Ako postupovať? Bývalá mu zakazuje styk s dieťaťom.

sebi239
5. feb 2019

Ahojte, chcem pomoct kamaratovy. So svojou byvalou ma syna. Svadbu nemali. Rozisli sa este pred narodenim synceka, nastastie kamarat je uvedeny v rodnom liste a taktiez ma jeho priezvisko. Predtym sa vedeli dohodnut na vsetkom- ohladne stretavanie sa aj penazi - bez sudov atd.takze to ani neriesili, on pravidelne platil a tak isto sa aj pravidelne stretaval so synom. Lenze pred cca 2 mesiacmi nastala zmena. Byvala mu nedovoluje a brani sa stretnut so synom. Nezdviha, neodpoveda na sms. Neotvara dvere. Na aky urad , sud sa ma obratit? Ake k tomu treba papiere, ziadosti? V tomto sa vobec nevyznam a on tak isto.

pribinak
5. feb 2019

@sebi239 smer urad prace soc.veci a rodiny. Tam mu kuratorky pomozu spísať navrh na úpravu práv a povinnosti
Cim skor to zacne riesit tym lepsie

sebi239
autor
5. feb 2019

@pribinak dakujem pekne

pribinak
5. feb 2019

@sebi239 na urad musi priniesť rodný list dietata

cacianka
5. feb 2019

Nie vsetky tety na socialke su ochotne a vsetko vysvetlia.moze zajst za právnikom ktory mu (za honorar) vsetko vysvetli spise a poda na súd.
Este by najskor mohol napisat jej doporucene list ze je otec má rodičovské prava a vyzvat ju na riesenie a spolupracu/dohodu.takisto môže aj sam podat navrh na sud(bezplatne)to trva dlhsie a môže podat aj neodkladne opatrenie to musi súd rozhodnut do 30 dni kde poziada o vydanie rozhodnutia - navrhne vysku vyzivneho + terminy stretnuti so synom

cacianka
6. feb 2019

včera som písala z mobilu, tak len základ. z toho sa vie odpichnúť a pokračovať.
neviete príčinu prečo to mohla takto seknuť ? koľko má dieťa ? kde žijú a ako?
Inak v tejto skupine a aj v skupine Právne poradenstvo je veľmi veľa rád a vzorov ako postupovať, len treba čítať relevantné diskusie. je tu aj tam stovky strán, minimálne na polovici je táto téma dosť podrobne spomínaná. po právnej stránke, aj zo skúseností účastníkov.
keby niečo napíš do IP.
Laik

diankadop
12. feb 2019

S pravnikom by taketo veci vyriesil lepsie ale aj to nieco stoji. Takze nech najprv vyskusa socialku a ked mu tam nebudu vediet ochotne a dobre poradit, tak nech vyhlada nejakeho pravnika a nech to vsetko s nim riesi!

bidbul
13. nov 2019

Dobrí večer prajem prepáčte že sa pripajam ale tiež nevieme ako postupovať nakoľko bol súdom určené že syn môže navštevovať svoje dve deti dvojičky a ma ich sprevádzať nesvoj pravni starí otec matky otec no dnes nam opet zabranili deti vidieť aj keď dnes slubovali pred sudcom že môžme deti ísť pozrieť a začali sa nám vyhrážať poraďte prosim sme už unavení a zufali ztoho kde sa obrátiť aj keď sme podali trestne oznamenie že marenie sudom ďakujeme vam vopred za každú pomoc