Práva otcov

koval77
28. feb 2016

Ahojte, som muž z východu. Pred rokom som sa rozviedol, nakoľko si ex našla pána podnikateľa. Ja teraz zarábam 1000 € mesačne. Predtým aby som uživil rodinu som mal 4 roboty. Platím mesačne 220 € na 16- ročnú dcéru a 160 € na 8 ročného syna. Som diabetik a kvôli pokoju v rodine komplet zariadený byt som prenechal ex. Kúpil som na hypotéku 1 izbový byt. Lenže zisťujem že sa začínam dostavať do mínusu. Navyše sa ex odsťahovala 250 km ďaleko, na stredne Slovensko kde nie sú priame spoje. Podľa súdu sa môžem s chlapcom stretávať každé 2 týždne. Lenže tu je ten problém. Finančne mi to nevychádza. Ak nebudem pravidelne so synom bojím sa že ho ex zmanipuluje ako dcéru. Dcéra býva u svokry 100 m odo mňa. Ale neodpovedá mi na SMS ani telefonáty. Podľa jej slov som v živote nikdy pre ňu nič neurobil. Ja mam len povinnosť platiť. A ona má len práva. Ex ju zmagorila ako im bude dobre bez otca. A pomaly a isto dostávam otázky od syna, či musí tráviť so mnou víkendy.
P.S. Nikdy som ex neudrel, všetky peniaze čo som zarobil som jej dával a slepo jej veril. Na začiatku som sa proti rozsudku o výške výživného neodvolal. Ale to som býval v spoločnom byte a s deťmi som mal kontakt
Tak ale práva v tomto štáte majú takí otcovia ako ja? Či máme len povinnosti?

sueevelynkaotec
15. apr 2016

@sueevelynkaotec a pritom ustava sr v članku 41 odstavec 4 hovori o mojich pravach. Tak ako je možne že sa musim dovolavať svojich prav na sude.

honey1151
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
sueevelynkaotec
23. apr 2016

@honey1151 maš môj obdiv a uctu.Za to že sa dokážeš sama vychovávať svoje deti. Vážim si každú ženu a každu mamu ktora to robý. Na adresu tvojho bývaleho je zbytočne sa vyjadrovať,takého to muža nemožno nazvať otcom pretože by to bola urážka všetkých otcov,ktorý sa starajú a svoje ratolesti,či už s ními bývajú alebo nebývajú.A na margo:nepotrebujem sa opekňovať.Milujem svoju nádhernú dcerku,o dal by som za ňu svoj život.Je to krásne,zdravé a usmievavé slniečko,ktorému som venoval každú minutu môjho života.Skúsim Ti dať jednu otázku ak dovolíš.Ako by si pomenovala otca ktorý so svojou troj ročnou dcérkou pozera ako žijú deti v Afrike,pretože ja a moja dcerka sme to pozerali,Videla to raz v telke a potom som jej to na jej prianie púšťal youtube.Skús mi prosim Ťa odpovedať a ja Ti potom poviem prečo a aký vplyv to malo na moje malé srdiečko,a ako na to reagovala jej matka.Ďakujem Ti za tvoj príspevok

honey1151
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
sueevelynkaotec
23. apr 2016

@honey1151 Ďakujem za odpoveď.Keď moja malá dcérka povedala svojej mame že deti v afrike nemajú čo papať a nemajú čo piť,a nemaju topanočky a ani papučky,a nemaju take hračky ako má ona,tak som bol nemormalny čo dovolím pozerať malej.Chcel som aby drobček od malička v sebe budovala pocit empatie,pocit ktorý jej mama nema a nepozná význam toho slova .Na asi po štyroch dňoch keď sme si to pozerali moja úžasna dcerka prišla rano za mnou s taškou plnou hračiek,a druha bola plna topanok.Ocko toto odnesieme detičkam do afriky.V obchode si vzala jedem jogurt s dala si ho do košíka,a potom tam začala davať ďalšie.Na moju otazku či to všetko spapa mi odpovedala : Pre mňa je iba jeden tie ostatne odnesieme detičkam do Afriky.Bol som v tej chvili šťastny že moj malý drobček ma v sebe to čo mnohym dospelým chýba.Že ma v sebe cit a pochopenie pre iných.Ale v očiach jej mami som bol hlupak a nenormalny.Ďakujem za odpoveď.

chulieta
20. máj 2016

myslím, že súdy na Slovensku pracujú mechanicky, bez premýšlania a logického myslenia... mám vlastnú skúsenosť, moj manžel sa rozviedol, exka zahrala divadlo na súde ako on ju celý život podvádzal atd... neviem ako to presne bolo, tvrdím, že bez lístka sa ani lístok nepohne, stojím si za názorom, že aj on urobil veľa chýb v manželstve, vždy je to problém oboch, čo bolo bolo... ale...
odstupom času, vidím ako to je, koľko zarobí, koľko pošle ako postupoval pri vyporiadaní bsm, ako pán hore, uvádza tiež nechal exke byt zo zariadením v nádeji, že zabezpečuje deťom strechu nad hlavou, platí výživné momentálne cca 45% z platu, po zdravotnej stránke sa mu objavili problémy, tak tiež podal návrh na zníženie výživného, zdokladoval, vyžadoval od protistrany doklady, my sme museli vydokaldovať všetky výdavky, ona nemusela nič, aj keď sme žiadali, aj keď sme sa dostali k dvom dokladom, ktoré dokazovali, že klame o výdavkoch, aj sme spochybňovali, aj sme a odvolali aj tak nič, súd nevidí dôvod na zníženie, navyše súd veľa nevprávd napísal v rozsudku, napr to, že z druháka ZŠ spravil žiaka druhého stupňa, napísal do rozsudku, že deti začali navštevovať krúžky ďalšie pričom žiadne krúžky nové nie sú... no jednoducho nonsens a v takomto štáte bývate, títo zamesntanci súdov sú platení z mojich i z Vašich daní!!! je mi z toho zle