Čo sa stane s dlhmi po rozvode?

julianka777
30. apr 2011

ahojte,potrebovala by som poradit.
1,moj otec s nami nebyva,poväcsinou robi v inom meste...ale s maminou su zobraty,nedava jej ziadne peniaze,ani na mladsie sestry,aj jeho dlhy splacala mamina alebo ja s bratom...ked som vravela mamine nech sa rozvedie,pretoze keby sa mu cosi stane,tak jeho dlhy zdedime my,na to mi mamina povedala,ze tie pozicky co si nabral pocas manzelstva by musela lati aj keby sa teraz rozvedu...ako to teda je:
2,mamina mala kedysi kamaratku,ktore robila pre jednu pozickaren,bola to jej naj kamaratka,tak ked za nou ta kamaratka prisla a poziadala ju,ci si nemoze na nu vziat pozicku s tym,ze si ju bude splacat mamina nevahala a pomohla jej...pozicku prestala splacat ona,tak to cele musela splacat mamina zo svojho...pred casom sa mamine podarilo ju vypatrat a naslubovala mamine,ze jej to bude mesacne vraciat po 100euro,mala sa jej ozvat 25.4 ale nedviha telefon...co sa da v takomto priúade robit?
dakujem

sisaha
30. apr 2011

@julianka777
1. ano, ak by sa tvoji rodicia rozviedli, tak sa dlhy delia na polovicu a splacat by ich musela aj tvoja mama. Otazka je, či by to nebolo pre nu aj tak vyhodnejsie sa rozviest, kedze otec moze naberat dalsie a dalsie pozicky a tie potom ako spravne pises dedite aj vy. A radsej platit menej teraz ako vela potom. To je ale zalezitost tvojich rodicov, to si musia oni vyriesit.
2. V takomto pripade nic.... asi to uz nie je jej naj kamaratka. Bohuzial, za chyby sa plati a neoplati sa pomahat cudzim osobam prave z tohoto dovodu, ze z najlepsich kamaratov sa mozu stat najvacsi nepriatelia. Tvoja mama by mozno kamaratku mohla prinutit ist k notarovi, kde by pred nim priznala svoj dlh voci nej, jeho vysku a takisto aj formu splacania a vycislenie pripadnych urokov z omeskania ak by tak neurobila. ak tento papier ziska a kamaratka nebude platit, moze sa obratit na sud...

julianka777
autor
30. apr 2011

@sisaha dakujem pekne,to z rozvodom som uz velakrat mamine vravela,ale ona asi stale v nieco dufa...to uz ja ani nik nezmeni,len ma trapi ze pride domov na par dni a ked nema peniaze,tak mu da mama,lebo by to bolo s nim na nevydrzanie....to druhe mamine poviem,najblizsie ked sa jej podari s nou skontaktovat,tak by bolo fajn keby ju dotiahne k tomu notarovi..este raz dakujem