Dôvod na rozvod - manželova rodina

31. júl 2020

Dobrý deň, píšem radšej takto lebo dôvod prečo to takto riešiť (pozná má veľa ľudí)myslím viac ľudí chápe...
Chcem iba vedieť, ak smiem, či ste sa rozviedli kvôli nezhodách ale nie medzi vami ale skrz manzelovu rodinu..
Sme spolu 10rokov a máme dve deti, manželstvo je fajn, vlastne ani nemavame nezhody ale ja už nevládzem skrz jeho rodinu, jeho mamu a zvyšok tej rodiny. Veľa mi ublížili, ohovarali má taktiež má nerešpektovali. Už to riešim 5rokov a úplne som vyhorela.
Myslíte že má zmysel sa rozviesť, rozvedie nás súd? Keď vlastne udam len že dôvod je jeho rodina a to že keď pisknu tak on skočí?
Príklad z minulého týždňa: ja a deti teploty, ja až 40 a mama telefonuje tak hneď uteká...
Ďakujem za každú odpoveď ♥️

autor
31. júl 2020

@eliska13 povedal lenže potom prišlo v najbližších dňoch 30telefonatov ako to nepocka ... Áno presne to že zodpovednosť ale aká.. je s nimi niekedy iba hodinu zo dňa tak o čom to je... Lekárov úrady všetko si musím robiť sama čiže ... Netvrdím keď ma dovolenku a oni o nej nevedia fakt postará sa deti ho ľúbia telefonuje s práce a zaujíma sa ale ...to že čas koľko krát zabíja tam a nie s nami

autor
31. júl 2020

@anjelik87 nie neberie... Keďže ich huckala proti mojej rodine a staršieho aj proti mne tak nechodia rám s ním...ona tiež len chce aby susedia videli a potom pozerá televízor čiže načo..

autor
31. júl 2020

@jaass taký rozhovor s ňou už prebehol... Keby nie asi tu nepíšem ...ale nič sa nezmenilo ..zo začiatku trochu kľud a potom znova ..

autor
31. júl 2020

@ibrunova všetko vie samozrejme..on tvrdí že nechce aby sme odišli chce byť s nami ale zas nerobí nič preto nech to tak neskonči

anjelik87
31. júl 2020

A mas kde dat deti ked pojdes do prace?

sunny8
31. júl 2020

Podľa mňa to ako samotný dôvod nestačí .. buď k tomu niečo prikreslis alebo to necháš tak ..

jaass
31. júl 2020

Treba rozhovor zopakovať. Keď má hlúpu mamu, tak mu musíš otvoriť oči aby videl. Úplne smutné, čo píšeš. Nemôžeš sa s ňou stretnúť a povedať jej na rozum?

danajahotkova
31. júl 2020

Kvôli tomuto by som sa nerozvádzala, teda asi by som najskôr žiadala aby sme sa o tom porozprávali a ukázala by som mu príklady, kedy ho manipuluje a pod.

tatiana1329
31. júl 2020

Tak mu skus dat precitat co ti tu baby pisali aky maju na jeho postoj k jeho mame nazor... Mozno mu to otvori oci...

autor
31. júl 2020

Ja som viedla rozhovor aj s jeho mamou...aj zato som si vyslúžila že čo som za osobu lebo sme sa nerozprávali u nich ale u nás ... Plakala potom pritakala a je všetko v starej rovine
..ja mám kde byť aj kde mať deti keď pôjdem do práce toto všetko problém nieje len to že chcem od nich už pokoj a keď sa to neskončílo po rozhovoroch a pod tak už sa nechcem viac trápiť...deti rok vidia a potom len riešia prečo plačem som nervózna a pod

adula12
31. júl 2020

spytaj sa ho, ze ked oni su jeho rodina, tak vy ste co prenho?
ja by som s takym chlapom nevedela byt co ked maminka piskne, tak ide. da sa kosit, ci okopavat v zahrade aj v na druhy den, ci treti ked vam by bolo lepsie. tam je problem v jeho matke, nezmierila sa s tym, ze ma teba a robi to naschval, chce ho vlastnit a pokial on nebuchne po stole, nikdy sa to nezmeni. jeho matka je este mlada, bude vam nicit zivot este 30 rokov. ved viete chodit aj spolu k jeho mame na zahradku, ved da sa to nejak sklbit, ked sa chce.
takze bud povedz muzovi, ze takto to nemoze fungovat, povedz to aj "starej" alebo muzovi oznam, ze ho chces mat aj pre seba a deti. pokial nepolavi, rob si program podla seba a bez neho.

nyusika
31. júl 2020

Dovod na trozvod je to, ze za pat rokov si si nedokazala tento problem vyriesit.
problem nie je muzova rodina, problem je iba vas vztah.

lucilaines
31. júl 2020

Ty uz si teraz v stave, ze ti bude vadit vsetko, co suvisi so svokrou a je to pochopitelne, ale budes tym liezt na nervy jemu aj sama sebe. Ak muza lubis, nerozvadzala by som sa, lebo tym by svokra “vyhrala” a to by som jej ja nedarovala, aby nejaka stara zakomplexovana baba mi nicila rodinu. Chlap je tutmak, dobre, cez neho si to skusala, nejde to, on sa nezmeni, je tak vychovany. Takze si musis poradit sama, ja by som na tvojom mieste bojovala. Ale nie urazena sedela doma, lebo svokra ma ohovara. Skus ist na muza milo, ze uz ta nebavi sa koli nej hadat, ze si ochotna sa uzmierit a skamosit s mamickou sak jasne je to tvoja svokra, babka vasich deti. Ze chces chodit k nej aj ty, ze chces pomahat, ze chces to dat do poriadku. Ze ak sa dohodnete, ze obmedzite navstevy zo zaciatku na co ja viem dvakrat do tyzdna, tak budete chodit vsetci pekne spolu. Aj keby ta malo roztrhnut, co ho tam starej posielas sameho a ty si urazena doma. Jasne ze nie ked si chora, ale zvolit proste uplne inu taktiku. Videla si ten film o svokre s Jennifer Lopez? Presne nieco take potrebujes. Dojst k nej s napecenym kolacom a sirokym usmevom a tvarit sa, ze ty si ta najlepsia co sa snazi, ty chces aby bolo vsetko fajn, aby si jej vyrazila zbrane z ruk a muzovi nedala dovod na hadku, lebo ti nema co vycitat. Myslet si o nej mozes co chces, kludne ked muz nebude pri vas ju mozes aj poslat do pecka ked si bude vyskakovat, ale teda ked chce bojovat, nech je to medzi vami dvoma. Ak je zakerna ona, vies byt aj ty. Ked ta uraza, ohovara, hadze sproste poznamky, to vies aj ty a vies to otocit tak, aby ty si z toho vysla ako ta lepsia. Ked ti bude hucat do deti, drz sa pri nej nech to pocujes. A normalne pred nou povedz, viete deti, babka uz je trocha starsia, starsi ludia niekedy pomalsie rozmyslaju, ked vam nieco povie co sa vam nebude zdat, pridite za mnou sa o tom porozpravat. Ked vie ona pred detmi z teba spravit kravu, vies aj ty z nej. Ked budes takto pokracovat tak naozaj sa rozvedies alebo zblaznis, lebo cely zivot sa len budes lutovat a jedovat ma manzela a trapt sa doma. No nie, pekne sa naser, povedz si, ze ty si manzelstvo znicit nenechas a maj pod kontrolou co sa tam deje. Pouzi trocha zenskej zakernosti a rafinovanosti, to robi presne ona.

larisalarisa
31. júl 2020

Ja ťa chápem. Niekedy nestačí mať len dobrého muža. Rodina je dôležitá a keď to tam škrípe tak je to blbé.

dadanu5
31. júl 2020

presne tento typ ako je tvoja svokra poznám to sa bude len ľutovať klamať a prekrucat aby všetko sa točilo okolo nej jej by som nevravel a už nič, pretrhla všetky väzby lebo to je toxický človek ktorému nič nebude dobre a všetko čo povieš prekruti aj tvojich svedkov presvedčí ze to bolo jnac.... takže s nou neriešit nič jedine muža si poriadne posadiť a keď nepomôže tak natvrdo odísť lenže je tam riziko ze aj jeho si mamička mamota na svoju verziu takže tlačiť na obmedzenie styku s nou pokiaľ sa da.... no držím palce fakt

0silvia0
31. júl 2020

No vidis... vsetko si urobis sama, tak ta takto maju zafixovanu: ona si poradi, ona zvladne, ona je mlada, tak nemaju potrebu brat na teba ohlad..

lucinkab
31. júl 2020

To ze je mamicka vzdy prednejsia byva od zaciatku vztahu...asi ti to vtedy nevadilo no ono sa to nezmeni..

dadanu5
31. júl 2020

a veľmi pekne to popísala lucilaines to by som určite skúsila aj tam je cesta lebo to svokru vytoci viac a možno aj muž časom pochopí odkiaľ pokiaľ... pevne nervy prajem

tatiana1329
31. júl 2020

@lucilaines toto je asi najlepsia rada aku som kedy na MK citala... Moja svokra je tiez kus p... a aj moj muz jej ma uz dost, nastastie k nej UZ nechce chodit, no bolo to podobne ako u autorky. Urcite toto vyskusam, ked tam raz za cas musime ist...

0silvia0
31. júl 2020

@lucilaines evidentne autorka nie je typ cloveka na taketo divadelne predstavenia, skoda, lebo by to mohlo zabrat...

ukulela
31. júl 2020

Mne hneď napadlo to isté čo @0silvia0 ... Sorry ale hrdosť tvrdosť, urob to tak. keď bude u mamy okopávať záhradu na celý deň, o hodinu a pol zavolaj drahý vylial sa mi hrniec, obliala som si nohu obarila nedá sa mi chodiť musíš ísť domov deťom... alebo hocičo iné proste spadla som z rebríka keď som robila, udrela som si členok, musíš prísť.... Na jeden deň to zafacuj obväzom a natri veralom. na víkendy eventuálnej spoločné výlety a akcie ideme na zámok ideme do zoo ideme na kupko. Cez týždeň mu povedz v sobotu alebo v nedeľu si nič neplánujem ideme tam a tam. A tiež mu povedz nech z tej záhrady niečo donesie.čo chceš pre deti urobiť výživu tak mi donesie jablká alebo ovocie láskavo. alebo na lekvár ríbezle alebo neviem čo tam majú ..... keď je taký, že proste beží, keď mama pískne, to znamená že je ovplyvniteľny a bude bežať aj keď piskned ty. musíš prebrať opraty. keď máte deti malé súd by vás určite nerozviedol ani na prvý ani na druhý krát. Posielal by vás do poradne, žiadal posudky. Možno by zabralo teraz na neho to , že proste pôjdete už teraz spolu do tej poradne. možno by sa tam spamätal. Tu môžete aj bez žiadosti o rozvod. Takže zhrnuté a podčiarknuté, moja rada, zmeň taktiku správania a skúste spoločne manželskú poradňu. tu poradím by sa možno naozaj dala ako podmienku, že buď to alebo dávaš žiadosť o rozvod
že to už proste nezvládaš.

0silvia0
31. júl 2020

@ukulela ja som kedysi za mlada bola ako autorka, vsetko sama, nic nepotrebujem, nikoho nezatazim, vsetko si urobim atd., ale tak ja som mala normalneho chlapa... Keby som mala takehoto mamickara tak mu nez mihnutia oka taku inscenaciu zahram, ze by mi sam divadelne kostymy prezliekal😂

lucilaines
31. júl 2020

@0silvia0 jasne to chapem, ze na to treba povahu a zaludok, ale pidla mna to je jedina cesta. Inak bude ona ta zla, co sa rozvadza a rozbija rodinu len kvoli tomu, ze muz chcel mamicke pomahat a svokra nevinna obet. Autorka, zatnu zuby a len to pekne skus. Neboj sa, ze ked svokra zisti, ze kazda navsteva muza bude znamenat automaticka aj navstevu teba a kym muz bude pomahat na zahrade, tak ty si tam vyval sunky, sorav jej bordel, vypytaj si kavu alebo rob hocico co ju vytaca, bud jej vkuse za patami a rozpravaj hovadiny, nos jej navarene akoze si na nu myslela, najlepsie nieco co nema rada a potom sa tvar smutna, ze to nechce, proste tie navstevy zneprijemni ako sa len da a ona sa zbada. Ale pred muzom budes ty ta, co sa snazila. V tej situacii co si popisovala s chorobou, ja by som ho poslala jasne chod, treba mamicke pomoct, zober jej este aj z polievky co zostala a pozdravuj ji. A do pol hodiny by som volala s placom, ze mi prislo hrozne zle, neviem sa postavit z postele alebo proste nieco a potrebujem, aby okamzite prisiel domov.

0silvia0
31. júl 2020

@lucilaines uplne s tebou suhlasim a stoji to za pokus, len ako presvedcime autorku? 😳

autor
31. júl 2020

Máte pravdu ja nie som na žiadne divadelné predstavenie.. okrem iného keď je tam tak nedvihne mobil nikdy ... Takéto pokusy už boli dokoca aj obrátená psychológia že koláčik som doniesla aj tortu k narodeninám a pod ... Horšie je však to že keď ona nieco chce tak mne to splechne keď muž ide niekam kam ho pošle deti mi tiez trhala z rúk aj keď plakali že veď nech a cil si ich na sladkosti do spálne berie a tam im vtlka. A pre mňa je spálňa súkromné miesto ja nemôžem niekomu akoby narušovať súkromie neviem či má chápete. Lenže aj keď môjmu keď sme volali cil poviem radšej rozvod tak on radšej povie že to bude s nimi riešiť.... A aj po poslednom rozhovore so mnou vyplakavala ale u jeho súrodencov ktorý má nemôžu ani cítiť lebo som hentaka taka len jej ublizujem atď... Oni chcú nech to je ako doteraz oni pokoj jeden blb spraví a ten si myslí že všetko recmi vyrieši lenže tie ona prekruti ako vždy a zas ďalšia recenzia potom sa premietne na mňa od jeho súrodencov ale iba jemu to tlačia ...tak o čom to je

nyusika
31. júl 2020

@lucilaines
jedina cesta je asertivne spravanie autorky.
Dohodnut si s manzelom pravidla, ktore sa budu dodrziavat.
ale bez ofukovania sa, placov a hysterickych scen.

zadana19
31. júl 2020

Tak ja som ex povedala,ze nech suhlasi s rozvodom lebo tam pojdeme aj 10x kym nas nerozvedu..slzy mi tiekli potokom lebo ma to mrzelo a prislo mi luto ale zmena by neprisla

stanulienkat
31. júl 2020

@janinah A ty čo by si poradila svojmu synovi ty? Vykasli sa na chorú ženu a na choré deti, to nevadí že majú teplotu, dôjdi sem okopávať krumple -to by si poradila svojmu synovi?

eliska13
31. júl 2020

Keď vie svokra manipulovať vieš aj ty.Ja by som divadlo k svokre nechodila robit.Kolko x do týždňa je tam vlastne manžel?Tak mu treba naplánovať ihrisko s deťmi, zmrzlinu, cez víkend niečo spolu a, keď nie povedz, že rozmýšľaš o rozvode.V prvom rade má byť po ruke pre Vás.Tak nech volá 15x veď ho len vydierajú tu nezmozes nič iba on musí povedať mame teraz nie.Ako to je v zime vtedy ako často chodí?to odhrna sneh a rube drevo?
Nech sa dohodnú, že príde raz za týždeň a porobi.Ono chyba už bolo, že chcel bývať blízko nich.A to naozaj ešte nemajú vek, aby bolo treba denne pomahat.

autor
31. júl 2020

@eliska13 tento týždeň iba 2x hurá .... Ale to preto že už som utorok buchla a povedala že končím tak teraz nerieši ale viem že mu volá furt ... A v zime sa vždy niečo najde ...od dreva po zajace a zverinu okolo ďalšiu lebo oni nestíhajú ..a áno plánujem s tadeto odísť ...čím ďalej tým lepšie ... Mať po ruke väčšiu hotovosť už toto tu predávam a staviam nie 5min od nich ale aj 5hodin ... Oni neprídu k nám vôbec 2x za rok aj to s meškaním 4hodin..a potom sa čuduju čo sa deje lebo deti už idú jasné o deviatej spat veď smola keď dôjdu o 19:40 pričom mali o 16tej proste...Ja vidím rozdiely aj to že robí veci schválne lenže chápem muža je to jeho mama anechce byt s ňou za zle lebo zas jej tlak bude lietať a sme kde sme boli ...