Otec nesúhlasí so školou

maria123a
4. apr 2024

Dobrý deň, slm naozaj zufala a neviem ako riešiť tuto situáciu :( môj syn nastupuje do školy tento rok ( chcela byt som aj ja aj synček aby do tej školy kde aj chodil cele 3 roky di škôlky a tento rok aj predškolské ) blízko tej školy býva aj babka , ktorá mi ho vyzdvihne a ráno odnesie do škôlky keď som ja po nočnej ( keďže mám aj nočné smeny) ani ja ani moja mama auto nemáme, tam kam chce otec dieťaťa ( bývalý partner) dať syna , je škola kde vytvorené vzťahy nemá , je to na druhej strane mesta .. otec aj jeho mama auto ma .. absolútne nesúhlasí s touto školou kde dieťa chodilo aj di škôlky a nechce ani žiadny kompromis .. som veľmi zufala a neviem čo mám robiť , otec nepristupuje ani na názor syna

tenerifka
4. apr 2024

@maria123a a ma na to aj nejaky relevantny dovod?

maria123a
autor
4. apr 2024

@tenerifka otec to ma blízko bydliska, je to spádová škola a vraj keď idú na treningy do vedľajšej dediny majú to po ceste

janage
4. apr 2024

Porad sa v právnej skupine. Alebo zavolaj do skoly, urcite je takych pripadov viac a mozu ti poradit co robiť. Dieťa máš do výlučnej starostlivosti zverené ty?
Ak sa nedohodnete zrejme môže rozhodnúť súd.

maria123a
autor
4. apr 2024

@janage volala som sociálnej pracovníčke , ta mi povedala, že na súd je už asi neskoro, neriešila som to predtým a teda skôr lebo som myslela , že logicky , tam kde chodil ako predskolak bude pokračovať Aj v skole

tenerifka
4. apr 2024

@maria123a a co ti ona navrhla, aky postup?

janage
4. apr 2024

Do školy si volala? Právnikovi? Lebo pokiaľ viem na prihláške musí byť podpis oboch rodičov (okrem speci pripadov)a zároveň dieťa musí byť niekde zapísané na povinnú skolsku dochádzku. Ak nie ste schopní sa dohodnúť možno by súd vydal predbežne rozhodnutie kvôli zápisu.

janage
4. apr 2024

A vyjadrenie že už asi neskoro...neznamená, že nie je možné

petulda333
4. apr 2024

@draik by mozno vedel poradit. Ach,je mi to luto,ze otec musi robit napriek,sa sprava horsie ako dieta

janage
4. apr 2024

A akú formu starostlivosti mate? Striedavú?

maciatkolulu
4. apr 2024

Kde má trvalý pobyt?

matullienka
4. apr 2024

Inak nerozumiem prečo sa v takýchto prípadoch neprihliada na to komu je dieťa zverené do starostlivosti. Potom by sa zabránilo robiť takéto prieky

h2
4. apr 2024

Do ktorej školy patrí syn podľa bydliska?

subartic
4. apr 2024

@maria123a rieš to predbežným opatrením . Do školy nastúpiť musí . Predbežný opatrením sa stanoví kde bude chodit do samotného pojednávania na súde . Smer právnik .

maria123a
autor
4. apr 2024

@janage syn je zverený mne , otcovi chodí každý druhý víkend a niekedy cez týžden

subartic
4. apr 2024

@maria123a ako vidím si z Trnavy, v Piešťanoch je Judr.Eckmann. Má kanceláriu aj v TN , obráť sa na neho .

subartic
4. apr 2024

@maria123a ak sa s ním nedohodneš , jediné irešenie je predbežné opatrenie, rozhodnú do 30 dní .

alenah31
4. apr 2024

@maria123a mala som to rovnako, no je to už pár rokov - žiadnym predbežným opatrením to nešlo. Syna som musela zapísať do spádovej školy podľa trv. pobytu - následne po podaní návrhu na súd a rozsudkom v synov a môj prospech syn prestupoval na školu, ktorú som mala vybranú ja - riaditeľ o tom vedel, čakali len na rozhodnutie súdu. Skrátka súhlas otca v tomto prípade vieš nahradiť len rozhodnutím súdu ako pri zmene priezviska. Ale pred súdom som musela dokázať, že som otca dieťaťa o výbere informovala, bol oboznámený s tým prečo chcem, aby tam chodil (muselo to byť hlavne v záujme dieťaťa) a nakoľko otec odmietol súhlas dať - až potom sa podával návrh na zmenu školy. Celé to trvalo 8 mesiacov - stihli sme to ltt - riešila som to rok vopred, ja som vedela, že ex bude robiť problém. Rozum dostal až keď si našiel druhú manželku - normálnu a rozumnú ženskú.

draik
4. apr 2024

Bez dohody len súdna cesta.

cookie29
4. apr 2024

@maria123a nerozumiem, Ty byvas kde? Ak je spadova skola na opacnej strane mesta? Ved skola byva podla bydliska rodica, ktoremu je dieta zverene...
Ak sa nedohodnete, tak plati ze dieta musi nastupit do spadovej soly podla trvaleho bydliska, ak sa nemylim....