Podozrievam bývalú ženu, že dcéra nie je moja

sisqo
28. jan 2019

Ahojky potrebujem prosím vás poradiť..po rozvode sme sa dali znova do kopy s manželkou a časom sa nám narodila dcéra..mal som vtedy podozrenie a mám ho do dnešného dňa.. už nie sme spolu tri roky a dcéru mi nechce dávať hucka ju proti mne atď.. máme spolu ešte staršieho syna na neho aj platím ako mi súd uložil aj sa stretávame..s malou nie od kedy ma vyhodila.. na malú som platil pár mesiacov potom som prestal keďže to nemám súdom do dnešného dňa určené..

sisqo
autor
28. jan 2019

Pokračovanie: chcem sa spýtať či keď dám na súd DNA a potvrdí sa že som mal pravdu.. môžem ju dať na súd za to že 7 rokov som žil v omyle a financoval a staral sa???

hipuska
28. jan 2019

@sisqo Toto nikdy nepochopim. Chuda dieta

pininka
28. jan 2019

Presne som to chcela napísať, aj keby to nebola tvoja dcéra po toľkých rokoch ťa zaujímajú iba peniaze? Chudák mala

zooeynka
28. jan 2019

@hipuska @pininka no ale ak fakt nie je jeho tak preco ma na nu platit, vsakano...si predstavte ze by vas manzel platil byvalke z vasho rozpoctu na dieta ktore nie je jeho. Ale som zvedava co mu poradia skusenejsie zeny, ci si moze spatne vymahat uz vyplatene vyzivne...

sisqo
autor
28. jan 2019

@pininka nie mňa v prvom rade zaujíma malá, čo ona mi ju nechce dávať a dnes presne mi napísala, že malá je iba jej..

sisqo
autor
28. jan 2019

Ja som zo začiatku na ňu platil iba dohodou bez papieru synovi som dával do rúk keš..ona to zatajila na polícii a udala ma.. tak teraz platím na syna iba keďže malú nemám súdnym rozhodnutím

vroni
28. jan 2019

@sisqo, nie, nemôžeš. Môžeš jedine dosiahnuť, že budeš mať istotu, či si biopovodca alebo nie. Ak sa vôbec súd celou vecou bude zaoberať, lebo lehotu na zapretie otcovstva si už, myslím, presvihol. Spotrebované výživné sa nevracia.

sisqo
autor
28. jan 2019

@zooeynka ďakujem

sisqo
autor
28. jan 2019

@pininka chcem ťa vidieť ako ty sa budeš starať živiť vychovávať o cudzie decko a nakoniec zistíš po 7rokoch že nie je tvoje..a to som živil aj jej dve dcéry čo som si vyzenil!!!

sisqo
autor
28. jan 2019

@vroni ďakujem

sisqo
autor
28. jan 2019

@vroni mne nejde o zapretie otcovstva.. dnes dokonca mi napísala že ak dám dna na súd, tak konečne nebudem na jej rodnom liste..a to ma uplne dozralo..

vroni
28. jan 2019

@sisqo, ale to je jediný oficiálny spôsob, ako sa dozvedieť pravdu... Teda co ja viem. Právnik ti poradí fundovanejsie (a správnejšie, ja sa môžem mýliť). Aj tu na koni je právna skupinka...

danula.ch
28. jan 2019

@sisqo asi ti už dostatočne naznačila, že otcom nie si.....

pininka
28. jan 2019

@sisqo darmo sa na mňa rozčuľuje s, rozčuľovať si sa mal na ňu. A.ze si vyzenil dve dcéry to už je tiež tvoje rozhodnutie. Ja len vravím že mala asi vedela že si jej otex a tak tá brala, pre ňu to musí byť teraz ozaj šok. Navyše myslela som to tak,že si s ňou strávil nejaký čas, hádam si ju mal aj rad, mňa by oveľa viac mrzelo že sa ňou nemôžem vídať, mnohí muži vychovávajú deti ktoré nie sú biologicky ich, ale milujú ich ako svoje a chýbajú im aj po rozvode. Chápem že sa cítiš byť oklamaný ale čo fakt nechápem je prečo si už dávno nedal urobiť testy ak si mal podozrenie.

pininka
28. jan 2019

@zooeynka predstav si že sú aj ľudia ktori neratajú všetko cez peniaze a keby platil môj muž na dieťa svojej ex, tak by som to brala výlučne ako jeho vec. Keby k nám deti chodili a poznala by som ich, mrzelo ma že malú zrazu nemôžem vidieť. Pre mňa sú deti všetkým, či už moje alebo ostatné a žiadne peniaze nevyvážia to ako sa asi teraz cíti to dieťa.

lienka737
28. jan 2019

Preco si si doteraz nedal spravit DNA testy?

evalin88
28. jan 2019

@sisqo myslim ze ju nemozes spatne zalovat.. napr o peniaze. Ale ak nebude tvoja, zapries otcovstvo a nebudes platit vyzivne na cudzie dieta...

deti95060810
28. jan 2019

prečo si doteraz čakal s tým DNA...máš pochybnosti a nerobil si nič... na tvojom mieste už by som aj začala konať....úplne ťa chápem

h2
29. jan 2019

@sisqo Ahoj. Bez ohľadu na výsledky testu DNA, Ty si otcom "malej", ako ju nazývaš. Si uvedený v rodnom liste, staral si sa o ňu, ako o vlastnú, má k Tebe vzťah a považuje Ťa za svojho otca, či už ním biologicky si, alebo nie. Iného otca nemá. Ani adoptívni rodičia nie sú biologickí a napriek tomu rodičmi sú a ak by sa rozviedli, nemôžu sa prestať starať. To k svojej "dcérke" nič necítiš? 🙄

janulka2811
29. jan 2019

Ved naco davat na sud stoji to vela penazi,zober dna dietata a zasli testy vzorky spat firme.Urcite je moznost byt s dcerou ci u babky a pod a zobrat vzorku ci slin alebo vlaskou.Uz ked uvazujes logicky ze spochybnujes otcostvo a ked budes mat vysledok dajme tomu ze nieje tvoja potom daj ba sud.Peniaze ti ale nikto nevrati uz.

dominika_sk
29. jan 2019

syn ma kolko rokov?

ivca88
29. jan 2019

Daj si spravit dna testy. Sudom sa to cele len predrazi a natiahne.
Cca 150€ mi kamoska vravela ze davala. Skus pogooglit

vespertine
29. jan 2019

Asi ste nepochopili, že on nemá možnosť sa s ňou stretávať. Žena to nechce. To nie on prerušil s dcérou kontakty. Skôr moja rada by bola, aby si sa držal toho co je v rodnom liste, (ak máš teda o dcéru záujem), a skôr sa so ženou súdil, že ti neumožňuje stretávanie. Stále je tam ale riziko, že nakoniec si tie dna testy vypýta ona, aby si ju už ani nemohol kontaktovať. Ano, chúďa dieťa, ale nie primárne kvoli otcovi, zdá sa.

lija22
29. jan 2019

tie dna testy budes robit skor ci neskor. takze v klude si to daj do poriadku a nasledne budesstopercentne vediet kolko a ci platit a snad doriesite aj stretavanie ci nestretavanie.och neprijemne.drzim palce

ivankomonika
29. jan 2019

@sisqo to dieťa za nič nemôže, vpre ňu si otcom ty, keď dňa potvrdia zrazu ju prestaneš mat rad? Véd to sa neda

sisqo
autor
30. jan 2019

@dominika_sk syn bude mať 18

janulka1802
30. jan 2019

Ja keby som mala pochybnosť určite by som si dala testy

dominika_sk
30. jan 2019

@sisqo tak sa s nim dohodni nech malej vytrie slinu s tym šprtatkom 😜