Dá sa vysúdiť peniaza za ohováranie?

13. aug 2022

Dobrý večer. Rozpadlo sa mi manželstvo. Prestala som vkuse znášať manželove hlúpe slovné ponižovanie a ze všetko muselo byt ako on povedal. Odišla som so synom a povedala aj mojej rodine aj jeho dôvod odchodu ze už má nebavil jeho krik s nadávkami. Tak hovorí ze ma zazaluje za ohováranie a vysudi peniaze odo mňa. Je to možné,da sa to? Pritom ja som povedala len pravdu.

viestta
14. aug 2022

@modry1985 aha, takže ak žena prežíva prežíva ponižovanie, krik a nadávky je to v podstate prechádzka ružovým sadom a nie horror?

modry1985
14. aug 2022

@viestta a ty si natoľko empatická že vieš čo prežíva ona a čo prežíva on ? Skutočne si mysliš že vidíš do každého vzťahu a že neplatí príslovie " bez vetra sa ani lístok na strome nepohne " ? Vieš ty či on sa necíti tým že mu " zobrala " dieťa pod psa ? Vieš čo bolo dôvodom ich hádok ? Skutočne si myslíš že pár vetami ( jednostrannými ) vidíš do spálne všetkým ? Ak si to myslíš škoda nám vyšetrovateľov , súdnych psychológov a i ....ideš úplne pomimo témy....Možno je to dané tvojou bolesťou z minulosti , ale téma bola či je možné aby ju manžel zažaloval za ohováranie a vysúdil od nej peniaze.....

zuzanka.zuzu
14. aug 2022

nie, pretoze to by @viestta po dni na konovi bola milionarka a dievcata by sa nedoplatili 😀 je to chujovina

viestta
14. aug 2022

@modry1985 a na to som jej odpovedala, že to by musel dokázať, že sa mu stala ujme. To ako prvé. Ako druhé, aká je podľa teba unosna a akceptovateľná miera ponižovanie? Aky je, podľa teba, akceptovateľné dôvod pre ponižovanie a krik? Áno, v každom vzťahu sú aj spory, sú aj hádky, menšie, väčšie, civizovane aj na pol dediny, ale nech by bol dôvod rozporu akýkoľvek, neexistuje žiaden akceptovateľny dôvod na ponižovanie.
Nechcem fabulovat, ale nejak sa mi zdá, že zrovna ty si jeden z tých dokonalých mužov, ktorí doteraz nepochopili prečo sú už ex. Ale ak je to tak ako z tvojich vyjadrení čítam, mne to čudné nepríde.

modry1985
14. aug 2022

@viestta Je to možné , vidím že si dobrý psychológ , škoda nám bolo pri súde platiť 3 znalcov z oblasti psychológie , stačilo nám osloviť teba. Najbližšie ak pôjdem okolo , dám im prečítať znalkyňu z modrého koníka a odporúčim im aby sa vyškrtli zo zoznamu znalcov , pretože ich záver sa nezhoduje s dedukciou tvojou na MK. Už posledný krát , neriešim tu kde je akceptovateľná miera ponižovania. Točíš stále debatu do strany , na ktorú sa zadávateľka nepýtala.

viestta
14. aug 2022

@modry1985 ešte a znova napíšem, že by musel dokázať, že nehovorila pravdu s úmyslom uškodiť mu a jemu sa stala ujma. Pre jednoduchšie pochopenie názorný príklad. Ona by pred jeho rodičmi tvrdila, že jej nedával peniaze na domácnosť, napriek tomu, že jej dával a oni by ho na základe jej tvrdenia vydedili. Bolo by tam aj účelové klamstvo a aj on by utrpel ujmu.

isis234
19. aug 2022

Právnik na ňomm dobre zarába. Ty sa neboj .. Je to jeho problém