Rozvod kvôli tomu, že muž nechce druhé dieťa

23. okt 2021

Rozviedli by ste sa kvôli tomu? Ja som vždy chcela 2 deti. Nechcem jedináčika. Muž je dobrý otec, venuje sa mu koľko vie, ale o druhom nechce ani počuť. Ja druhé dieťa chcem q to aj za tu cenu, že sa rozvediem. Je to obyčajný sebec a egoista. Nevie mi povedať ani dôvody. Pravdepodobne ide Čisto o jeho pohodlnosť, aj keď 80% starostlivosti je na mne. On ma jedno dieťa z prvého manželstva, takže teoreticky on 2 deti ma. Je to sebec!!! Nedá sa mu dohovoriť, že dieťa potrebuje súrodenca a že je to to naviac, čo mu môžme dať. Ja sa cítim s jedným dieťaťom neúplná, chýba mi to druhé dieťa.

autor
23. okt 2021

Vždy sme sa bavili o dvoch deťoch a zrazu zmenil názor. Naš prvý syn je ukážkové spokojné poslušne dieťa. S výchovou ani financiami vôbec nemáme problémy.

sisa_s
23. okt 2021

On je sebec a ty nie si? Zobrat dietatu otca a vyrastat v neuplnej rodine kvoli tvojmu rozmaru 👏👏

arriana29
23. okt 2021

Neviem prečo chces vedieť či my by sme sa rozviedli. Keď ty si sama vyjadrila že chces druhé dieťa aj za cenu rozvodu. Ale odpoviem nie nerozviedla. Ty sa rozved už len z toho dôvodu že si onom myslíš že je sebec a egoista i keď podľa mňa si ty tým sebcom 🤷

hederamonstera
23. okt 2021

Len ci najdes chlapa, ktory tvoje dieta prijme ako svoje a neda mu pocitit, ze jeho dieta (tvoje druhe vytuzene) bude prenho viac. Neviem ci po takom surodencovi tvoje dieta tuzi a je najviac

autor
23. okt 2021

@sisa_s druhé dieťa nie je rozmar
Súrodenec a priateľ na celý život nie je rozmar
Áno je sebec a ešte si to aj prizná, že v tomto bude sebecký

hederamonstera
23. okt 2021

Vies o tom, ze surodenci nemusia byt vzdy priatelia? Inak ty svojho muza vobec nemilujes podla toho ako o nom pises…tak sa rozved no

tncka
23. okt 2021

No tak to zahraj ze ups,nehoda🤣🙈bude 2he. Otazne je ci to ustojite alebo nie ale chlapec bude mat vlastneho surodenca,aj ked ty nakoniec mozes ozsj skoncit rozvedena..No a teraz ma tu vsetky zozeru ze ti radim podvod🤣🤭

sisa_s
23. okt 2021

A keby sa ti druhe dieta narodilo napriklad postihnute? Muz sebec by ta opustil, ty splneny sen, lebo druhe dieta a vztah surodencov by mozno tiez nebol taky, ako si idealizujes..

autor
23. okt 2021

Ja cítim na neho strašnú zlosť, že sa k tomu takto postavil. Od kedy ma pozná, vždy som tvrdila, že nechcem jedináčika. Hnevám sa na neho, materinské pudy sú strašne silné, možno hormóny, biologické hodiny....
Beriem to od neho ako obrovský úder pod pás, zradu. Je ti voči mne a nášmu synovi nefer.

julka828
23. okt 2021

@hederamonstera presne tieto dve veci mi napadli ked som si precitala jej otazku a odpovede mas cistu pravdu deti nemusia spolu vychadzat a muza zrejme nema rada

bagre
23. okt 2021

nie, pravdepodobne nie, lebo ako píšeš veci fungujú. Otázka kto je sebec, je dosť diskutabilná v tomto prípade... tvoj dôvod nie je nepriestrelný. Hoci vyzerá ušľachtilo, nemusí to byť miliónová výhra - sú súrodenci ktorí sa neznesú a basta, takže tvrdiť že to je to najviac... A inak akú má pre teba hodnotu chlap keď by si ho poslala k vode preto že sa neviete zhodnúť na tejto veci?

leuska1991
23. okt 2021

Prvy muz bol taky,prosikala som sa mu,ze tuzim po babatku(dve sme mali uz) a on sa na mna z vysoka vykaslal. Nejak sme si ani nerozumeli. Tak sme sa rozviedli . Ja mam druheho muza a cakam s nim druhe dietatko. Mame doma veselo,moj muz velmi chcel aj druhe...rozumieme si a to je hlavne. Drzim palce. Podla mna mu povedz este raz,co citis a ze by si velmi chcela. Co povie. 😕

sasa1310
23. okt 2021

ale však tvoje dieťa už súrodenca má

autor
23. okt 2021

@tncka nepoužívame ochranu, len prerušované súlož, toto by neurobil. Ja by som radšej ostala s 2 deťmi sama, s 2 deťmi ktoré majú rovnakých rodičov. Co ak sa raz aj tak rozideme? A ja už budem na dieta stará?
Tak si adoptujem asi, alebo neviem už. Naozaj mam vek aj zdravotný stav, kedy je to buď teraz, alebo už potom nie.

hederamonstera
23. okt 2021

A ked sa rozvedies, tak si predstavujes, ze hned najdes splodica tvojho druheho dietata? Ked ta teda tak tlaci cas

heidy222
23. okt 2021

Surodenec nemusi byt priatel na cely zivot, s mojim bratom si nemame co povedat, nebavime sa. Vies preco? Lebo sa nasi rozviedli a Mama Bola z toho psychicky na dne a ja som sa roky starala o brata Ako Mama a uplne to pokazilo nas surodenecky vztah

autor
23. okt 2021

@leuska1991 on je v tom strašne chladný, bezcitny. Ani sa nebude baviť na tu tému.

Celý náš vzťah je o mojom sa prisposobovani neuveriteľne veľa vecí som sa mu prisposobila, tolerovala, odpustila. Nemala som to pri nom ľahké. Všetko je tak ako on chce. V ničom ma nikdy nebral vážne.

autor
23. okt 2021

@heidy222 to má mrzí

autor
23. okt 2021

@sasa1310 nemá, s tým súrodencom sa nepoznajú a je tam veľký vekový rozdiel. Toho súrodenca pocíti tak jedine pri dedicskom konani.....

kkovacovak
23. okt 2021

No sebec si akurát tak ty. Možno ti dôvody nehovorí lebo sa s tebou o tom nedá evidentne baviť. Ty si myslíš že je to len na tebe alr ten muž tiež musí zarábať a myslieť na budúcnosť. Ty si zaslepená druhým dieťaťom a ideš aj cez mŕtvoly. Si schopná zahodiť inak možno fungujúci vzťah kvôli tvojej potrebe. To je trošku nahlavu. Prečo by tvoje dieťa nemohlo vyrastať bez súrodenca? Neboj sa ono to prežije.

leuska1991
23. okt 2021

Poznam to. Sice ja som sa nerozvadzala preto ,ze nechce dalsie dieta ,ale uz sme mali trvalo rozvratene manzelstvo. Ja to nelutujem,pretoze som stastna hlavne pre moje 3deti pre ktore zijem a tesim sa na 4mimi🥰

autor
23. okt 2021

@leuska1991 to má teší, že si si nasla svoje šťastie. Nech vám to vydrží na celý život ❤

autor
23. okt 2021

@kkovacovak necítim sa ako sebec. O vsetko sa starám. O domácnosť, O dieťa, O seba. Jedine co mu môže trochu prekážať, je občasný neporiadok, ktorý sa pri tak malom dietati nedá vždy ustriehnut. Nikdy som ho po nociach nebudila, nikdy som ho nezatazovala s ničím ani finančne. Nemôže povedať ani slovo na to, že je to zaberak, lebo on sa s ním len hra. Možno 3x ho krmil. Netuší ani kde ma gate.

autor
23. okt 2021

On by to druhe dieta nijak extra nepocítil. Nikdy k dieťaťu v noci nevstaval. Nikdy neuspaval.

autor
23. okt 2021

Dokonca sa cez víkendy vždy skoro ráno vyberieme preč a necháme ho spat aj do 12

autor
23. okt 2021

Možno by som nebola taká nahnevaná, keby to so mnou rozumne prebral. Keby mi svoje rozhodnutie rozumne odôvodnil. Nikdy nič nevedel odôvodniť

janinah
23. okt 2021

Úplne si ho vyčlenila z úlohy otca.to mu ozaj vyhovuje? Netreba ísť na ten výlet spoločne? Aký vzťah môže mať potom otec k dieťaťu a naopak? Niečo tam nemáte dobré nastavené.rodiny fungujú inak.u vás je to matka + dieťa a potom kdesi v diaľke sploditel.A nerozvadzala by som sa kvôli tomu.

maminkasisa
23. okt 2021

Prepac, ale je to od Teba sebecke....

whatever1
23. okt 2021

Neviem ci by som ho nazvala sebcom skor podrazakom. Ak ste tak boli dohodnuti uz davno, vedel ako ti na tom zalezi, zrazu zmenil nazor a nie je ochotny ti to vysvetlit, tak sa ti necudujem ze sa hnevas.

quaxi
23. okt 2021

takze teraz mas manzela a 1 dieta a ked nebude chciet druhe dieta, rozvedies sa a budes mat 1 dieta a ziadneho manzela. Co tym ziskas? Ze nebudes musiet zit s clovekom, ktory otvorene priznal nieco, co sa v nasej spolocnosti nepatri povedat nahlas? Dieta je obrovsky zavazok na dozivotie a ak sa niekto na to neciti, tak by bol velmi zly napad aby sa do toho nutil.
Skus dat tej teme na rok pokoj. UPLNY. Nic ti neutecie, rok vydrzis a co dalej, zacnes rozmyslat az 24.10.2022 a ani o den skor. Chlap bude mat pokoj, nebude nanho vyvijany natlak a mozno aj zmeni nazor, alebo ty dozrejes... A ten rok vyuzi na pracu na vasom vztahu, lebo z toho opisu to vyzera fakt zle. Jedno dieta uz mas, je ovela dolezitejsie aby zilo v rodine kde su normalne vztahy, nez aby dostalo surodenca.