Má manžel právo zobrať dieťa bez môjho súhlasu?

24. feb 2023

Ma pravo manzel zobrat male dieta, ktore este nerozprava nez mojho suhlasu jeho rodicom?
Cesta autom trva niekolko hodin.
Dieta dokaze zaspat len so mnou, je narocnejsie.
Manzel jazdi s reboarderom v smere jazdy, ked nie som pritomna, vzdy ked sa da tak min. 140 kou.
Ako sa mozem branit?
Na koho sa mozem obratit, ked mi vezme dieta bez mojho suhlasu?
Dakujem za slusne odpovede.

dadis
24. feb 2023

Moze.

traktor
24. feb 2023

ste manželia, rodičia.. máte rovnaké práva.. čiže áno, nepozrebuje tvoj súhlas, ak chce navštíviť svojich rodičov

syslik81
24. feb 2023

tak ako ty mozes tak moze aj manzel ... jedine ze by ste boli rozvedeny a on nemohol byt s dietatom podla sudu .

maciatkolulu
24. feb 2023

Ci môže otec dieťaťa ist pozrieť babku? So svojím dieťaťom? Áno môže. Tak ako ty môžeš cez deň ist kam chceš, keď je manžel v práci a nepytas si povolenie a nikto ta nekontroluje, čo robíš a ako? Ci mu dávaš bio mrkvu, či len z tesca...

viestta
24. feb 2023

Vsak chod aj ty s nimi.

zooeynka
24. feb 2023

Dieta dokaze zaspat aj bez teba, cim skor to akceptujes tym lepsie(aj) pre teba. Tak ako dieta ty mozes zobrat "na vylet", tak isto ho moze zobrat aj manzel.

tiezjedna
24. feb 2023

A dôvod týchto tvojich obáv??

ropucha6
24. feb 2023

Nie je lepsie sa nejako dohodnut? Napriklad nech jazdi bezpecnejsie, ked ma v aute dieta? Zaspi aj bez teba, mozno by si bola prekvapena.

asocial
24. feb 2023

Tak malé dieťa by rozumný chlap nezobral od mamy.nepises, koľko má dieťa rokov. Tak choďte spolu, ste rodina.

andrejka1974
24. feb 2023

A to sa fakt neviete dohodnúť že tam pôjdete spolu,ja na tvojom mieste som rada že sa stará a ty si aspoň odychnes a vermi že to zvladnu

ysseba
24. feb 2023

Áno, Tvoj vlastný manžel, otec dieťaťa môže svoje vlastné dieťa zobrať bez súhlasu k vlastnej mame, babke dieťaťa. Teda pokiaľ nebol zbavený svojprávnosti. A prepáč, dieťa zaspí aj bez Teba - totiž ešte sa na planéte Zem sa nenarodilo také dieťa, ktoré by proste nezaspalo.
@asocial Rozumná žena by nezakazovala mužovi aby ukázal svojej mame, babke dieťaťa, vlastné vnúča. A keď je tam nejaký vážny problém, tak rozumná žena by mala zahodiť za hlavu svoju ješitnosť a ísť s nimi - ako rodina (ako píšeš)

Zas a opäť sa modlím: Pane Bože, daj aby si moji synovia nenašli "hentakéto" nevesty 🙏

danyelia
24. feb 2023

Ahoj, ak som to správne pochopila, tak Ti to vadí preto, lebo 1. Je to dlhá cesta a Ty sa bojíš, že to dieťa nezvládne 2. Bojíš sa, že dieťa bez Teba nezaspí 3. Manžel jazdí rýchlo a z toho máš obavu. Možno sa bojíš zbytočne, dieťa celú cestu prespí a zistíš, že to zvládne aj bez Teba. Jediné, čo by som urobila ja je to, že by som sa porozprávala s mužom a poprosila ho, aby jazdil opatrne a podľa predpisov, ak má v aute dieťa...

patka06
24. feb 2023

Manžel je predpokladám otec dieťaťa - áno môže ho zobrať aj bez tvojho súhlasu, má úplne rovnaké práva ako ty.
Ty si od neho pýtaš súhlas, keď dieťa niekam berieš?

pink_lady
24. feb 2023

Ak sa bojis kvôli tomu že nedodrzuje predpisy tak v tomto by som si dupla - buď bude sedačka ako ma byt priputana a bude dodržovat predpisy (rychlost) alebo nepojde. A ked má problem tak zavolaj policajtov, tým fakt ohrozuje zdravie a život dietata. Dufam že aspoň airbagy ma vypnute tam kde ho ma. 🙈 Ono potom ked sa nieco stane bude neskoro...potom by ta tu zhukali preco si pustila 🙉
Ostatne - ak sú ine problémy v rodine (So svokrou) tak by ste mali v prvom rade komunikovat, tahat pred svokrovcami za jeden koniec...ale zrejme mate aj ako manzelia medzi sebou problém lebo toto je divne 🙈

sense
24. feb 2023

Moze. Ste manzelia a neboli mu odobrane rodicovske prava.

kitycat
24. feb 2023

Preco nejdes s nimi a neodsoferujes to bezpečne?

deti95060810
24. feb 2023

autorka, nebuď labuď... však ty si oddýchni a ver troška ocinkovi že sa o dieťa postará...
ako ďaleko to idú? koľko km?

sirka9
24. feb 2023

Koľko to je niekoľko hodín? A ako vieš, že chodí 140, keď tam nie si? Ci máš tam kameru na tachometri? Keď, kúpte autosedacku protismeru do jeho auta a nemusí byť po smere. Ako otec a manžel môže vziať dieťa kam chce. Jedine co ti ostáva je porozprávať sa s ním, mať argumenty a potom mu trochu veriť. Osobne si myslím, že určite neohrozí svoje dieťa len tak.

som_realistka
24. feb 2023

Ak ste manželia a neboli mu odobraté rodicovske práva, tak môže. Ak tam idú na noc, tak len večer zavolaj mužovi ako došli a popraj príjemný pobyt. A ty si oddýchni. 😀Aj on je rodič, a keď sa chce starať nech sa stará. Neboj sa, vrátia sa,😀

beata_k
24. feb 2023

Ojoj ake ste tu niektore hrdinky. Jedna vacsia nez druha.

som_realistka
24. feb 2023

@beata_k však nenapísala, že je blázon, násilník alebo ožran, nech si vyráža kedy asi budu u rodičov a zavolá mu

gladys_07
24. feb 2023

Tipujem ze toto manzelstvo ma vacsie problemy ako reboarder v smere jazdy

beata_k
24. feb 2023

@som_realistka Tebe uz dieta vrieskalo v aute pri 140? A este otocene v smere jazdy?

panda21
24. feb 2023

Jediný problém vidím tak v rychlosti a nerespektovanie protismernej jazdy. Ukázala si manželovi videa, ako sa správa detská chrbtica pri náraze v smere a v protismere?

reanda
24. feb 2023

ako sa mozes branit proti manzelovi, co ta nerespektuje? rozvodom

tykat
24. feb 2023

Ak je jeho otcom tak ano.

mogaa
25. feb 2023

veď je otec dieťaťa, takže má rovnaké práva ako ty....veď nie je zbavený svojprávnosti....dieťa nie je tvojim majetkom.....

pink_lady
25. feb 2023

Nie nie nie, ziadny otec by predsa neohrozil svoje dieta len tak 🤦 na toto si památam...a kopu inych tragédii.pre niektorich je příčinou smrti rychla jazda
https://www.dnes24.sk/obrovska-tragedia-po-neho...
A vziat dieta k rodicom do susednej dědiny je ine ako ho vziat cez pol ci celé Slovensko... určitě by sa to kazdej jednej pacilo 🙈

dadis
25. feb 2023

@pink_lady 140tkou jazdim aj ja a s detmi sme 1- 2x mesacne jazdili cez pol SK. Keby kazdemu, co jazdi 140tkou brali deti, tak su plne decaky. Rovnako tu mozeme dat nehodu, ked isla opita mama s dietatom v aute. https://www.teraz.sk/regiony/opitej-vodicke-s-d... Otec ma vodicsky preukaz, moze dieta vziat na navstevu k rodicom. Stale nevieme odpoved, preco je mama ofucana a nejde tiez...

som_realistka
25. feb 2023

@beata_k môj vtedy ešte muž tiež jazdil ako blázon, keď bol v aute sam, akonáhle bral dcéru, jazdil úplne inak. A nie moje dieťa nevrieskalo v aute, a ak bude vrieskat jemu, tak ho viackrát nikam nevezme.