Styk s otcom

andreastaronova
13. dec 2023

Dobrý deň. Prosim vas o radu. Zatiaľ máme s ex neodkladne opatrenie na styk pod mojim dohľadom . Syn 5 ročný ale pri stretnutiach plače, otca podieľa preč,nechce s nim nikam ísť. Co sa da robiť? To ze mam dieťa pripraviť, neradte, robiť tak. Dieťa proste nechce. Po 2 mesiacoch však styk pod mojim dohľadom konci. Co však potom? Keď dieťa odmieta byt s otcom samé a ísť s ním niekde? Ďakujem za rady.

syslik81
13. dec 2023

osobna skusenost ..ked ich nechas samych prestane aj plac... je to jeho otec.. rovnako ako ked davas dieta do skolky -plac velky ale akonahle mama zajde je klud ... neprezivaj to ntak a doveruj otcovi-aj on ma nanho pravo a pravo vytvorit si vztah ..a medzitym o nom pred dietatom rozpravaj pekne..ako ho ma rad ako budu mat zazitky pojdu niekam a az sa vrati vsetko ti poroprava alebo nakresli

maciatkolulu
13. dec 2023

@andreastaronova ťažko radiť,keď nevieme,nepoznáme vašu situáciu,či ste žili spolu,ako dlho,či sa staral otec atď. Či nepočuli dieťa veľa negatív nanitca atď ...

pribinak
13. dec 2023

Skúste ísť spolu niekam všetci traja. Aby mal syn pozitívny zážitok a zároveň sa cítil bezpečne
Dajte si napr výlet na nejaké synove obľúbené miesto, aby sa to synovi páčilo

Ty si tu už viackrát písala, ale nikdy nenapíšeš ako reaguje otec, ako sa správa čo skúša ako reaguje na syna

andreastaronova
autor
13. dec 2023

@pribinak otec sa na tom keď syn plače, smeje. Pripadne keď ho posiela prec, že ho nechce, tak len tak sedí a pozerá ci časopis alebo maľuje. Dokopy nič na to nepovie. Povedal, že dva mesiace vydrží kým je to pod mojim dohľadom a potom už bude s ním sam.

andreastaronova
autor
13. dec 2023

@maciatkolulu otec sa v podstate nestaral aj keď s nami bol, viacmenej s nami reálne ani nebol. A po začatí súdu sa ide hrať na otca. Až keď mu prišli papiere tak prišiel za synom po 8 mesiacoch

mogaa
14. dec 2023

@andreastaronova ono nikdy nie je chyba len na jednej strane, skús sa nad tým zamyslieť.....časť zodpovednosti že syn odmieta otca máš aj ty.....lebo 5ročné dieťa ak je pár krát vonku s cudzím človekom a aj s matkou, tak nebude plakať.....a keďže máš stanovené stretávanie otca s dieťaťom len na určitý čas, potom mu ho musíš dať - či chce alebo nechce....