Rozvod s psychopatickým manipulátorom, znalecké dokazovanie

avatko
9. feb 2020

Dobrý deň ženy, chcem Vás srdečne poprosiť o radu. Máte niektorá prosím skúsenosti s rozvodom s psychopatickým manipulátorom? Po rokoch psych. týrania som našla odvahu, odišla z domu, požiadala som o rozvod. Ale! máme spolu deti. Kto žil s psychopatom, vie si predstaviť, aké to je, keď od neho odídete. Koľko msti, klamstiev, intríg, začne zo seba chrliť. Manipulácia detí, ako ich točí proti mne a ich kupovaní mi naháňa husiu kožu. Dala som žiadosť na súd o znalecké dokazovanie, sú predvolané aj deti. Prešla ste si prosím niektorá niečim takýmto, viete mi poradiť? Vraj sa dá položiť otázky, ktoré sa bude následne znalec druhej strany pýtať. Netuším, na čo sa pripraviť, ako postaviť otázky, z ktorých by toto bolo jednoznačne dokázané. Muž je známa osobnosť, má podchytených veľa ľudí, inštitúcií. Je to všetko veľmi náročné, ale verím, že všetko zvládnem a že aj deti dostanem do potrebného bezpečia. Nechcem mu ich brať, majú ho radi, ale ako ich bezpečne uchrániť? Srdečne ďakujem za každú radu...

eliska13
9. feb 2020

@avatko choď sa poradiť k psychologicke
manipulátor či porucha osobnosti je zložitá povaha dokáže oklamať, zmanipulovať aj dobrého psychológa dosť som o tom čítala, lebo sa to týkalo mojej susedy, ktorá tým prechádzala.

mogaa
9. feb 2020

@avatko súd môže nariadiť psychiatrické vyšetrenie znalcom, ale to vypovie len o osobnost človeka napr.či má sklony k agresii...skôr by som žiadala styk otca s dieťaťom len v asistencii so sociálnym pracovníkom...ak sa aj súdne dokáže že je manipulátor - neznamená to že mu zakážu styk s deťmi

mogaa
9. feb 2020

@avatko bohužiaľ je to tak že dôkazné bremeno je na tebe, čiže na súde musíš ty dokázať že deti manipuluje voči tebe - to znamená buď stanovisko od psychiatra/psychológa ku ktorému chodíš s dieťaťom, kde bude uvedené že styk otca nepriaznivo vplýva na vývoj dieťaťa alebo stanovisko kolíznej opatrovníčky ktorá potvrdí že ano otec si dieťa kupuje a hucká ho voči matke...ono záleží ako sa deti chovajú p návšteve u otca- pokiaľ je to že uplne odmietajú matku a psychológ to potvrdí tak tam môže byť styk obmedzený alebo nariadení len v prítomnosti kolíznej opatrovníčky, ale ak dieťa len príde a povie že na tebe otec nadával - tak si nepomôžeš, lebo to je častý jav že rodičia si vybavujú účty cez dieťa...

mogaa
9. feb 2020

@avatko *nariadený styk - sory za hrubku

eliska13
9. feb 2020

@avatko a hlavne by si ty mala chodiť na terapie, aby si od toho neustupila, aby Ti dodala sebavedomie, aby si vedela ako s ním komunikovať a pod...

mogaa
9. feb 2020

@avatko inak neviem čo konkrétne si od toho znaleckého dokazovania slubuješ, už len samotné tvrdenie že je psychopat dokazuje že nie si objektívna....pokiaľ sa ti deti nezačali pocikávať, nezhoršili sa v škole, celkovo sa nezhoršilo ich chovanie - tak sa nemáš o čo oprieť....ak sa aj dokáže že je manipulátor, neznamená to že mu zakážu styk s deťmi, veľmi záleží od stanoviska kolíznej opatrovníčky a aj toho ako sa vyjadrí znalec - či to ovplyvňuje negatívne vývoj detí alebo nie...zakázanie styku otca s deťmi sa dáva len v ojedinelých prípadoch a to ak sú tam dôkazy že otec deti psychicky alebo fyzicky týral.....len samotný fakt že si deti kupuje alebo nadáva na matku nie je dôvod na zrušenie styku otca s dieťaťom

pribinak
9. feb 2020

@mogaa nemáš úplnú pravdu. To že sa deti nepocikavsju a nezhoršili sa v škole neznamená, že nie je psychopat. Skôr ide o to, že tie “útoky” sú zamerané na ňu, nie deti. Na deťoch je to vždy viac viditeľne ako na dopsoekych, preto sk je zdatný manipulátor, tak deti nateraz vynechá a zamera sama ňu

@avatko

Nemyslím si, že ty budeš dávať otázky, ktoré mu potom predloží súdny znalec. Neviem o to , že by to takto fungovalo

zuzilo
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
miskahryzka333
9. feb 2020

@avatko ako su stare deti?

mogaa
9. feb 2020

@pribinak tak ak by ex autorku týral alebo sa prejavoval ako psyvhopat tak by to bolo aj ako oficiálny dôvod rozvodu prečo autorku rozviedli...a už vtedy by sa aj prihliadalo na styk otca s deťmi...rovnako je možné že toto je len spôsob kedy chce ex manželka len odstrihnúť deti od otca...netvrdím že to tak určite je, ale je x prípadov kedy si jeden z partnerov po rozvode "kupuje"deti a kydá na druhého rodiča....a neznamená to že je psychopat, len jednoducho robí tomu druhému zle lebo neprekusol rozvod

pribinak
9. feb 2020

@mogaa tak iste. Deti sú najlepšia zbraň. Záleží od veku deti, čím sú menšie tým sú ľahšie manipulovateľní.
Autorka sa ide rozvádzať, píše to hore v texte, zrejme sa boji ako to dopadne.

fkata
9. feb 2020

Manipuláciu detí odhalí aj súdny znalec z odboru psychológie, testami.

merkelica
9. feb 2020

chces dat deti do bezpecia ale nechces mu ich brat? tomu velmi nerozumiem ake su vlastne tvoje plany a co od toho ocakavas.. ak ides do niecoho takehoto musis mat jasnu viziu

dasa113113
9. feb 2020

Ako manipuluje deti proti Tebe, prosim Ta? Najdi si advokata na toto, a aj to ked manipuluje deti proti Tebe je trestné. A s nim sa neda nijako dohodnut? Vysvetlit mu, ako tym skodi detom vo vyvine? On je uplne emočne necitlivý teda a nejaký zavistlivy, pomstichtivý? Ako sa prejavuje jeho psychopatia vlastne? Dakujem za odpovede.

bluka2
9. feb 2020

@dasa113113 ano, s psychopatom sa neda dohodnut normalne ako s ostatnymi ludmi
@avatko urcite daj vediet, ako si dopadla. Moj osobny nazor je, ze ak je to nejaky charizmaticky inteligentny psychos, ani nezistia, sorry a dufam, ze sa mylim

jana2679
10. feb 2020

Mám to za sebou, mala som to šťastie že pred rozvodom súhlasil s návštevou psych. poradni a každý sme mali svojho poradcu, a ten jeho bol aj synovi kurátor. Na súd si dotrepal svedkov že čo som zač atď, sudca bol skvelý dával mu otázky že čo a ako , jednoducho ho prekukol čo je zač a svedkovia nemali ani šancu ísť dnu, moja milá ex-svokruša bola dnu a potom po nich ziapala že mali byť radšej dnu a počúvať sudcu( a to ma nenavidela na smrť) a kurátor sa priklonil na moju stranu, ex ho pozýval ku nim ako to tam je atď( čistá manipulácia) , u mňa ani nebol lebo mu to všetko došlo. Horšie to bolo u syna, toho zmagoril, takže som si s ním prešla kadečím, no v puberte mu všetko docvaklo.

avatko
autor
10. feb 2020

@mogaa je "prefíkaný", takže dôkazy je mi veľmi ťažko získať. Skôr opačne. On niečo urobí mne a potom mi začne vypisovať sms typu, prečo som ja začala a klamstvá. Najskôr som to ignorovala, ale potom mi právnik povedal, že si on robí pre seba "alibi", že ja som ta zlá... Kto zažil život s takýmto človek, vie, o čom hovorím. Je to ako zo zlého filmu. Nechcem to tu detailne rozpisovať, aby to náhodou "on" nenašiel.

avatko
autor
10. feb 2020

@mogaa zhoršili sa aj v škole a prejavilo sa to aj na zdraví. Nechcem to tu veľmi na stenu rozpisovať... Nie som matka hysterka, už v tomto žijem dlhé roky, takže viem, o čom píšem. Veci riešim s odborníkmi. Skôr som chcela nájsť ženy, ktoré si niečim takýmto prešli a majú "rady zo života". Každopádne ďakujem 🙂, viem, že to myslíš v dobrom.

avatko
autor
10. feb 2020

@mogaa nechcem tu opisovať konkrétne situácie, sú za hranicou. Nepotrebujem tu rozpisovať zlo, ktoré robí. Hľadám pomoc zo života.

mogaa
11. feb 2020

@avatko potom len dobrý právnik a raď sa jeho radami....ja ako laik si myslím že najviac by pomohlo stanovisko detského psychológa že neodporúča styk s deťmi lebo z neho majú traumu... ale opäť on môže doručiť stanovisko od iného - podľa ktorého sú deti ok -......držím palce aby to dobre dopadlo , hlavne pre deti

laguna28
11. feb 2020

@avatko ja som si tým prešla. Na úvod som povedala ako sa dieťa správalo pred a po návšteve otca. Ako a čo hovorilo, či bolo utiahnuté alebo až príliš sebavedomé. Mne napr. Syn vtedy 6 r. Povedal, že ocko vravel že on môže robiť všetko čo chce a tak v družine ukradol iným deťom keksíky a zjedol. Doma som mu vysvetľovala že to nie je správne a na druhý deň niesol keksíky pre všetky deti a ospravedlnil sa. To je len jedna z mnohých perličiek. A dieťa som poučila že na súde nesmie klamať a musí hovoriť len pravdu. Nijak som ho neovplyvňovala. Našťastie pani sudkyňa vedela ako sa pýtať a tak syn vyklopil čo všetko mu ocko povedal. Potom bolo každému jasné odkiaľ vietor fúka. Súdili sme sa 5rokov, lebo ocko chcel syna do svojej starostlivosti. Našťastie vyhral zdravý rozum. A áno boli sme aj u znalca psychológa všetci traja

matejmancovic
17. feb 2020

Dobrý deň. Ja si to viem predstaviť. Presne ako hovoríte msti, klamstvá, intrigi. Niečo neskutočne. Trvá to už štvrtý mesiac. Minulú nedeľu zobrala štvor ročného syna večer o desiatej iba v pizame von preč odomna. Mali sa ma drzal ako kliešť plakal chcel byt somnou. Ked ho trhala odomna tak som ho pustil a na tie jeho smutné očká nikdy nezabudnem ako na mna pozeral. Niečo neskutočne ako tym deťom ubližuje.

lula313
17. feb 2020

Niečo podobne zažila aj vzdialená príbuzná, detaily viem len od jej matky o tom, čo spravil konkretne jej(napr prišiel do prace jeho byvalej svokry a natrepal, že spava so ženatým, že je závislá na alkohole, stále posielal zamestnávateľovi nejaké podnety, že kradne, na daňový úrad, sociálnu poisťovňu, že robi na čierno, kráti dane). Mala partnera, ktorý žil na dedine, jeho katolícky založenej matke narozprával, že je lesba, že spava so zenatymi za peniaze, vypisoval listy susedom a pod). Im sa nejak podarilo docieliť, že musel podstúpiť psychiatrické vysetrenie, našlo sa mu viac diagnóz a vďaka tomu sa nemôže stýkať s detmi, ale on bol naozaj psychopat(sledoval ju, vyhrážal sa jej smrťou a pod) a bolo to na roky

juliet86
17. feb 2020

@avatko vsetky spravy mejly si archivuj. mahravaj si hovory. rad sa s psychologom psychiattom detskym psychologom a psychiatrom. maj vybudovanu siet ludi okolo seba rodina kamarati ktori ta podrzia. nikdy o nom nehovor v zlom detom. chod za mediatorom. ak nemas dokazane fyzicke a psychicke nasilie na tebe a detoch je mozne ze mu schvalia aj striedavku ak su deti od 5 rokov plus plus ak on ma podmienky. uprimne. odchadzas aby si seba a deti oddelila od manipulatora. pravda je taka ze teraz x hodin do tyzdna s nim budu deti samy. bez tvojho dozoru a on v opozicii k tebe a ty bez dosahu na "spolocnu" vychovum rozvod robi aj z normalnych ludo docasne psychopatov lebo sa citia ohrozeni podveddmi sklamani boja sa o majetok socialny status a deti cize psychicky slabsjm clovekom tk bude este horsie. ak aj deti miluju teba a boja sa jeho a budu plakat a mat uzkosti ze za nim nechcu ost budes este ty za tu zlu co im brani v styku a hucka ich proti nemu. viem ze toto si asi nechcela pocut. mam viac priamych aj nepriamych skusenosti s rozvodmi a zialbohu. v tych horsich scenaroch je to takto... drz sa

zdenka51
28. máj 2020

@avatko aj ja tym prechadzam, viem o com pises.

zdenka51
28. máj 2020

@laguna28 ako to prosim prebieha u znalca? Aj nam sud nariadil znal.posudky, dost ma to vsetko traumatizuje cely ten cirkus... on s nami nikdy nezil, z vlastnej vole... a teraz ked syn podrastol, ho chce do striedavky. Ja to vnimam iba ako to ze mi chce ublizovat cez dieta a nechce platit vyzivne.

zdenka51
28. máj 2020

@avatko ten moj robi presne to iste. Do sms mi napise to co sa mu hodi a povazuje to za "dokaz" proti mne.

laguna28
28. máj 2020

@zdenka51 urobí sa vyšetrenie na každého rodiča jednotlivo. To znamená že vypises zopár testov a potom absolvujete aj pohovor so znalcom. Najskôr povieš sama svoju situáciu a následne ti môže klásť aj otázky. S deťmi je to iné. Pokiaľ sú vo veku že už chodia do školy tak s nimi sa robí znalecký podobne, ale aj tam niečo kreslia. Keď sú menšie tak budeš prítomná ty ako matka. Len daj pozor aby si dieťa pred znalcom neovplyvňovala, keď tak len dieťa treba podporiť aby urobili čo od neho znalec vyžaduje. Napr. Nech odpovie na otázku alebo niečo nakresli. Menšie deti sa pri Tom hrajú

marca12
3. júl 2020

@fkata a ako ich odhali? Ved takeho manipulatora je tazke odhalit,na nich su aj znalci kratky. Psychopat,manipulator je v prvom rade vynikajuci herec a bude dobre pripraveny na testy a bude vediet,co ma kruzkovat.

fkata
4. júl 2020

@marca12 Tam sa nekrúžkuje