Bývalý partner si chce vziať dieťa v iných dňoch ako má určené súdom

alena68
26. mar 2021

Ahojte, neviem ci pisem do spravnej skupiny ale tak hadam niekto poradi.Mam s ex taky problem. Mam v starostlivosti nasho syna, ex ho ma mat kazdy parny tyzden. Muz ho nevidel mesiac pretoze bol pred tym chory, na to sme sli do karanteny na dva tyzdne, lebo som bola pozitivna. Teraz od pondelka bol maly u nasich, pretoze som musela ist do prace. Od stredy ho mal mat (sudom ma nariadene od stredy do nedele parny tyzden) ex avsak sa vyjadril nech sa uzdraví aby on nic nezanedbal tak sme sa dohodli ze ho bude mat od piatku pretoze teraz je parny tyzden. Nechcel ho zobrat lebo nemáme testy, kdezto 3 mesiace sa nemusime testovat. Ja uz chodim tyzden do prace takze nieje dovod sa bat.Pointa je v tom ze teraz sa mi vyhraza ze mu ho nechcem dat buduci tyzden kedy je neparny tyzden a on ho mat nema. Sudom ma nariadené parny tyzden. Vyhraza sa mi pravnikom socialkou a ze ja som porusila dohodu ze som mu ho stredu nedala. Pritom sam mi povedal ze nech ostane u nasich ze pride piatok. Odrazu ho nechce ani dnes lebo vraj sa boji ze sa nakzi ho nakazi.

hipuska
27. mar 2021

@alena68 nie, veď ty nič neporušis. Ale keď otec povie, že proste on má napr.v práci dačo, čo nevie ovplyvniť dopredu a preto nemôže presne dodržiavať súdom urcene hodiny, môže to sudca dajak zobrať do úvahy. Ešte keď aj matka nebude chapava a "nepomôže" otcovi s realizáciou styku. To preto, lebo otec má právo stretávať sa s deťmi, ale bohužiaľ, nie povinnosť. On chodiť nemusí

zuzanka.zuzu
27. mar 2021

ak si otec vyzdvihne vlastné dieťa zo škôlky, bude ho mať povedzme od 15h namiesto súdneho rozhodnutia od 17h a matka robí takého divadlo, tak v ten moment by som ja ako sudca dala striedavku po týždni... toto čo je? si absolútne neústretová. a ani nezačni písať aký je to magor a podobne, lebo by mu súd neschválil na 4 dni po sebe 5r dieťa

hipuska
27. mar 2021

@zuzanka.zuzu presne tak. Môj ex má chodiť o 16. Ale keďže cestuje z väčšej vzdialenosti, nezáleží či príde 13,14,15. Či čo? Majú deti mu mávať z okna a on sedieť na parkovisku v aute a cakat do 16? Ale teda, dávala som do ZŠ info, že v ktorej dní má chodiť. A že môže ich zobrať aj pred 16. Dávala som to škole písomne, keďže nemôžu len tak dať dieťa v tomto prípade

luccija
27. mar 2021

@alena68 no vidíš a motas sa ďalej teraz budeš v strachu, že príde do škôlky.Bud veľkorysá je viem, že po rozvode sú emócie vystupňovane, ale v prvom rade má ísť o dieťa a nie kto z koho a oháňať sa rozhodnutím.Tebe asi pomáhajú rodičia aj moja kamarátka bola hrdinka zrazu musela zmeniť pracu, rodičia nemohli a ešte bola rada, že muž vybral dieťa zo škôlky aj mimo termínu tento boj nemá význam.Ja som tiež tvrdohlavá vzpurna, ale dala by som mu ho budúci týždeň.Ved ho nevidel mesiac, tak určite, že mu uleteli nervy

sense
27. mar 2021

Keď mu ho dat nechceš nedaj a komunikuje s nim len cez sms alebo maily napíš mu ze môže si prísť pre neho v stredu dátum alebo streda týždeň č. Kolkaty je.... A tiež vyhrážky ignoruj telefón nie si povinná mu dvíhať a po ďalšie na súde al sociálny by neuspel že mu nechceš sať dieťa v nepatrný tyzden keďže mate rozhodnutie sudu

Ja osobne by som mu ho výnimočné po dohode dala s tým ze je to kvôli tomu ze ho dlhšie nevidel... A nie ze začne teraz chodiť ako chce s tým ze mu bude stále vyhovené... My mame styk dohodou s tým ze ak sa nedohodneme tak 2 dní v týždni dohodnuté 2 týždne dooredu...

robodracica
27. mar 2021

Bože toto mam najradsej že nieje jeho tyden... No a čo? ak chce ist syn tak ho pust! a to ked casom bude nejaka oslava alebo svadba po ex strane tak syna ani nepustis na oslavu ked nebude ten spravny tyzden? Bože tie žabo mišie vojny! Inteligentní ludia to nerobia!

elizabet173
27. mar 2021

@alena68 nečítala som diskusiu, ale komunikovala by som s ním len prostredníctvom SMS alebo mailu, aj by som mu to SMS a mailom oznámila. Že nakoľko mi vulgárne nadáva, budem s ním komunikovať len týmto spôsobom. Napíš mu tam aj to, že sa budeš naďalej riadiť súdnym rozhodnutím a je ti ľúto, že si po syna nepríde, keď by mal. Všetky SMS, kde ti nadáva, si ukladaj, maily vytlač.