Čo zdokladovať, aby dieťa malo styk s otcom pod mojím dohľadom?

andreastaronova
18. nov 2023

Ahojte. Nebudem písať dôvody prečo tak chcem urobiť, ale čo zdokladovať, aby dieťa malo styk s otcom pod mojim dohladom? (takmer 5 rodné dieťa). V krátkosti, otec s dieťaťom trávil minimum času, niekoľko mesiacov za dieťaťom neprišiel. Dieťa veľmi plače keď teraz za ním príde, v noci sa pocika po stretnutí, nechce ísť ani do jeho blízkosti? Vďaka za pomoc

deti95060810
18. nov 2023

správu od psychológa, a dobrého právnika...

pribinak
18. nov 2023

Treba otcovi vysvetlit že dieťa potrebuje čas. Nemal by tlačiť, ideálne je aby sa stretnutia konali u vás doma, ak to pre teba nie je problém

hipuska
18. nov 2023

@andreastaronova psycholog, najlepšie od súdneho. A tiež rozhovor s koliznym opatrovníkom. Ale, 5 ročné dieťa bude už podrobené sedeniu, zo strany psychológa, kolizneho opatrovníka . Takže, prenu to bude uz zatazujuce. Prečo ju do týchto stretnutí nútis. Veď pride otec, dcéra povie,.že nejde a hotovo. Či čo? Nasilu ju pcha do auta? Treba sa ale.este úprimne zamyslieť, deti zvyknu mať stres aj z rodiča, nakoľko vycítia, že ty nechceš aby sa stretavali. Ono zvykne mať rado obidvoch. Netvrdím, že to je tvoj prípad, samozrejme.

miggy
18. nov 2023

Vôbec netreba psychológa, píšem ti správu 🙈

tehotna40
18. nov 2023

@andreastaronova ženy stále takáto téma, ja Vás naozaj nepochopím. To, že to je idiot, nebude sa s dieťaťom stretávať a pod ste nato mali myslieť predtým ako ste si s takým spravili dieťa. Skúsiť to môžeš ALE, nejde to len tak, budú vás ťahať po socialkach, psychologoch, robiť pohovor s dieťaťom a môžeš aj ty s toho vyjsť nepekne ak dieťa štveš proti otcovi ty, lebo ty tiež musíš dieťaťu vysvetliť ze je to jeho otec, má ho rad a chce s nim tráviť čas. Ja nevravím ze ty štveš ale je to naozaj dosť časté. A hlavne sa skúste dohodnúť vy, ako rodicia, to, že sa budete ťahať po súdoch, hádzať na seba špinu a budeš ty v strese a v nervoch tebe ani dieťaťu nepomôže. Skúste sa dohodnúť ze bude otec napr chodiť k vám, budeš prítomná, po pár mesiacoch odid z miestnosti, po mesiaci nech ho zoberie sam na zákusok atď, postupne na dieta. Prežila som si okolo tohto naozaj veľa 😞 treba v prvom rade hľadieť nato dieťa ale vieš aké je jeho právo? Na styk s oboma rodičmi... bohužiaľ niekedy, ale je to tak.

mogaa
18. nov 2023

pri 5ročnom styk otca len v prítomnosti matky - to ťažko, to sa dáva v prípadoch ak sa preukáže že otec ohrozuje dieťa...to že plače pred tým ako má ísť k otcovi, môže byť rovnako manipulácia zo strany matky, to že sa pocikáva tiež môže byť len tvrdenie matky a rovnako sa môže pocikávať z iných dôvodov...toto sú veci ktoré sa na súde dokazujú, neberie sa do úvahy len vyjadrenie matky, ale dôkazy, lebo otec má pri dieťati rovnaké práva ako matka....aj on môže potom zobrať dieťa k inému psychiatrovi a doložiť svoj posudok...