Čo ak sa nezhodneme na výbere školy?

10. dec 2022

Čo ak sa s partnerom nezhodneme na výbere zakladnej skoly? Viem že je to skoro riešiť to teraz keďže syn pojde do skoly až v septembri ale už teraz sa nevieme zhodnúť. Vyzera to tak, že sa coskoro rozídeme a nastáva problem. Momentalne žijeme na dedine (40 min cesty autobusom od mesta). ak sa rozídeme ja pojdem byvat do mesta. Otec chce aby syn navštevoval skolu tu, ja s tým nesúhlasím a chcem aby chodil do skoly v meste.. aj keby sme sa nerozišli, úroveň tejto skoly tu na dedine neni nic moc. Ale hlavný dovod je ten že po rozchode samozrejme trvám na tom aby bol syn v mojej starostlivosti. čo potom keď sa nezhodneme v tej škole?

chcemradu
10. dec 2022

Myslím, že dieťa by malo navštevovať školu v blízkosti trvalého bydliska, respektíve tam, kde bude žiť po rozhodnutí súdu

viestta
10. dec 2022

Ked bude dieta zverene do opatery, malo by chodit do skoly, ktora bude vyhavovat tomu, kto sa o dieta stara. Ak by bol extra problem dohodnut sa, mozes ziadat o rozhodnutie sud a ten zohladni co je pre dieta najlepsie nie co si vy dvaja myslite

abbey1
10. dec 2022

Ak sa nedohodnete vy, skončí to na súde. Dieťaťa ste sa pýtali?

dadis
10. dec 2022

Trvat na osobneh starostlivosti mozes, ale bude ti to prd platne, lebo rozhoduje sud a ten bude posudzovat komplexne..takze je vysoko pravdepodobne, ze dieta bude v striedavej...skus sa dohodnut rozumne s muzom, ale na argument, ze trvas na osobnej starostlivosti by som na tvojom mieste zabudla..ale mas cas este do aprila..ci tak tusim..

flavia1
10. dec 2022

Zial, toto je velky problem. Ja som sa rozviedla a nemohla som sa prestahovat kvoli tomu, ze byvaly muz mi nepodpisal skolu a skolku. Bez podpisov oboch rodicov nemôže skola prijat dieta. Ak to nepodpise, tak musi rozhodnut sud. U mna to dopadlo dobre nakoniec, ale zobralo mi to vela rokov života 😔

slavomira236
10. dec 2022

@flavia1 u nás som škôlku a školu podpisovala len ja chlap vobec

andrejka1974
10. dec 2022

Určite to dochádzanie do školy nebude to najlepšie najmä keď budeš chodiť do práce to nebudeš stíhať a aby dieťa vstávali o 6.30 a 7.00 išlo do školy a po škole ak bude v školskom klube bude to veľmi veľa a na dediny nechodí tak často autobus tak určite by som zvažovala na dedine

dupinka
10. dec 2022

Ak sa rodičia nedohodnú na podstatných veciach týkajúcich sa maloletého dieťaťa, rozhodne na návrh niektorého z nich súd.
Taktiež by som čím skôr riešila rozhodnutie o výchove a výžive maloletého, ak rodičia spolu nežijú= nemusíte byť ešte rozvedení, ale úpravu styku a výživné sa môže riešiť aj teraz

chcemradu
10. dec 2022

@flavia1 ani u nás nepodpisovali škôlku ani školu oboja rodičia, len ja.

flavia1
10. dec 2022

@chcemradu tento alebo minuly skolsky rok?

nikto2234
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
chcemradu
10. dec 2022

@nikto2234 nie si nejaká múdra?

nikto2234
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lienka.7
10. dec 2022

@chcemradu ano je mudra
@nikto2234 napisala iba cistu pravdu, bez okolkov.

silvike
10. dec 2022

@slavomira236 U nas, ked som prihlasovala na jar syna do skolky, veru musel podpisat aj otec (dostal zvlast tlacivo, doniesla som dodatocne riaditelke) a aj ja.

kittykat22
10. dec 2022

@nikto2234 si myslis, ze si v Brátiske a nie je nad teba? 😀 Slovensko nema jedinu prestiznu skolu uznavanu v svetovom rebricku skol. Takze to tvoje slavne mesto je v ponimani sveta uplna nula 😅 Ked je dieta sikovne tak sa dostane na gympel, vysku a nebude s tym problem aj ked je z tej poslednej dediny. Napriklad na medicine v Prahe studuje neskutocne mnozstvo "deti" z hornej Oravy. Deti z poslednych dedin sa dostanu na medicinu miesto deti studujucich v napriklad po velkych mestach ako je Bratislava alebo dokonca aj Praha. Si velmi obmedzena v mysleni - myslim, ze si moc rozumu nepobrala.

kittykat22
11. dec 2022

Si si ista, ze si mozes vyberat skolu 40 minut mieste bydliska? Co ja viem, tak situacia je kompletne zufala na mnohych miestach Slovenska a niektori su radi, ze dieta vobec dostanu do spadovej skoly. Teraz treba este pocitat s detmi ukrajinskych utecencov - ktorych nebude uplne zanedbatelne mnozstvo - predpokladam, ze ti su hlavne v mestach a tak zaujem o miesto v mestkej skole bude este vyssie nez doteraz. Niesom si ista, ze zakladna skola vobec vyhovie tvojej ziadosti, ze tvoj syn bude dochadzat 40 min autobusom - ked urcite je po ceste dalsich 10 skol

autor
11. dec 2022

@kittykat22 lenze píšem že ja plánujem odist do mesta. Takze budem byvat tam. Keďže chcem maleho zobrať so mnou tak s dochádzanim problem nebude len už teraz viem že otec mi bude robit prieky a nebude súhlasiť aby maly išiel so mnou

kittykat22
11. dec 2022

tak to aby si si pohla - pretoze treba menit trvaly pobyt a adresu na formular na prihlasku. Ak chces dat dieta 40 min od domu, tak to bez trvaleho na adrese skoly nepojde. A idealne sa prestahovat do spadovych ulic.
Si si ista s tym, co planujes? Pre dieta to bude asi poriadne psycho. Ak mas zle vztahy, tak je mozne, ze muz bude ziadat o zaradeni dietata do druhej skoly. Takze na striedacku u teba a u neho - cez dve skoly. Lebo aj to sa moze stat.

cacianka
11. dec 2022

Rieš to urgentne, aby sa mohlo brať do úvahy miesto obvyklého pobytu,tzn.mesto, ak sa ty a otec nezhodnete , aby si mala viac argumentov.
Mesto- blízka škola - krúžky - športové a kultúrne aktivity viac dostupné,bez potreby cestovania a pod.
Máš to o kus ľahšie, že nemusíte riešiť rozvod.
Inak asi súdom.

janickacrazy
11. dec 2022

Zatiaľ ho možeš prihlásiť aj na dve školy a potom uvidíš, ako sa rozhodneš. My sme to tak tiež mali, ale z iného dovodu. Malý bol prihlásený na dve školy, lebo sme ho chceli dať do prípravného ročníka. Nakoniec ho neotvorili, tak išiel do tej druhej školy.

kaktusik007
11. mar 2023

od sk roka 2022/23 je zmenena vyhlaska, su nutne podpisy OBOCH.... a dost podstatne sa to zmenilo, rok predtym som o prihlaske rozhodla iba ja, teraz som potrebovala bud podpis ex, alebo klamat a cestne vyhlasit ze mi nie je zname kde sa nachadza a preto neviem mu dat prihlasku podpisat.

co v pripade manzelov asi nehrozi, ze nevies kde je 🤷🏼‍♀️

no autorka, mas problem. Nejdem ti nakladat, ale ak sa do toho chlap obuje - veci su na jeho strane. Ostava ti len manipulovat ho a chvalit ake su skoly v meste uzasne a ako sa tam chcete prestahovat.... a prestahovat sa aj s nim v najhorsom....