záhradu ako sa montovať do života každý deň už len telefonátom a sťažovanim sa

autor
31. júl 2020

@gelifil nie stále tvrdí že on nechce ale nechce ani mame odmietať pomoc... Aj keď ju mám odmietne dnes zajtra ráno radšej privstane aby to spravil...

dskjhfdlkdjhl
31. júl 2020

Jeho rodina ste teraz v prvom rade Ty a deti, takze podla toho by sa mal zariadit. Ak je doma vsetko na poriadku a mal by sa nudit, tak nech ide pomahat svojej mame.

autor
31. júl 2020

@dskjhfdlkdjhl kiež by, doma všetko na mne ...kým nezavolá pomôže no potom zas povie ano ideme upratovať ..umývame okná a už to ide aj mne by trebalo ale treba skôr upratať garáž, drevo, záhradu, hnoj , vykydat .... A už začne hádka lebo keď chcem upratať poriadne chcem nech sa venuje deťom ...

zadana19
31. júl 2020

Ja som sa rozviedla presne za toto iste....je to mamickar ktory sa nikdy nezmeni....drzim ti palce...kludne ti poslem aj navrh na rozvod lebo v konecnom dosledku je o tom istom ako potrebujes ty

dskjhfdlkdjhl
31. júl 2020

Nuz, tak potom je problem manzel a nie jeho rodina, lebo on nema ujasnene priority, takze treba mu vysvetlit, kde je jeho miesto.

eliska13
31. júl 2020

Má aj otca, súrodencov?nech si robotu rozdelia.Verim, že by sa nič nestalo, keby išiel pomôcť o 3 dni, keď Vám bude lepšie, ale on nevie povedať mame nie a nikdy ani nebude vediet.Rozvodom čo získaš?

autor
31. júl 2020

Žienky u nás komunikácia neviazne, my o tom hovoríme, riešime to lenže on nechce nechať rodinu len tak, keď volajú treba prísť, nieje jedináčik je ich viac lenže je najstarším a vždy bolo všetko na ňom.
.kým som pracovala nevnímala som to tak ...niekedy som pracovala on doma a bol u rodičov... Zmenila som celý život.. aj bývame 5min autom od nich lebo on nechcel ísť ďalej no teraz keď som doma a čakám na neho kedy príde keďže niekedy už proste nemôžem tak on pride o 2 hodiny napr neskôr lebo mama volala

autor
31. júl 2020

@eliska13 pokoj... To že už nebudem počúvať p nich aký sú a nevládzu pričom aj moji rodičia sú starší ale toto ja neviem nie som tak zvyknutá fungovať ...a áno písala som vyššie má aj súrodencov aj otca ...

autor
31. júl 2020

@zadana19 takže je reálne že by to súd uKoncil? On proste najdlzie vydržal bez nich dva týždne ale telefonáty museli byť... Keby vtedy nerodim a nemusí byť so starším dieťaťom doma tak je to o inom... Neviem na jednej strane to nechcem skončiť no už proste nechcem bojovať aj keď on tvrdí že on nechce o nás prist..a ďakujem navrch som už spísala .. len veľa krát čítam že to nejde ...

autor
31. júl 2020

@dskjhfdlkdjhl ono to na chvíľu zas ustane a potom sa to vráti do starých koľají..zas sa niečo stane s cimproste jeho svedomie ho nenechá na pokoji a pôjde tam ... On ich nevie odrezať

janinah
31. júl 2020

opakujem,problém nie je ona,ale on a jeho postoj....bude ti lepšie bez neho? ak je inak dobrý otec,rodinu zabezpečí,v intim. oblasti vyhovuje? dobre by som si toto rozmyslela....mám totiž takého istého,mame vždy bolo treba pomáhať,lebo gazdovstvo,tak sa pomáhalo,nielen on ale aj ja,zas z tej úrody sme mali väčšinu....ale mama zomrela relat. mladá,gazdovstvo ostalo jemu na krku a čo myslíš kde chodí "relaxovať "a ničiť si chrbát? a pritom nám z toho netreba ani Ň,ale je to dedičstvo po mamke,tak nenechá schátrať ani nepredá...ja tam už nechodím skoro vôbec,som staršia ako tvoja svokra a nemám na to silu..zas lepšie akokeby v krčme sedel či sukne obháňal..a tiež by sa mi hocikedy radšej doma zišiel,aby pomohol...naučila som sa toto tolerovať,lebo mi inak vyhovuje po všetkých strankach..úprimne? bez neho samej s deťmi by mi bolo o dooosť horšie...a ešte taká maličkosť-stále je u nás láska,u vás už nie?

0silvia0
31. júl 2020

Ak nic nefunguje, mozno by som skusila taktiku jeho mamy. Fnukaj, pisti, dozaduj sa, nariekaj, ochkaj, vzdychaj, stazuj sa... Ja tiez nie som na taketo herecke vykony, ale ked uz nic nefunguje🤷‍♀️

0silvia0
31. júl 2020

@janinah cely moj otec, nekonecny makac... ked sa nenamaka, akoby ani nezil...

eliska13
31. júl 2020

Tak on už nie je malé dieťa, ktoré musí poslúchnuť a hneď utekať.je od nich neodtrhnuty a ako budú rodičia starší bude to len horšie.Urcie treba pomôcť, ale myslieť aj na svoju rodinu aj ty potrebuješ pomoc.Pokoj ako pokoj deťom vezmeš otca, prevezmes na seba zodpovednosť za oveľa viac veci.Uz skúsil niekedy povedať prídem, ale až cez víkend, alebo teraz mi to nevyhovuje?ale tam asi nie je len tá poslušnosť, keď Ti aj deti manipulovali....to je výchovou a tým, že sa nevie ozvat

anjelik87
31. júl 2020

Ja sa ta len chcem opytat ze ked ide pomahat tak berie ku nim aj vase deti?

autor
31. júl 2020

@janinah stále ho ľúbim lenže už som vážne úplne hotová ze každú chvíľu niečo ... Keby nebolo svokra a jeho súrodencov lenže všetci vedia že on spraví ...oni si pekne žijú svoje a ešte mne idú vyprávať že buď to tolerovať alebo nech to utnem... A fakt aj napriek všetkému to už po tých rokoch radšej chcem utnut...
A nie nič s toho nemáme ... 4broskyne tento rok? Podľa mňa to je nič pritom vsetkom

autor
31. júl 2020

@0silvia0 bože toto by som nedala ... Ja si fakt radšej spravím sama a budem sama nez aby som sa takto ponizila

jaass
31. júl 2020

Fuha, no nemáš to vôbec ľahké. Manželovi jasne daj najavo, že buď tam obmedzí chodenie alebo dovi dopo. Snáď TY si jeho manželka. Teba si bral aby s tebou bol. Čo sa týka jeho mamy. Prečo aj jej nepovieš svoje? Či si jej už povedala? Absolútne nerieš čo bude hovoriť maj ju v riti. Pozeraj na seba a svoju rodinu. Jednoducho jej povedz, že sa ti to nepáči. Nech ho nezvoláva a normálne jej povedz čo máš na srdci.

ibrunova
31. júl 2020

a čo čakáš, že sa tým rozvodom zmení? Máš kam ísť? On vie, že o tom vôbec uvažuješ? To nie je len tak, rozvod, a hrubá čiara..