Ako sa vybavuje výživné?

28. nov 2021

Ahojte, prosím po rozvode s vtedajším mamželom sa nám narodilo dieťa, otcovstvo priznal. Teraz na dieťa neplatí, alebo sporadicky. Prosím ako sa vybavuje výživné, kde nájdem nejaký formulár k tomu a aký je postup? Čo všetko sa tam vypisuje? Ak som zdedila nejaký majetok ale neprebehlo deditské konanie takže neviem aký a koľko, čo tam mám napísať? Tiež sa chcem spýtať či si musím aj napriek rozvodu najprv požiadať o zverenie dieťaťa do opatery ak sanarodilo roky po rozvode a nezdidieľa trvalú adresu s otcom? narodilo

pribinak
28. nov 2021

Normálne sú daj návrh na súd na výživné. To je jedno či sa dieťa narodilo v manželstve alebo po skončení manželstva a kde má adresu
Podstatne je, že otec je zapísaný v rod.liste

To že ty si niečo zdedila, nevadí. On si musí plniť vyživovaciu povinnosť voči dieťaťu
Áno, požiadaš o zverenie dietata a ten druhy rodič tomu prvému bude platiť výživné na dieťa

Vzorov je na nete asi milión, napr https://www.pravneprerodica.sk/wp-content/uploa...

pribinak
28. nov 2021

Inak je tu skupina právnikov a tam je o výživnom veľa popísaného, dobre rady a tipy

autor
28. nov 2021

@pribinak ďakujem a ako má vyzerať žiadosť? Môžem v jednej žiafosti žiadať o zverenie do mojej opatery a tiež aj o výživné?

pribinak
28. nov 2021

Áno, to das spolu

autor
28. nov 2021

@pribinak ďakujem a platía čaká sa koľko? Môžem di uplayniť aj dlhy za mesiace, keď nám peniaze neposlal?

pribinak
28. nov 2021

No nemôžeš si uplatnit, to musíš mat určené súdom. Ty môžeš napísať že ste mali ústnu dohodu a od kedy ziadas, ale to ti už poradia lepšie právnici ako to naformulovat
Pozru tu skupinku

Neplatí sa nič. To je zdarma. Čaká sa veľmi infovidualne

autor
28. nov 2021

@pribinak ako sa volá skupina o ktorej píšeš prosím? Nenatrafila dom zatiaľ na ňu...

matabb73
28. nov 2021

Právne poradenstvo je názov skupiny. Na začiatku sú články od právničky aj na túto tému.