Má manžel právo zobrať dieťa bez môjho súhlasu?

24. feb 2023

Ma pravo manzel zobrat male dieta, ktore este nerozprava nez mojho suhlasu jeho rodicom?
Cesta autom trva niekolko hodin.
Dieta dokaze zaspat len so mnou, je narocnejsie.
Manzel jazdi s reboarderom v smere jazdy, ked nie som pritomna, vzdy ked sa da tak min. 140 kou.
Ako sa mozem branit?
Na koho sa mozem obratit, ked mi vezme dieta bez mojho suhlasu?
Dakujem za slusne odpovede.

beata_k
25. feb 2023

@maciatkolulu Takze co?
Je prva co by si vzala debila? Nie.
Spravila chybu? Mozno.
Ma si preto ohrozit dieta? Nie.

jakubrianka
25. feb 2023

Nie, tak malé dieťa na tak dlhú cestu bez tvojho vedomia a tvojej prítomnosti vziať nemôže. Ak ešte nedodržiava bezpečnú jazdu to je kapitola sama o sebe. Dieťa môže byť traumatizované po tak dlhej ceste bez mamy a spravidla by v aute na dlhu jazdu nemalo vzadu dieťa sedieť samo. Ja by som nedovolila ani náhodou.

tiezjedna
25. feb 2023

@jakubrianka odhliadnuc od toho, že môže - odkiaľ vieš aká dlhá je tá cesta? "Niekoľko hodín" môžu byť kľudne dve... A odkiaľ vieš, ako staré je dieťa? Naše druhé sa rozhovorilo až v 4 rokoch, a to už "tak malé" dieťa rozhodne nie je. Osobne si myslím, že medzi nimi je úplne iný problém než ten, že chce ísť s deckom k prarodičom....

jakubrianka
25. feb 2023

@tiezjedna je jedno aký ma vek, ak nehovorí=nevie sa slovne vyjadriť a to je stres pre dieťa tak či tak. S “deckom”?

maciatkolulu
25. feb 2023

@beata_k ja neviem, či je debil, ty hej?

dadis
25. feb 2023

@pink_lady Tak potom tou chuderou nenazyvaj laskavo mna. Jazdim 20 rokov a nemam jedinu pokutu ani nehodu.

beata_k
25. feb 2023

@maciatkolulu A ty vies o nej co, ze s nej tak smejes?

horty99
25. feb 2023

@jakubrianka A ktorý zákon neumožnuje otcom detí zobrať dieťa k babke ? Alebo kde sa má odvolať ? Poraď jej..........Ak o tom vieš.

jakubrianka
25. feb 2023

@horty99 zobrať k babke o ulici ďalej a zobrať na niekoľko hodinovú cestu je snáď rozdiel. Pokiaľ s tým matka nesúhlasí, lebo dieťa je malé a nie si dodržané bezpečnostné podmienky, tak kľudne aj cez políciu ako “únos” dieťaťa.

dadis
25. feb 2023

@jakubrianka 🤦‍♀️

horty99
25. feb 2023

@jakubrianka Preboha , ty skutočne asi právne znalá nie si . Aký únos ? Otcom ? Manželom ( nepíše nič o rozvedenosti - zákazu styku a i ).

jakubrianka
25. feb 2023

@horty99 áno aj únos rodičom existuje. Osobne by som to riešila cez sociálnu kuratelu, alebo úpravou styku s dieťaťom cez súd ak sa matke správanie otca nepozdáva.

horty99
25. feb 2023

@jakubrianka Aj ja by som jej to odporúčala. Tam by jej okamžite vysvetlili , že otec dieťaťa má také isté práva a povinnosti . Neexistuje únos rodičom ( ak je to v rámci SR ). Potom som uniesla dieťa ja , keď som šla k mame , moj ex unášal našu dcéru , dokonca raz uniesla aj moja mama dieťa - keď ju zobrala ku kolegyni a dala mi vedieť až keď tam prišla !!!!!!!
Jasné úprava styku , rozvod a následne striedavá starostlivosť a posledné čo by ju zaujímalo v tomto prípade bude to či dieťa ide k babke po dialnici 🙂

maciatkolulu
25. feb 2023

@jakubrianka 112.... dobrý deň, prosím vás, môj manžel uniesol naše dieťa k svojej matke do hornej dolnej, je to dve hodiny a on pôjde 140 a nebude mať sedačku v protismere, dieťa sa nevie ešte vyjadrovať a bezo mňa nezaspi😃by som vás chcela požiadať, aby ste za ním vyslali komando.
Ja neverím, už teraz sa fakt zabávam dievčence, niektoré ste iný level.

jakubrianka
25. feb 2023

Existujú aj predbežné opatrenia predsa. Jedná sa v záujem dieťaťa a dieťa do 3 rokov, ak je s nim na rodičovskej a je navyknuté na ňu, tak sa inak posudzuje.

horty99
25. feb 2023

@jakubrianka Predbežné opatrenie na cestu k babke ? 🙂 Čitaš po sebe ? Prečo chceš autorke zbytočne ubližiť ? Urobila ti niečo že jej radíš veci pri ktorých ju všetci vysmejú ?

jakubrianka
25. feb 2023

@horty99 🙈. Pozri nech si zavolá na sociálnu kuratelu, a tam ju usmernia. Každopádne by mali obaja rodičia vedieť a súhlasiť s cestami svojich detí a to obaja a či sa to to páči alebo nie. Nereaguj na mňa. Ďakujem.

jakubrianka
25. feb 2023

@horty99 predbežné opatrenia k styku s dieťaťom 🥳

tiezjedna
25. feb 2023

@jakubrianka zobrať dieťa/decko (btw. je to to isté) na návštevu k prarodičom nie je to isté ako presťahovať dieťa k prarodičom. Pretože to je to, o čom ty píšeš. Si zjavne rovnako nabrúsená na polovičku ako zakladateľka. Ale to ešte nemení platné pravidlá.

maciatkolulu
25. feb 2023

@jakubrianka prosím ta a co uvedie do predbežného???? Že ide manžel s dieťaťom k babke? Bez nej? Lebo ona ma truc. Nechce, nemá rada svokru, svokra ju, fuuu a keď sa stočné muž a podá predbežne tiež, tak sú v prdelke všetci a policajti, súdny pracovníci nemajú čo iné na práci.... Neverím naozaj

maciatkolulu
25. feb 2023

@jakubrianka predbežne opatrenie sa nevydáva len tak, že sa niekomu niečo nepáči. Ak má autorka vazn problémy,myslím vážnejšie ako to, že mužovi pravdepodobne prdeli nervy a chce zibrat decko k babke, tak nech rieši najprv to. S týmto co jej tu radis po modrokknikovskych mudrosti by vyšla ona na smiech a muž by to mohol použiť proti nej nakoniec. Takže keď sa muž rozhodne, že žena nepôjde ku kamarátke, k babke, druhej, že ma sedieť s deťom doma, lebo svet je zlý a nebezpečný, tak koniec, ona odíde a bude to únos a on môže bežať po lajstre na súd a Ida cestou volať na políciu.... No dobre no

thoughtfulweirdo
25. feb 2023

Môcť môže, je rodič. Druhá vec je, že pokiaľ má matka výhrady voči bezpečnosti (voči spomínanému prevozu by som mala aj ja), normálny rodič nebude brať dieťa nasilu cez vyslovený nesúhlas druhého rodiča. Je krásne, ako niektorí hneď uzavreli situáciu ako hysterickú trucujúcu autorku, hoci nemajú ani páru, či nemá skutočné dôvody, pre ktoré nemôže ísť, alebo chce ísť v inom termíne, alebo chce len bezpečnejší prevoz dieťaťa.

tiezjedna
25. feb 2023

@thoughtfulweirdo tak vychádzať sa dá len z toho, čo ona napísala. Mierne hystericky to pôsobí aj preto, že tam nič nepíše o tom, že by mala inú predstavu o čase a spôsobe navstevy.

thoughtfulweirdo
25. feb 2023

@tiezjedna Ale nepíše ani nič o tom, že je problém so svokrou ako takou 😁 skôr to vidím na problém s manželom.

maciatkolulu
25. feb 2023

@thoughtfulweirdo mala napísať bližšie, takto pôsobí hystericky. To co napísala na mňa nepôsobí, že je muž sviňa, čo ohrozuje život dieťaťa, ale skôr chlap, ktorému prdli nervy a chce zibrat dieťa k svojim rodičom. Po tých témach co ich tu je neúrekom, by som sa tým chlapom ani nečudovala.

thoughtfulweirdo
25. feb 2023

@maciatkolulu Môže byť. Ja si aj tak myslím, že normálny otec by pristal na kompromis, trebárs sedačka podľa želania matky. Je ale fakt, že hodnotím podľa môjho dokonalého manžela, takže som voči iným kritická 🤣

tiezjedna
25. feb 2023

@thoughtfulweirdo ja nikde nepíšem nič o probléme so svokrou...

ukulela
25. feb 2023

@jakubrianka dieyajev sedacke, to znamena nie vo vajicku, ma urcite viac nez rok. Autorka pise ze nerozprava. Moj nerozpraval do 2 a pol roka....podlamna ma dieta 1-2 roky. Ano, protismer je bezpecnejsi, ale otec neporusuje predpisy. Ked matke povie, kam ide, nie je to unos.

huxy
25. feb 2023

"keď mi vezme dieťa bez môjho súhlasu..", to dieťa má aj otca, ktorý má na dieťa rovnaký nárok. Ak nie ste rozvedení a nemáte úpravu styku, alebo nemáš neodkladne opatrenie, tak tvoj nesúhlas v ničom nepomôže.

mb2021
Odpoveď bola odstránená
Zobraz