Bývalý partner si chce vziať dieťa v iných dňoch ako má určené súdom

alena68
26. mar 2021

Ahojte, neviem ci pisem do spravnej skupiny ale tak hadam niekto poradi.Mam s ex taky problem. Mam v starostlivosti nasho syna, ex ho ma mat kazdy parny tyzden. Muz ho nevidel mesiac pretoze bol pred tym chory, na to sme sli do karanteny na dva tyzdne, lebo som bola pozitivna. Teraz od pondelka bol maly u nasich, pretoze som musela ist do prace. Od stredy ho mal mat (sudom ma nariadene od stredy do nedele parny tyzden) ex avsak sa vyjadril nech sa uzdraví aby on nic nezanedbal tak sme sa dohodli ze ho bude mat od piatku pretoze teraz je parny tyzden. Nechcel ho zobrat lebo nemáme testy, kdezto 3 mesiace sa nemusime testovat. Ja uz chodim tyzden do prace takze nieje dovod sa bat.Pointa je v tom ze teraz sa mi vyhraza ze mu ho nechcem dat buduci tyzden kedy je neparny tyzden a on ho mat nema. Sudom ma nariadené parny tyzden. Vyhraza sa mi pravnikom socialkou a ze ja som porusila dohodu ze som mu ho stredu nedala. Pritom sam mi povedal ze nech ostane u nasich ze pride piatok. Odrazu ho nechce ani dnes lebo vraj sa boji ze sa nakzi ho nakazi.

mondolina
26. mar 2021

@alena68
všetko dohody, ktoré sú mimo súdneho rozhodnutia, treba mať písomne, aspoň v správach.

alena68
autor
26. mar 2021

@mondolina všetko ma dane sudom, ma ho mat v parny tyzden a neparny utorok a štvrtok od 15:00-17:00

hipuska
26. mar 2021

Absolutne sa neboj ničoho. On neprišiel. Ak dobre chápem, mal prísť dnes-podla dohody. Poslala by som mu mail...v tom znení...mal si prísť dnes pre dieťa podľa dohody, prečo si neprišiel? Prides teda zajtra? My v karanténe nie sme, dieťa nevykazuje žiadne známky resp.ochorenia. Z našej strany nie je žiaden dôvod na nerealizaciu styku. A dovidenia. A takýto mail by som poslala vždy v utorok pred stretnutím, aby si mala dačo v rukách.
Ak by odpísal, že chce budúci víkend, by som mu napísala, že ti to nevyhovuje. (Dôvod písať nemusíš), ale že do budúcna, ak mu jeho týždeň vyhovovať nebude,môžete sa dohodnúť.

Ak by prišlo k súdu, povieš: bola som ochotná dohode.

deti95060810
26. mar 2021

však nech pošle sociálku... neviem čoho a bojíš - tam tiež pracujú len ľudia z masa a kostí....

hipuska
26. mar 2021

Akurát si myslím, že čím dlhšia doba nerealizacie styku bude horšia pre dieta. Ak ti to nerobí problém a nemáš k tomu dôvod, tak ho pošli.

alena68
autor
26. mar 2021

@hipuska ja sa chcem ale riadit sudnym rozhodnutím ktore sme podpísali. On mi vkuse nadava, aj ze mam zdochnut a vkuse sa mi vyhraza pravnikom ze mam po chlebe. A ze ked ho zablokujem zavola socialku

alena68
autor
26. mar 2021

@hipuska ja som mu povedala ze ho bude mat v parny tyzden tak ako to rozhodol sud a ze neprisiel dnes pre neho je jeho problem

hipuska
26. mar 2021

@alena68 áno chápem. Ale čo chce dieťa a čo je dobré pre dieťa? Ja si ho nechcem zastávat. Ja mám ex tiež exota. Ale niekedy sa stane, že z rôznych dôvodov sa ten styk realizovat nedá. A v tej karanténe ste boli "kvôli tebe", keď on mal nárok na stretnutie. Predsa s ním už nebol dlho.

deti95060810
26. mar 2021

@alena68 a ty sa dáš zastrašiť jeho právnikom? Zablokovať si ho kľudne môžeš, sociálka s tým nemá vôbec nič. Nikto ťa nemôže donútiť aby si s ním komunikovala - najmä ak má ešte aj blbé správanie voči tebe...😉

alena68
autor
26. mar 2021

@hipuska ano bol v karantene kvoli mne a neviem ci aj on nemal covid. A maly bol chory aj, pondelok mu vysli bacily z vyterov berie atb kvapky preto nešiel ani do skolky. Sam povedal nech sa vylieci a piatok dnes pride pre neho a neprisiel lebo sa vraj bal ze sa nakazi

alena68
autor
26. mar 2021

@deti95060810 my ani v dohode nemame volanie cez kameru. Maly s nim nechce volat ak sa ho pytam ci chce s nim volat a mne vykrikuje ze mu davam rozumy. Maly tomu ešte nechape bude mat 5 rokov

hipuska
26. mar 2021

@alena68 veď pozri, on neprišiel. Takže jeho problém. Proste toho sa určite neboj. Stále len tvrd, dieťa bolo nachystane a zbalene na piatok-podla priania otca. Budúci víkend nemusíš dávať. Ale pred ďalším stretnutím mu napíš: zdravé, zbalene, z našej strany nie je problém.

chrumka120
26. mar 2021

@alena68 však mu ho daj vtedy keď ho ma mat, keď nepríde alebo nemoze prísť to nie je tvoj problém, absolútne by som ho pomimo toho neriešila

lubiss
26. mar 2021

parny neparny hentaky taky zbytocne dohadovanie hadanie a natahovanie a trucovanie..presne tomuto som sa chcela vyhnut ked som sa rozvadzala a hned som povedala ze ziadam neobmedzeny styk...syna si zoberie kedy moze alebo ja potrebujem a mam svaty pokoj...a je to fakt problem aby ho mal raz neparny tyzden aspon sa zachoval nech sa dieta vyzdravi a podobne iny by ho tahal aj choreho lebo ved je jeho tyzden.. poznam take pripady....

alena68
autor
26. mar 2021

@chrumka120 popravde ja by som mu ho aj dala ale po tom co mi vynadal do psychopatky, svini, hlupani, kurvy sprostej atd, ze mam zdochnut a ze mi vybavi aby som prisla o robotu, som povedala nie, budem sa riadit sudnym rozhodnutím

chrumka120
26. mar 2021

@alena68 no samozrejme a čo radim aj kamoske v podobnej situácii, proste sa zbytočne nestresovat, nerobiť mu ústupky, nekomunikovať s ním keď nemusí a žiť si svoj život

alena68
autor
26. mar 2021

@chrumka120 ja sa práveže strasne stresujem hned sa rozklepem ked mi tak nadava a vyhraza sa a bojim sa co mi moze. A este ked sa socialkou vyhraza

chrumka120
26. mar 2021

@alena68 to úplne chápem, ale ber to tak, že ti nič nemoze a zodpovedná si len za svoje správanie nie za to ako on na to zareaguje a ja by som si od neho držala aj riadny odstup, žiadne nevyhnutne telefonáty alebo rozhovory, aj ty máš život a aj zdravie len jedno

alena68
autor
26. mar 2021

@chrumka120 presne tak dakujem za podporu

alena68
autor
26. mar 2021

@hipuska co by mi mohol sudom spravit? Moze podat nejaky novy navrh na sud?

luccija
26. mar 2021

@alena68 toto peklo si robíte sami.Nezastavam sa ho, ale malý je chory vyšli mu baktérie má atb kvapky a teda radšej s ním nechce byť nech sa vyzdravie dôvod nech je akýkoľvek..., kľudne si môže myslieť, že malý má koronu, že ju chytil po tebe či on ju aj mal?ale aj tebe by sa nič nestalo, keby si mu vyhovela a dala mu ho budúci týždeň.Toto hrotenie situácie, prieky a vyhrážanie sa neprinesie nič dobré nikomu.Ak sa tomu chces vyhnut, tak sa nedaj zatiahnuť do správ a komunikuj len dni pred odovzdaním syna načo si teraz vypisovať a vyhrážať sa.tebe len znepríjemní deň, bojíš sa a aj tak nič z takých hádok len nervy na oboch stranách.

luccija
26. mar 2021

@alena68 tvoj muž je ten vojak?pamätám si podobný príspevok o rozvode pár mesiacov nazad

alena68
autor
26. mar 2021

@luccija nie nieje vojak

alena68
autor
26. mar 2021

@luccija po tych vsetkych nadavkach a vyhrazkach niesom ochotna mu dat maleho v dnoch kedy to urcene nema. Ja som bola ochotna mu ho dat dnes nechcel. Zaujimave je ze stredu som ja porusila dohodu. Aku dohodu? Vyjadril sa nech sa vyzdravie ze ho vezme dnes, odrazu ani dnes jo neberie

alena68
autor
26. mar 2021

@chrumka120 co mozem urobit ak spravi to ze pojde a vyberie mi maleho zo skolky, on ma o tom upovedomi a ja s tym nebudem suhlasit? On ho aj tak ma az od 17:00.Ale co v tom pripade ak mi ho vezme zo skolky?

chrumka120
26. mar 2021

@alena68 ak je to v čase keď ho máš mat ty, môžeš volat políciu nech si to spisu, aby si to mala na papieri a priťaží mu to na ďalšom súde, ak ta o tom upovedomí, nápis mu len že nesúhlasíš, že ho ma mat od vtedy do vtedy

hipuska
27. mar 2021

@alena68 čo sa týka školky - za riaditeľkou, povedať, že sa otec vyhráža únosom (čo v tomto prípade aj je, keďže ty nesúhlasis). Dať im prefotene rozhodnutie súdu. Škola mu diéta vydať nemôže, pokiaľ k tomu nedas súhlas. A dohodnúť si, že vždy iba na základe tvojho písomného súhlasu. Keď to tak chces hrotit.

Ale ja osobne by som nebránila a dieťa mu dala. Nebol dlho s ním. A nie kvôli otcovi ale dieťaťu. Ono si musí samé urobiť a vytvoriť názor na otca. Lebo v budúcnosti sa môže stat, že si dieťa otca zidealuzuje a keď budeat 12+ povie, že chce ísť bývať k otcovi a vtedy neurobíš nič. Viem, že to je ťažké, ale proste sa odosobniť. 5 ročne zase nie je také decko.

hipuska
27. mar 2021

@alena68 na súd môže podať návrh ( môj podal). Ale pokiaľ budeš mať v mailoch, že on sa rozhodol neprísť, nič nebude. Otec má právo si zobrať dieťa aj keď ma bežné ochorenie-nie je dôvod dieťaťa nedať. To, že tento jeden krát neprišiel, ty možno nemáš nič v maily nič sa nedeje, pokiaľ to je 1-2 prípad. Do budúcna len písomne.

Ale, taktiež sa súd bude pozerať na to, ako ty matka podporujes vzťah otec-dieta. Pokiaľ by nastala situácia, kedy by otec nemohol byť s dieťaťom kvôli karanténe, prac.povinnostiam (v čase keď ho bude mať), bude chcieť stráviť s ním čas v inom čase a ty budeš strikne sa držať rozhodnutia...sud môže rozšíriť napr.styk v prospech otca, z dôvodu, že nie je medzi vami možná dohoda. Inak sa súd na to pozrie, keď uvidí, že si ochotná dohode. Jasne, že to nemusí byť pravidelné, že si piskne a má. Ale tak kľudne, občas zobrať dieťa skôr zo škôlky,vymeniť týždne. ....atď. Opakujem, čim dlhšia doba , kedy dieťa nebolo s otcom, bude pre dieťa ťažšie chodiť na stretnutia

sante81
27. mar 2021

@alena68 som rozvedena 5rokov a máme dohodu, nechcela som súdom určené kedy môžu deti vidieť otca.

alena68
autor
27. mar 2021

@hipuska a co mi mozu na sude ak poviem ze som mu ho nechcela dat kvoli tomu ze som sa riadila sudnym rozhodnutim? Mozu mu rozsirit styk?