Povinnosti po rozvode

viki2205
13. sep 2023

Dobrý deň,
Chcela by som sa poradiť... ak sa rozvádza žena s mužom a dom je napísaný na ženu (darovaný od jej rodičov) aké práva a povinnosti ma muž? Myslím nárok na dom, vyplatenie, zobratie vecí z domu a pod. Ďakujem za každú radu a skúsenosť

pribinak
13. sep 2023

@viki2205 darovaný len tebe?

viki2205
autor
13. sep 2023

@pribinak áno, ešte pred manželstvom

nikasmile
13. sep 2023

@viki2205 ak si nadobudla majetok pred manželstvom, tak je iba tvôj. Delíte si to, čo ste nadobudli spoločne počas manželstva.

pribinak
13. sep 2023

@viki2205 odhlas mu trvalý pobyt.

Ak to bol dar pred svadbou, tak on má smolu. Je tvoj

viki2205
autor
13. sep 2023

@pribinak pokiaľ nie sme ešte rozvedený tak mu nemôžem odhlásiť trvalý pobyt

viki2205
autor
13. sep 2023

@nikasmile pokiaľ sme prerobili napríklad terasu, chodbu ale nemá od toho žiadne bločky tak ho budem musieť vyplatiť? A co také veci ako posteľ, chladnička, gauč, televízory. To si chce všetko odniesť pretože to kupoval on avšak tiež nema od toho bločky.

pribinak
13. sep 2023

@viki2205 som myslela ze už ste

riyadh
13. sep 2023

@viki2205 a tebe sa zda v poriadku, ze ti v tvojom dome poprerabal, po kupil nabytok a nic mu nevyplatis? Z takych ludi ako ty mi je na uplny grc. A este nezabudni ziadat 1000e vyzivne

bimbambim
13. sep 2023

Dom je síce tvoj ,ale ak ste počas manželstva kupovali spomínany televízor tak polka je tvoja druhá polka jeho Buď mu dáš časť peňazí za telku a je tvoja alebo on ti dá časť peňazí a je jeho.Alebo veci predáte a peniaze si rozdeliť.a mala by si myslieť aj na to koľko času a peňazí investoval keď bolo treba prerábať a opraviť tvoj dom.Uz keď polemizujes o Tom tak si si mala zariadiť tak ,že si si mala zaplatiť robotníkov nech ti všetko prerobia a kúpiť si všetko sama.Teraz by si nemala problém s deľbou postele a televízora

viki2205
autor
13. sep 2023

@riyadh a mne je zas na grc z takých ľudí ako si ty. Ze nepoznáš ani celu situáciu a hneď si domyslas scenáre. Nemusíš byť zhrozená, nie som odkázaná ani na jeho výživné. A s vyplatenim a tými vecami mi ide len o princíp, že som sa niekoľko rokov o neho starala keď si nevedel zohnať prácu a keď si raz za čas našiel brigádu tak si potreboval kúpiť najdrahsi televízor, posteľ a pod. Dom sme prerabali aj z mojich peňazí nielen z jeho. Ale po tvojom komentári aspoň viem, ze sa netreba na internete pýtať o rady a radšej zájsť rovno k právnikovi pretože sa tu príliš súdi bez poznania situácie.

riyadh
13. sep 2023

@viki2205 tak si Mala napisat celu situaciu, tvoj problem a chyba.. A samozrejme,ze si bola taka hm... Ze si ho zivila zas tvoj problem, ja by som taka sibnuta nebola, aby som zdrave ho chlapa niekolko rokov zivila

viki2205
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
nikasmile
13. sep 2023

@viki2205 ak je to kupované za manželstva tak je to spoločné alebo na dohode ako si rozdelíte veci.

mandarinka555
13. sep 2023

@viki2205 Mňa by len zaujímalo, ako si to predstavuješ? Že ho vykopneš s igelitkou? Dom je tvoj, to je jasné, ale...Prepáč, ale podľa všetkého si len potrebovala "kreditku" na prerábku a zariadenie , no a potom šup ho von na ulicu...Tak to vyznieva z tvojich slov, darmo ich mažeš...

viki2205
autor
13. sep 2023

@mandarinka555 vyššie som už spomínala ze mi nesluzil ako kreditka, okrem par malych prerabok a vymeny nabytku sme na dome nič velké nemuseli robiť 🙂 samozrejme ze ho nevykopnem na ulicu s igelitkou. Ma kam ísť, môže si zobrať co chce a ma na to aj dost casu. Iba ma zaujímalo ako je to s nábytkom a elektronikou ktorú potreboval po 2 rokoch meniť za lepšiu a samozrejme moju ktora bola v dome predal🫠 komentár ktorý som vymazala by ti k tomu aby si mohla posúdiť, ci som ho mala len na peniaze alebo nie nepomohol, takže darmo to spomínaš 😊