Stále si myslím, že mám málo oblečenia. Koľko ho máte vy?

15. nov 2019

Ahojte. Stále si myslím, že mám málo oblečenia. Koľko úskov z každého odevu máte v šatníku vy ? Nohavice, zimné pulóvre, bundy/kabáty, letné tričká, letné nohavice. Odpovedzte pravdivo prosím. Nie nejaké predbiehanie sa ktorá cez ktorú. A ešte, či chodíte do zamestnania, alebo ste doma na materskej.
Ďakujem a želám pekný deň.

00kvetinka00
15. nov 2019

Oj kopec ... len zimnych bund a kabatov mam cca 10 ks 🤣ciziem/topanok zimnych asi 8ks uz som zredukovala ich .... som tehu cize opetky tento rok u mna nejdu ...... ale teda kupujem neutralne veci co mozem mat v skriny dlhsie ako 1 rok .... a dost rada kupujem pocas zliav ja si na urcite veci rada pockam a kupim za lacnejsie (napr. lodicky min rok 4 ks/krabice talianske ma stali len 40e lebo boli posledne kusi velkost ktoru ma malo zien cierne elegantne ) ..... mam stastie na dobre kusky a dobru kupu 😁

majka99999
16. nov 2019

Tu je tema o vsetkom, staci pohladat.

https://www.modrykonik.sk/forum/volne-diskusie/prieskum-satnikov-kolko-oblecenia-mate/

Mimochodim, vela oblecenia nemam, kedze:
1. saty a sukne prilis nenosim
2. nepotrebujem 3 svetre v roznych odtienoch ruzovej
3. robim z domu polku casu, takze doma urcite nenosim nohavice a bluzku
4. mozem do prace business casual, takze nemusim mat kostym a opatky napriklad

Cim viac kusov oblecenia, tym je to pre mna neprehladnejsie a clovek vymysla alebo trebars ma 20 triciek a aj tak nosi stale 3-4 oblubene.

autor
16. nov 2019

@majka99999 Ďakujem za link aj odpoveď 🙂

elementissa
16. nov 2019

Co robíš anketu? 🤣🤣🤣🤣 Súhlasím s tým, že ak máš pocit, že máš malo a máš peniaze a priestor... Tak si nakup koľko chceš. Ja mam veľmi máličko oblečenia a zaroven mam pocit, že ho mám kopec. Do práce nosím Business, takže mam 3 saká, 3 nohavice, asi 5 sukni a nosím hlavne šaty. Business šiat mam asi 6. Rifle mam jedny, a ešte mam letné šaty, asi 7ks, spoločenské dlhé šaty sú moja vášeň, takže tých mam najviac, snáď aj 10. Sukne na bežné nosenie 3ks. Tričká s dlhým rukávom 3ks, tričká s krátkym 5ks, 1 svetrík. Potom mam na von veci (do lesa a tak) - 1teplaky, 4 legíny, 1 tenisky. Topánky mam jedny na sezónu (takže jedny čižmy, tie po zime vyhodím, lebo sa rozpadu, jedny sandále, tie zoderiem v lete a dvoje prechodné topánočky) a 2 lodiciek na prezutie do prace. Asi 3stare vyradené tričká na doma, 2 legíny na doma. 1 sustavu bundicku do dažďa, čierny a biely zimný kabát, 1 zimnú presivanu bundu, 1 prechodný kabátik, 1 balonak....... Takže obrovská kopa veci, ale nemám ani jednu vec v skrini, ktorú by som za celý rok aspoň 3x neotocila

sulavikova
23. jún 2023

Cca 100 lodičiek/ topánok 🤦🏻‍♀️🤦🏻‍♀️🤦🏻‍♀️, 70 sukien a asi 150 šiat. Nohavice 0 kusov🙄. Všetko len odhadom, mám veeeeľku skriňu aj spotrebu. Oblečko stále kupujem/ predávam/ požičiavam/ darujem. Nikdy som nepovedala, že si nemám, čo obliecť. Keď sa mi niečo páči, tak si to doprajem.

komaria
23. jún 2023

Mám veľmi málo kúskov oblečenia, čo reálne nosím. Veci z "minulosti" stále darujem a predávam, lebo mi je proti srsti len tak vyhodiť. Ale už niekoľko rokov sa môj šatník skladá z jednoduchých tričiek (zväčša čierne a biele) k tomu dám rifle, čierne nohavice teraz kraťasy. Dve zimné bundy, trenčkot a koženková čierna bunda. Mikiny mám len dve. Tričká točím stále tie isté. Ak potrebujem ísť na nejakú jednorazovú spoločenskú udalosť, nemám problém osloviť kamarátku, či niečo nevyhrabe v skrini a nepožičia. Obliekam sa veľmi veľmi jednoducho a je mi jedno, či idem v tom von, do kostola alebo práce. Z rovnakého dôvodu si všímam ľudí, ktorí sú jednoducho oblečení s prirodzeným vzhľadom. Sú mi sympatickejší. 😊

dominikamacakova
23. jún 2023

Pokiaľ máš kúsky, ktoré sa medzi sebou nedajú kombinovať tak môžeš mať aj milión kusov a proste vždy to bude vyzerať zle a nebudeš si mať čo obliecť. Niekomu stačí pár kusov kvalitného oblečenia a vyzerá tip top.

lenkakravcova
23. jún 2023

Keď sa pýtaš na
Nohavice - 2 alebo 3 rifle
zimné pulóvre - 4? Asi
Bundy/kabáty - ak aj letné aj zimné tak 5
letné tričká - nosím celoročne dlhý rukáv mimo domu, takze asi 15?
letné nohavice - 3
Inak šaty asi 20ks, 10ks sukne, svetre. 1 kabelku, 1 ruksak, 10 párov topánok (vrátane 3 slapiek po dvore 😀). Po dome 10x velúrové tepláky, 5x legíny, 10x tričko krátky rukáv, 5x mikina. Zhruba.
Myslím, že mám toho tak akurát, aj z toho ešte pár kusov som nemala asj na sebe.. Takže viac sa mi neoplatí nakupovať.

madeline1
23. jún 2023

Ved je to cisto individualna zalezitost coho ma kto kolko. Ved aj styl ma kazdy iny aj potrebu nakupovat ma kazdy inde, aj schopnost kombinovat veci ma kazdy inde a aj vztah k veciam ma kazdy iny.
Zaujimat by ta mala skor prva cast tvojej otazky. A poloz si i dalsie otazky. Mam naozaj malo oblecenia? Potrebujem viac? Chcem viac? Je dolezite mat vela? Mam vela, ale neviem si svoje veci skombinovat? Potrebujem sa porovnavat, lebo som nespokojna? alebo si chcem nieco kupit, ale zda sa mi, ze uz mam vela, ale mam pocit, ze nemam si co obliect, tak sa pytam inych kolko maju a ked napisu viac, tak si pojdem kupit? Ved to je uplne jedno....