Exekúcia kvôli nezaplatenému výživnému

zuzana2903
13. okt 2014

Ahojte, som tu nová, tak neviem či tu takáto téma bola alebo nie. Nemôžem takú nájsť a preto by som potrebovala poradiť. Priateľ má z prvého vzťahu dve deti ( 3 a 4 roky) O deti sa staral v jednej domácnosti spolu s bývalou, pokiaľ si nenašla nového chlapa a zobrala mu s tým aj deti. Prednedávnom sa vydala a začali problémy. Priateľ jeden mesiac neuhradil výživné (aj to nedopatrením, zadal iné číslo účtu a tým, že nekomunikujú spolu, neoveruje či jej peniaze prišli) a prišiel papier od exekútora. Začali sme to riešiť, keďže nemešká a stále platí a spojili sme sa aj s ňou, že to bolo omylom, že okamžite jej vloží peniaze na účet a že či pôjde zrušiť tú exekúciu.Prisľúbila, že na druhý deň pôjde, dnes sme si to overovali u exekútora a že tam ani nebola. Volal jej priateľ a nezdvihla mobil niekoľko krát a napísala sms, že keď im nakúpi zimné veci a topánky do škôlky, potom to zruší, inak nie. Ešte spláca pôžičky čo mu po nej zostali a z výplaty mu zostalo pár eur, za čo vecičky už nenakúpi. Čo máme robiť?? Trovy vychádzajú na800Eur a po 14-tich dňoch na 2 500 Eur. Ďakujem za hocijaký názor.

sue
13. okt 2014

@zuzana2903 myslím, že jediné čo môže tvoj priateľ urobiť je, že vezme všetky doklady a vydá sa za právnikom - my sme to tak riešili... tu ti nik nič nevyrieši...Kamoš mal zablokované účty polroka !!! Polroka výplatu bral exekútor...škoda bola v konečnom dôsledku vyše 3000 € a už s tým nič neurobil, odporúčam ČÍM SKôR !!!

mawka
13. okt 2014

@zuzana2903 napiste to exekutorovi, ze nie je dovod nadalej viest exekuciu. a povyhrazaj sa, ze zasielas na sud ziadost o zastavenie exekucie a poslite to aj exke. ono peniaze sa naspat potom dlho vytahuju od exe, iba komplikacie. sak dajte tam vypisiy, ze dotraz vsetko ok, tam vyznacte kde sa sekol v cisle uctu a hotovo.

maminuska
13. okt 2014

@mawka ako ja sa jej nechcem zastávat ale výživné 100 EUR najedno dieta nie je moc , to asi uznáš, lepšie topánky stoja do 30 EUR. Takže hovorit že tu máš výživné a koniec už nič viac ... tak takto by som to teda nestavala.

zuzana2903
autor
13. okt 2014

@maminuska a tá priebežná exekúcia je o čom?

mawka
13. okt 2014

@zuzana2903 tak chodte za pravnikom a na sud. na co cakate? paneboze. ak doteraz platil normalne a na cas a toto sa stalo len raz, tak sud mu vyjde v ustrety, zastavi exekuciu aj bez nej. paneboze. len necakajte. sudy su presne na to, aby sa toto riesilo.

zuzana2903
autor
13. okt 2014

@maminuska kupovali sme veci doteraz tak, že všetko si vždy brali deti domov.. ja mám malého súrodenca, tak aj po nom niečo bolo a všetky vecičky mala ona doma.. a teraz posledné dva mesiace všetko nechávame doma my, že ked prídu deti nech majú a to jej asi vadí..

maminuska
13. okt 2014

@zuzana2903 to že ti dlhodobo stahuje peniaze na výživné každý mesiac a stačí jedno omeškanie až do jej odvolania.

mawka
13. okt 2014

@maminuska no bohuzial, ja mam to iste a moj ex detom nekupi nic navyse. a mozem sa aj rozkrajat. co mozem? nic nemozem, bohuzial. sud odklepol vyzivne v takej vyske a dovidenia. zacnem vyskakovat, on ukaze svoju minimalku na papieri a znizia mu ho. takze musim drzat hubu. a ver, ze keby som zacala vyskakovat, tak ma zotrie velmi jednoducho....

zuzana2903
autor
13. okt 2014

@mawka ok, nečakáme, len do dnes sme si ešte mysleli, že to zruší. a napísala mu to vtedy ked už šiel na poobednú..tak preto som teraz chcela poradiť, lebo už som z nej v koncoch..

zuzana2903
autor
13. okt 2014

@maminuska Dakujem za vysvetlenie.

maminuska
13. okt 2014

@mawka detto, ale už ho kašlem .

zuzana2903
autor
13. okt 2014

@mawka Poznám to, naši sú rozvedený a už dlho, máme doma maličkého invalida, mama je na invalidnom, brácho další na strednej a otec sa tiež stále obranuje tým, že ma minimálku..
Mna len serie to, že brávame si deti, majú všetko od priateľa a ona má ešte stále málo a robi zle..

mawka
13. okt 2014

@zuzana2903 bezte na sud, kludne, necakajte. lebo toto je nechutne voci tvojmu. jaj jak ja toto neznasam, ked je niekto nenazrany. ja viem, ze decka zhltnu vela penazi, viem. viem aj ze 200 e nie je malo. ale to je len polovica a tu druhu ma na starosti zena alebo ten, ktoremu su deti zverene. a ja mam pocit, ze to tu nikto nechce pochopit. vyzivne sa neodklepne v takej vyske, aby 100% pokryla naklady na deti. su na to obaja. a bohuzial, u nas sudy akosi neprihliadaju velmi na to, ze sa staras o byvanie. a neviem, co vyskakuje henta, pretoze ona na to neni ocividne sama. teda myslim an byvanie, atd.

zuzana2903
autor
13. okt 2014

@mawka Ok, ona sa vždy spoliehala na neho a teraz si myslí, že to bude pokračovať, zobrala si za muža socku a chce aby sme živili ešte aj jeho. Tým pádom povedala, že od nového roku ide pýtať vyššie výživné a môžme sa aj posrať, kežde môj robí vo VW a tam im rastie plat.. a bohužial ona o tom vie.. čiže toto ešte bude takáto dlhooooo...

zuzana2903
autor
13. okt 2014

Ďakujem vám, som rada, že som sem napísala, dodali ste mi v podstate odvahu. Pojdeme zajtra na súd.. Som myslela, že už je 2 500 eur v ...

mawka
13. okt 2014

@zuzana2903 nie, neboj, pekne si pripravte vypisy z uctu alebo potvrdenia o vklade, nech je pekne vidiet, ze vsetko vzdy bolo nacas platene, papiere od exekucky, napiste ziadost o zastavenie exekucie, vsetky kopie k tomu pripnite, aj to, ze ste to teraz uhradili. napisete, ze ex si podmienuje zastavenie exe kupou toho a tamtoho, napisete, ze mate za to, ze to z jej strany nie je korektne, ze nie je dovod, aby exekucia nadalej prebiehala, kedze dovtedy a aj potom bolo vyzivne hradene vcas, atd. Neboj sa toho, urcite nie. mne uz sud vela krat pomohol neprist o peniaze.

mawka
13. okt 2014

@maminuska no sak prave, aj ja. lebo mi on za to vobec nestoji. a deti si to uz zacali vsimat. ze on nic, ja vsetko. maly neni blby, uz zacina mat prehlad a jasno co sa za kolko plati, atd. a uz si to vie aj preratat. takze dost dobre deti vidia, koho to stoji viac. ale sak, na kazde prasa sa voda vari, ze? aj na neho raz pride. ono si ho to pocka.

zuzana2903
autor
13. okt 2014

Chápem, zajtra to pošlem a som zvedavá ako to dopadne. Ale aspoň viem, že musím na to aj naďalej dávať pozor ja, pár mesiacov som sa o to nezaujímala, myslela som si že nie je taká trúba, aby tam niečo pokašlal. Dám trvalý príkaz do banky. Nech sa to už radšej neopakuje, veď toto je o nervy. A ešte raz ďakujem.. 🙂

mawka
13. okt 2014

@zuzana2903 drzim palce. nedovolte, aby s vami niekto takto vybabraval a vydieral vas. nie sme na divokom zapade. 😉

zuzana2903
autor
13. okt 2014

Ďakujeme.. ja mám niekedy taký pocit ako by to tak bolo.. napadlo ma, chcela som sa opýtať, neviete ako je to s tým, keby sme chceli deti do našej opatery?? Ona bude mať teraz tretie a nemá šancu to stíhať, ani finančne ani časovo, tým že deti sú neskutočne hyperaktívne..

draik
13. okt 2014

Ak ide o vymáhanie výživného resp. inej priznanej opakujúcej sa dávky, tak odmena exekútora sa počíta z trojročného plnenia. V prípade výživného 200e/mesiac je základ pre výpočet odmeny 7200 eur, odmena je 10% resp. 20%..

sisaha
14. okt 2014

@zuzana2903 tretie dieta na ceste nie je dôvod na odobratie deti matke. Mozte poziadat o striedavku, ale urcite deti zverene cisto otcovi nebudu.