Muž ma vyhodil z domu, ale kvôli deťom som ostala a plním si svoje povinnosti

susana777
19. jan 2021

Je to strasne ked vas muz vyhodi z domu ale vy musite ostat a plnit si svoje povinnosti dalej ako najlepsie viete koli detom ...

pribinak
19. jan 2021

To je jeho dom? Kde sú deti?

0silvia0
19. jan 2021

@susana777 nechapem v tom pripade to vyhodenie z domu... to len akoze? Slovne?

susana777
autor
19. jan 2021

to je jeho dom ale co mame v nom je aj spolocne... akoze v navale hnevu .. slovne vyhodenie... ten pocit hanby a viny je strasny ... :(

alenah31
19. jan 2021

@susana777 tak odkáž tomu tvojmu, že ako právoplatnú "manželku" ťa nemôže vyhodiť a ak tam máš trvalý pobyt tak ani ten ti zrušiť nemôže hoci nie si majiteľ nehnuteľnosti. To môže až na základe právoplatného rozhodnutia súdu - ak sa rozvediete alebo podá návrh na vysťahovanie počas manželstva - na to by ale potreboval sakra dobrý dôvod😀 A že ťa vyhadzuje slovne počas hádky? No jedine sa riadne obrniť a nedať najavo ako sa ťa to dotýka - inak to bude opakovať často len aby ťa ranil. Veru neľahká situácia - držím palce.

susana777
autor
19. jan 2021

dakujem velmi pekne...

0silvia0
19. jan 2021

@susana777 a v com je podstata problemu? Preco si takto tvoj muz na tebe dviha svoje ego?

elizabet173
19. jan 2021

@susana777 neviem, na zaklade coho si dovolil vyhadzovat ta z domu, ci to bola len jednorazova zalezitost, alebo mate problemy dlhodobo. Suhlasim s tym, co ti napisala @alenah31 a ak su problemy dlhodobe, pripravovala by som sa na odchod. Mas kam ist? Rodicia, zvladla by si podnajom? Nedaj sa zahnat do kuta, on sa citi zrejme na koni, ked je dom jeho.

susana777
autor
19. jan 2021

on pije a je aj hruby ku detom aj ku mne..

susana777
autor
19. jan 2021

trva to uz dlhsie odist sa nechystam...

susana777
autor
19. jan 2021

mam tu trvaly pobyt..

elizabet173
19. jan 2021

@susana777 odist sa nechystas? Ty chces v takomto ovzdusi zit a vychovavat deti? Oni to cele vnimaju. No je to tvoje rozhodnutie, ste vlastne manzelia? Lebo ak nie, trvaly pobyt ti je k nicomu

susana777
autor
19. jan 2021

zacinam to riesit od seba vyhladala som psychologa..

elizabet173
19. jan 2021

@susana777 ten psycholog je velmi dobry krok, zial tvojho muza nezmeni.

susana777
autor
19. jan 2021

ale tym ze mame siatostne manzelstvo chcem s nim byt az do konca nadalej.. dufam ze to bude znesitelne,.. modlim sa za to ...

susana777
autor
19. jan 2021

je to tazke s nim zit,.. fakt ma svoje ego vysoko,..

elizabet173
19. jan 2021

@susana777 sviatostne manzelstvo uzavrel aj on, ci? A sprava sa ako prasa. To, ze mate sviatostne manzelstvo nema nijaky vplyv na to, ze deti ziju v nezdravom ovzdusi, pocuvaju hadky, vidia, ze je otec naliaty s vyhana mamu z domu. Nepomoze im nijako ani to, ze sa ty modlis. Tebe sa ulavi, ale deti ziju v strese dalej.

susana777
autor
19. jan 2021

spolu sme uzavreli sviatostne manzelstvo,.. to pitie pred detmi zatial taji,.. prichadza domov ked deti uz spia,.. este ho naliateho nevideli a ja len raz...

maximilie
19. jan 2021

@susana777 trvalý pobyt ti je k ničomu
To nie je dôvod na to, aby si mala nárok tam bývať. Preco si nežiadal nejaký podiel na dome? Aké máš staré deti? Ak uz mozes chodit do prace, čím skôr si vybaviť uver, pripadne vlastný podnájom. Muz nech prispieva ... a aj keď spolu ostanete, v prvom rade žiadaj podiel na dome, alebo si setri bokom

susana777
autor
19. jan 2021

deti su male jeden rok a tri a pol roka,..

surdovag
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
maximilie
19. jan 2021

@susana777 ak sa k tebe sprava hrubo, ,,slovne" ta vyhodil a ty sa len tak nechas a nic s tým neurobíš, bude sa to len zhoršovať. Muz si k tebe dovoľuje, lebo ty to dovolíš. Si typicky príklad tyranej zeny. Všetko mu odpustis, všetko mu trpis. To učia v kostole? Byt obeť, trpieť a vydržať? Ked sa nechceš rozviesť, ok... ale bud sa mu postav a urob s tým niečo, alebo potom neplač.
A s tým bývaním to ries lebo si v podstate bezdomovec. Ak ta vykopne, deti ostanú jemu, alebo pôjdu do domova, keďže nemáš kam ísť.

maximilie
19. jan 2021

@susana777 ou, tak to sú ešte maličké. Ty sa ho bojíš? Musis mu ukázať ze sa ho nebojís. Nic ine ti poradiť neviem. Dúfam, ze ta nebije🙏

malinoismum
19. jan 2021

Boze niekedy keď citam vaše právne rady až ma trhá... a to mám 7 rokov práva - že dom napoly 😂😂
Vzala si si somára - ale my tu nepomôžeme maximálne ta podporíme... skús sa s ním rozumne porozprávať

maximilie
19. jan 2021

@malinoismum aký je problém prepísať 1/2 domu na manželku?

surdovag
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
elizabet173
19. jan 2021

@surdovag ani ja by som v zivote nebyvala v niekoho dome. Ale ani by som v zivote neprepisala podiel na dome, ci byte, ktory som mala pred svadbou. Z akeho dovodu? Keby si zakladatelka temy nasla po par rokoch priatela, odchadza s polovicou domu, ktory ma hodnotu napr. 120000 eur? Celkom dobry dzob za par rokov. Ona si mala zobrat hypo na svoj byt, aj ked len jednoizbovy, prenajat ho, splacal by sa v podstate sam a bolo by to spravodlive.

susana777
autor
19. jan 2021

jeho rodicia to podla mna nedovolia aby prepisal pol domu na mna.. nevim..

susana777
autor
19. jan 2021

ja som uz velmi rada ze mi pisete a ze ma podporujete,.. tie odpovedi su niekedy dost tvrde,.. nakoniec sa musim aj tak rozhodnut sama .. ale diky

lesana25
19. jan 2021

Škoda niečo radiť, takýmto jednoduchým ženám nevysvetlite, že to nie je normálne.
Chudáci deti, potom si pogratuluj keď budú takýto vzor opakovať aj vo svojich vzťahoch.

elizabet173
19. jan 2021

@susana777 prosim ta a kde pije, ked je vsetko pozatvarane? A cez vikendy nepije?