Ako zvládli vaše deti rozvod?

vranka19
24. jan 2018

Ahojte chcem sa rozviest...stale sa hadame vsetko co spravim je zle....Mame dve deti dcera 5 a syn 4....ako to zvladli vase deti strasne sa bojim ze to nezvadnu su na neho naviazane.....

katharines
24. jan 2018

@vranka19 a co manzelska poradna? Skus si pozriet aj knihu 5 jazykov lasky. Mna velmi obohatila.

pribinak
24. jan 2018

Tak mozno kvoli detom by sa oplatilo zabojovať.

nelinka2009
24. jan 2018

@vranka19 Ahoj. Teda nasi sa rozvadzali a ja som uz bola dospela, ale nepotesim ta... Aj tak som to znasala strasne zle... Neviem ake mate konkretne problemy, ale vyzera to na psych. tyranie ako u nasich... Odporucam aspon skusit poradnu, psychologa...

deti95060810
24. jan 2018

asi by som kvôli deťom skúsila vydržať... Deti to zvládajú ťažko. asi všetky...

janickacrazy
24. jan 2018

@vranka19 otázka je prečo sa hádate, či sú to len také blbosti, že si zabudla kúpiť maslo alebo fakt niečo vážnejšie, u nás napr. veľmi pomohlo rozdeliť si kompetencie, čiže ja sa starám o deti a domácnosť v prevažnej miere, kedže som na RD a manžel pracuje, stará sa o záhradu, rúbe drevo, opravuje veci, umýva okná, kúpeľnu a wc, robí veľké nákupy. Dohodli sme sa, že sa nebudeme kritizovať čo kto ako urobil, on mi nebude frflať čo som navarila, prečo som toto neurobila teraz, ale tamto, takisto ja sa nestarám, či ide pokosiť teraz alebo zajtra. Samozrejme, ked potrebujem niečo rýchlo, tak ho slušne poprosím, u nás to funguje celkom fajn.

lujza123
25. jan 2018

Deti zvladnu rozvod ovela lepsie ako dlhodobe chore rodinne prostredie - Hadky, agresiu, tyranie, nedostatok citu.

nelinka888
25. jan 2018

Ak je ešte ako taká šanca na záchranu manželstva, mali by ste sa o to pokúsiť. Možno by vám pomohla aj taká menšia dovolenka alebo aspoň víkend niekde osamote, aby ste sa mohli o všetkom zlom porozprávať a snažiť sa prísť na to, ako to dať do poriadku..

jarinka33
25. jan 2018

Deticky su este malinke, je to skoda :/ Poradnu alebo take nieco ste skusali? Je to ozaj posledna moznost?

lusy22222
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
oila
25. jan 2018

Este by som skusila urobit nieco pre to aby sa ten vztah zachranil, podla mna este je moznost. Tie deti to nebudu zvladat az tak zle si myslim, keby boli starsie, tak by to bolo horsie, viem, ze 8, 9 rocne, to uz horsie znasaju

vranka19
autor
25. jan 2018

No my sa to snazime zachranit uz rok ale ako si to nejde....

janickacrazy
25. jan 2018

@vranka19 boli ste aj v poradni?

juliet86
25. jan 2018

@vranka19 ako sa snazite? Aky bol vas vztah pred detmi? Preco ste sa zalubili a zobrali? Ako ste prekonali krizy pred tym? Ako sa zmenilo ovzdusie po prvom dietati? Chceli ste prve chceli ste druhe? Mate financne tlaky ci zdravotne ci sa vam neznasaju rodiny? Ak ste na seba verbalne fyzicky agresivni ci chladni ci ine patologicke javy rozvod je pre vsetkych zdravsi. Ak je vsak tuzba z oboch stran zistit priciny zmenit nasledky tak sa zacnite snazit inak

vranka19
autor
26. jan 2018

Nie v poradni sme neboli.....on mi tam ani nepojde....stale do mna nieco ripe vsetko co spravim je zle.....a vyhraza sa mi ze mi deti neda ked sa rozvedieme....

katharines
26. jan 2018

A knihu 5 jazykov lasky poznas? Citala si? Je o manzelstve. Mozno by ti s tym pomohol aj ten manzelsky terapeut a po case sa snad prida i manzel.

vranka19
autor
31. jan 2018

Tak nebudem klamat raz som podviedla a zistil to tak od vtedy mu vsetko navi ked niekam chcem ist tak idem za chlapmi....